175 defa görüntülendi.

Sertifikalı Koçluk Eğitimi

zubamba
Profesör Dr.
*****

Mesajlar: 1,766 Katılma Tarihi: 21-09-2015 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Sertifikalı Koçluk Eğitimi
İmage

Koçluk Nedir?
Kelime anlamı olarak koçluk ”coaching” ; birini, bir yerden bir yere götürme anlamına gelir. Koçluk; istenen performansa ulaşmak için, koç (coach) ve danışan (coachee) arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisidir. Kişilerin var olan potansiyellerini ortaya çıkararak, ulaşılabilir hedeflere ve olasılıklara odaklanan bir öğrenme ve gelişim sürecidir. Koçluk; doğru sorular ile kişilerde farkındalık yaratma sanatıdır.
Daha basit bir şekilde anlatacak olursak, hepimizin bir takım hedefleri vardır. Bu hedeflere giden yolda bir takım engeller ile karşılaşırız. Hederimiz her ne olursa olsun bu engellerimizin çoğunluğu içsel engellerdir. İçsel engellerimiz nelerdir dersek? Korkularımız, kaygılarımız, endişelerimiz, gücümüzün farkında olmayışımız, kendimizi küçümseyip engelleri büyütmemiz gibi engeller içsel engellerimizdir. Bu engeller kişilere göre değişiklik göstermektedir. Koçluk çalışması ile, kişinin farkındalığını artırarak, içsel engellerinin aslında, fiziki engeller olmadığını farkettiriyoruz. İçsel engellerinin sanal engeller olduğunu gören kişi, çok yüksek bir motivasyon ile harekete geçmekte ve dışsal engelleri de normalin çok altındaki bir enerji ile geçebilmektedir. Bu sayede Koçluk çalışmaları harikulade sonuçlar vermekte, tabiri caizse, hepimizin içindeki kahramanı harekete geçirmemize yardımcı olmaktadır.
Peki böyle muhteşem sonuçlar alınan biz uzman olmak için neye ihtiyacımız var? sorusuna cevap verecek olursak. Bizim yıllardır dünyanın dört bir tarafında yetiştirdiğimiz yüzlerce uzmandan edindiğimiz deneyimle, bu eğitimi harika bir hale getirdik. Neyi farklı yapıyorsunuz derseniz? aşağıda madde madde vermeye çalışacağım. Ancak emin olun bu maddeler eğitimimizin gücünü anlatmaya yetmeyecektir. Bunu geçmişte bu eğitimimize katılan uzmanlarımız%100'ü destekleyecektir.
Sertifikalı Koçluk Eğitimimizde Neler Bulacaksınız?

1-İyi bir Yaşam Koçu olabilmeniz için, kendi bilinçaltınız ile iletişimin çok ileri seviyede olması gerekir. Biz bunun için size bir Mentör tayin ediyoruz. Mentörünüz sizin eğitiminiz sürecinde, size her alanda destek olacak ve bildiklerini aktaracak.
2- İyi bir Yaşam koçu ve Kişisel Gelişim Uzmanı olmak istiyorsanız, sadece teorik eğitimle bu mümkün değildir. Biz eğitimimizde ilk günden itibaren uygulamalar yapmanızı ve edindiğiniz bilgiyi uygulayarak uzmanlaşmanızı sağlıyoruz.
3- İyi bir Koçluk eğitimi alabilmeniz için, eğitimin bilinçaltı süreçte kanıksanması gerekmektedir. Günde 8 saatlik eğitimlerle bu çok zor olabilmektedir. Neden derseniz, bilgi tam hazmedilmeden, bir üst seviye bilgi verdiğimizde, bilginin kabulü ve hazmedilmesi zor olmaktadır. Biz bu yüzden haftada en fazla 10 saatlik eğitimler vererek, bu süreci etkin kullanmanızı ve müdahale gerekirse kolaylıkla müdahale edebilmeyi sağlıyoruz.
4- Özellikle büyük şehirlerde, ulaşım, trafik, konaklama gibi düşünceler, beynimizi meşgul ettiğinden, öğrencilerin, eğitime konsantre olması zor olmaktadır. Yeteri kadar konsantre olunmadan alınan eğitimlerin amacına ulaşması zor olmaktadır. Biz Online eğitimlerimizde, akşamları, evinizde huzurlu bir ortamda eğitimi almanızı sağladığımızdan, tam bir öğrenme gerçekleşmektedir. Akşam eğitimlerimizde ise, öğrenme işleminden hemen sonra uyumanızı isteyerek, öğrenmenin bilinçaltı düzeye çekilmesini kolaylaştırıyoruz.
5- Her ne kadar eğitim süresi 60 saat olarak yazılmış olsa da, Bu sürenin yeterli olmadığı durumlarda, ilgili arkadaşların, eğitimine devam ederek uzmanlaşmasını sağlıyoruz. Dikkat ediniz Lütfen Bu eğitim Uzman yetiştirme programıdır! Başka eğitimler ile kıyaslarken bakmanız gereken en önemli nokta budur. Eğitimin sonunda a dan z ye her alanda koçluk yapabilmek istiyorsanız, alacağınız eğitim budur!
6- Biz Kişisel Gelişim Online ailesi olarak, eğitimlerimizi hemen her yere ulaştırmak, koçluk yapacak olmasa bile hayatına değer katmak isteyecek herkesin alması için elimizden geleni yapmaktayız. Hatta hiç bir eğitim kurumunda görmeyeceğiniz koşulsuz ücret iade garantisi vermekteyiz. 6 hafta sürecek olan eğitimimize kaydolan arkadaşlarımız, 2. haftanın sonunda bu eğtimi almaktan vazgeçip, ödedikleir ücreti koşulsuz olarak geri alabilirler. (Biz bu garantiyi 2 ilk günden beri vermekteyiz, şimdiye kadar tek bir kişi bile ücret iadesi istemedi. Neden derseniz, burada anlatmak çok zor. Yaşayan bir eğitim almaktan siz vazgeçer misiniz?)

http://www.kisiselgelisimonline.com.tr/e...uk-egitimi

Yaşam Koçluğu Eğitimi, Sertifikalı koçluk eğitimi, yaşam koçu eğitimi
22-09-2015 07:21
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Sertifikalı Koçluk Eğitimi - zubamba - 22-09-2015 07:21

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Tüm Türkiye'ye Garantili Ve Sertifikalı Ürün Teslimatı BazKriz 0 39 24-10-2017 01:01
Son Mesaj: BazKriz
  Çocuklarımızın Geleceği İçin Okul Öncesi Eğitimi BazKriz 0 35 24-10-2017 11:00
Son Mesaj: BazKriz
  Koçluk Eğitimi zubamba 0 24 26-08-2017 05:01
Son Mesaj: zubamba
  Drone Eğitimi Veren Yerler kalp 0 23 02-08-2017 09:13
Son Mesaj: kalp

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir