219 defa görüntülendi.

Metal Ve Plastik Çöp Konteyner

mondestore
Yardımcı Doçent
***

Mesajlar: 105 Katılma Tarihi: 12-05-2015 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Metal Ve Plastik Çöp Konteyner

Çöp konteyneri, katı atık uygulamalarında kullanılır. Çöp konteynerleri, katı atık uygulamalarında atıkların toplanana kadar geçici olarak tecrit edilmesi ve depolanmasında kullanılan temizlik aparatlarıdır. Çöp konteynerleri; plastik çöp konteyneri ve metal çöp konteyneri olmak üzere 2 ana tipte üretilmekte ve kullanıma sunulmaktadır.

Plastik çöp konteynerleri, taşınma kolaylığı ve suya yüksek dayanım sunarlar. Bu çöp konteyneri ürünleri, ortamdaki nem ve su oranından etkilenmez, kolay ve pratik temizlik imkanı sunar ve yerleri daha kolay değiştirilebilir.
Metal çöp konteynerleri ise, yüksek dayanım ve ağır hizmet şartları altında uzun kullanım ömrü sunarlar. Metal çöp konteynerleri, kullanım alanlarına göre 1.5mm veya 2mm sacdan üretilmektedir. Genellikle 1.5mm sac modeller çok yüksek dayanım sağlasa da özel şartlar için 2mm sac kalınlığı da kullanılmaktadır.

Çöp konteyneri satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bazıları kullanım yeri, kullanım amacı ve amaçlanan servis süresidir. Çöp konteynerlerinin ayrıca belediye çöp arabaları ile uyumluluğu da önemli bir husus olup satın alma öncesi dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır.

Çöp konteyneri fiyatları ebatlara ve hammadde tipine göre değişkenlik göstermektedir. Plastik çöp konteyneri fiyatları, monoblok HDPE gövde kullanımından dolayı metal çöp konteynerine göre daha yüksektir. Çöp konteyneri fiyatları araştırılırken, bu husus dikkate alınmalıdır.
Çöp konteyneri fiyatları ayrıca konteyner ebatlarına göre de değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle, projede ihtiyaç duyulacak konteyner ebatları iyi belirlenmelidir. Metal çöp konteynerleri, 400litre, 800litre ve 1100litrelik hacimlerde üretilir. Plastik çöp konteynerleri ise, 120litre, 240litre, 360litre, 660litre, 770litre ve 1100litrelik hacimlerde üretilmektedir. Doğal olarak, çöp konteyneri fiyatları da bu hacimlere göre değişkenlik göstermekte ve çöp konteyneri fiyatı hacimle doğru orantılı olarak artmaktadır. Bu nedenle, satın alma işleminden önce katı atıkların hacimlendirilmesi doğru yapılarak en uygun ebatların seçilmesi maliyetleri önemli ölçüde düşürecektir.

Çöp konteynerleri, hem çevre temizliğinin sağlanması, hem de bakteri çapraz bulaşmalarının engellenmesi ve daha hijyenik ortamların oluşturulması için günümüzde önemli bir yere sahip temizlik gereçleridir. Çöp konteyneri ürünlerinin daha sıklıkla kullanımıyla beraber, daha hijyenik, daha kaliteli ve daha sağlıklı ortamlar oluşmakta; ayrıca bakteri ve mikro organizma transferlerinin de önüne geçilmektedir.

Site adresi : www.cop-konteyneri.com
10-07-2015 04:50
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Metal Ve Plastik Çöp Konteyner - mondestore - 10-07-2015 04:50

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Plastik Atık Değerlendirin kalp 0 29 04-03-2017 11:31
Son Mesaj: kalp
  Metal etiket ürünler ve yaratıcılık desen1tanitim 0 26 20-01-2017 10:34
Son Mesaj: desen1tanitim
  DELA LANDER METAL VE ALTIN DEDEKTÖRÜ zubamba 0 37 13-12-2016 08:01
Son Mesaj: zubamba
  Ozel Tasarim Konteyner seohaber 0 32 29-11-2016 08:45
Son Mesaj: seohaber

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- saç ekim- kahramanmaraş kurs merkezi- -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir