161 defa görüntülendi.

6 Bıçaklı Tıraş Bıçağı mı?

b.a.f.
Profesör Dr.
*****

Mesajlar: 1,500 Katılma Tarihi: 01-01-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
6 Bıçaklı Tıraş Bıçağı mı?
İmage

Tek bıçaklı tıraş bıçaklarından günümüze 2, 3, 4… derken 6 bıçaklı ürünlerin çıktığını duyduğumda ilk başta bunun mantıksız olduğunu düşünmüş hatta saçma bulmuştum. Ancak biraz araştırdığımda hem maddi açıdan hem de kullanım rahatlığı ve konfor açısından öyle olmadığını anladım. Bıçak sayısı yüze uygulanan basıncın dağılmasını bu sayede sıfır tahriş olmasını sağlıyor ayrıca pürüzsüz bir cilt için harcadığınız zamanı ve parayı yarı yarıya azaltıyor. Biraz araştırdığımda ürün hakkında söz konusu ürün markası olan Dorco ya ulaştım. 6 bıçaklı ürüne bir yenisini ekleyip kartuşların arka yüzüne bir bıçak daha eklemişler. Bu bıçağın mantığı favori ve sakal çevresini daha keskin çizgilerle düzeltebilmek! Uzun süredir çok bıçaklı tıraş bıçakları kullanan biri olarak bu çok hoşuma gitti. Çünkü benim gibi çok bıçaklı tıraş bıçağı kullananlar bilirler ki burun altı bıyık kalıntıları ve favori düzenlemek yada sakal çizmek her zaman zordur. Birkaç video izledim. Gilettenin son versiyonu 5 bıçaklı modeli ile yapılan kıyaslamalarda Dorco Pace 6+1 galip geldi. Aynı ürünün kullan at şeklinde bulunması da gayet cezp edici. İzmir ilimizde henüz bu ürünü bulamıyoruz. Ancak ilk fırsatta denemek istiyorum. Ürünün özellikleri şöyle.

ÖN YÜZ ÖZELLİKLERİ

ALOE, E VİTAMİNİ VE LAVANTALI KAYGANLAŞTIRICI BANT
Aloe içeren bant; nemlendirir, E vitamini ve Lavanta ile ve hassas cildi yatıştırır.

DÜNYANIN İLK 6 BLADE TEKNOLOJİSİ
Eşsiz teknoloji, 6 bıçakları tıraş bıçağı, mükemmel hassasiyet ve sıfır tahriş. Bıçak sayısı azaldıkça bıçaktaki cilde basınç artar. Bıçak sayısına göre basınç dağılır ve buna bağlı olarak tahriş azalır.

ORTAK KULLANIM SİSTEMİ
Mükemmel mühendistik ile ortak kullanım imkanı. Her Dorco-Pace kartuşu başka bir kartuş sapına uyumludur. Her kartuş tipi için başka bir kartuş sapı bulundurmanıza gerek kalmaz.

GENİŞ GÜVENLİK BANDI
Tıraş olacak zemini tutarak sakalı sıfıra en yakın noktadan bıçaklara uygun hale getirir. Tek seferde eşsiz temizlik sağlar.

ÖN MENTEŞELİ SALINCAK SİSTEMİ
Hareketli kartuş ve bıçak platformu ile kılavuzların tüm yüz tiplerine uygun hareketini sağlar. Tıraş olurken konfor ve rahatlık sağlar. Her kıvrıma zahmetsizce ulaşmayı sağlar.

ARKA YÜZ ÖZELLİKLERİ

TEK BIÇAK GİYOTİN
Kartuşun arkasında tek bıçak bulunmaktadır. Favori ve bıyığı düzeltmek yada sakala şekil vermek istenirse keskin köşeler oluşturmak için kullanılır.

ERGONOMİK TASARIM BIÇAK SAPI
Kenarı boyunca kaymaz kauçuk sap ile tıraş daha güvenli.
23-07-2015 08:14
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
6 Bıçaklı Tıraş Bıçağı mı? - b.a.f. - 23-07-2015 08:14

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir