2093 defa görüntülendi.

Eğitim İçin 100 Bin İmza Kampanyası

KaRNeC
Site Kurucusu

Mesajlar: 19,178 Katılma Tarihi: 26-02-2011 Rep Puanı: 123 Durum: Çevirimdışı

Eğitim İçin 100 Bin İmza Kampanyası

İmage

EĞİTİM MANİFESTOSU:

Ülkemizde eğitim sistemi çöküşün eşiğine gelmiştir. Bu duruma artık birinin DUR ! demesi gerekmiyor mu? Biz eğitimciler bu yanlışlıkları başından beri görüyoruz ve yetkilileri aşağıdaki konularda düzenlemeler yapmaya çağırıyoruz.

1- Haddinden fazla Eğitim ve Fen Edebiyat Fakülteleri açılmıştır. Bu fakültelerin makul bir şekilde azaltılması gerekmektedir.

2- Bu fakültelerde kontenjanlar alabildiğine artırılmıştır. Astronomik şekilde artırılan bu kontenjanlar derhal azaltılmalıdır.

3- Eğitimde yaş haddini dolduran öğretmenlerin gerekli koşullar sağlanarak emekliliğe teşvik edilmeleri için düzenlemeler yapılmalıdır.

4- Öğretmen ihtiyacı içinde olan okullara derhal yeni öğretmen atamaları yapılmalıdır.

5- Sekiz yıllık zorunlu eğitim anlayışının gözden geçirilmesi, eksi ve artılarının araştırılarak gerekli düzenlemeye acilen gidilmelidir

6- Herkesi üniversiteye yönlendirmek yerine, mesleki bölümler çeşitlendirilmeli ve öğrenciler ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bu bölümlere yönlendirilmelidir.

7- Dokuz yıl önce 67 bin olan istihdam edilmeyen öğretmen sayısı 2010 yılı itibari ile yaklaşık 320 bin civarındadır. Bu yığılma her yıl artarak devam etmektedir.

8- Ücretli öğretmen adıyla bildiğimiz bu sistem bir an önce kaldırılmalı ve öğrencilerin geleceğiyle daha fazla oynanmamalıdır.

9- Ağustos ayındaki 11 bin atama dışında, derhal ek atama yapılmalıdır !

KAMPANYAYA KATILMAK VE DESTEK OLMAK İÇİN TIKLAYIN
13-08-2011 07:50
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Eğitim İçin 100 Bin İmza Kampanyası - KaRNeC - 13-08-2011 07:50

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Mili Eğitim Bakanlığı tasfiye mi ediliyor? KaRNeC 1 189 18-08-2016 06:45
Son Mesaj: Sansyorumu
  Özel eğitim için 6 yılda 70 milyar dolarlık bütçe KaRNeC 0 289 25-10-2015 11:35
Son Mesaj: KaRNeC
  MHP Yerel Seçim İçin Kulis Haberleri KaRNeC 0 1,168 11-08-2013 09:35
Son Mesaj: KaRNeC
  Eğitim Bir Sen'den 100 Bin Yeni Öğretmen Alınsın Talebi! KaanBayturk 0 521 16-06-2013 12:52
Son Mesaj: KaanBayturk

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir