198 defa görüntülendi.

İnternet İle Cümle Çevirisi Artık Çok Kolay

kalp
Profesör Dr.
*****

Mesajlar: 990 Katılma Tarihi: 01-04-2015 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimiçi

Mesaj: #1
İnternet İle Cümle Çevirisi Artık Çok Kolay

tanıtım yazısı wmal
İnternet İle Cümle Çevirisi Artık Çok Kolay
Yabancı dil bilgisine sahip olmak insanları her ortamda onlarca adım ön plana çıkarmaktadır. Bu bilginin altyapısı ve etkileri insanın dünyaya bakış açısının değişmesini ve daha geniş bir görüşe sahip olmasını sağlar. Genel kültürü artıran bir unsur olan yabancı dil ülkemiz insanları tarafından ilgi görse de ne yazık ki uzmanlık derecesinde öğrenme noktasında belli sıkıntılar yaşanmaktadır. Yabancı dil bilgisi ülkemizde ilköğretim yıllarından itibaren verilmeye başlanmakta ve lise yıllarında daha fazla ağırlık verilse de kesinlikle yetersiz seviyede kalmaktadır. Ülkemizde yabancı dille eğitim verilen herhangi bir lisede eğitim alınmadığı takdirde yeterli ve ileri derecede bir yabancı dil bilgisine sahip olmak mümkün değildir.
Dünya genelinde yabancı dil denildiğinde akla gelen ilk dil hiç şüphesiz İngilizcedir. İngilizce birçok sektörün ve faaliyetin ana dili olduğu için tüm dünyada kabul görmekte ve sıklıkla kullanılmaktadır. Ülkemizde de İngilizce eğitimi yoğun çabalarla verilse de alt yapı eksikliğinin doğurduğu yetersizlikler gençlerin İngilizce bilgisinin sınırlı kalmasına neden olmaktadır. Yabancı dil bilgisinin yetersiz kaldığı noktada devreye her derdin çaresini barındıran internet girmektedir. İnternet üzerinden çevrimiçi bir şekilde ya da indirilen programlar ile hem İngilizce Türkçe cümle çevirisi hem de Türkçe İngilizce cümle çevirisi yapılması oldukça kolay ve pratiktir. Bu çevirilerin pratikliği ve doğruluğu bir kez test edildikten sonra anlaşılmaktadır. Bu test sonrasında karşımıza çıkan her Türkçe kaynağı ya da yazıyı İngilizce çeviri yaptırarak kullanmak da oldukça basittir.
Ülkemiz insanlarının sık sık karşılaştığı İngilizce kaynakların çevirisinde yaşadığı sıkıntılar için her dakika yanında sözlük bulundurması imkânsızdır. İngilizce sözlüklerin artık internet üzerinden de kolayca kullanılabiliyor olması kimi zaman hayat kurtarıcı nitelikte önemli faydalar sağlayabilmektedir.
27-09-2015 03:06
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
İnternet İle Cümle Çevirisi Artık Çok Kolay - kalp - 27-09-2015 03:06

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Finansbank İnternet Bankacılığı nezamanemekli 0 12 23-06-2017 08:23
Son Mesaj: nezamanemekli
  Oynanması kolay usatalaşması zor bir oyun. ( Ücretsiz ) Laplace 0 6 13-06-2017 01:19
Son Mesaj: Laplace
  Online Alışveriş ve İnternet Bankacılığı Araştırması kalp 0 11 08-06-2017 02:09
Son Mesaj: kalp
  Amerika'dan Alışverişin En Kolay Yolu kalp 0 11 31-05-2017 10:38
Son Mesaj: kalp

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım yazısı bim aktüel ürünler saç ekim wmal

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir