202 defa görüntülendi.

İmplant Diş Fiyatları

osman75
Profesör Dr.
*****

Mesajlar: 2,526 Katılma Tarihi: 16-01-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
İmplant Diş Fiyatları
İmplant uygulamaları diş hekimliğinin çene cerrahisi alanına girmektedir. İmplant diş uygulaması kısa vadede düşünüldüğünde pahalı bir tedavi yöntemidir. Bunun çok çeşitli nedenleri vardır. İmplantlar, zahmetli bir operasyon gerektirir. İmplantın elde edildiği maden titanyum madenidir. Kimyasal bir element olan Titanyum kıymetli bir madendir. Titanyum elementinin klasik metallerden farklı olarak müthiş özellikleri vardır. Titanyumdan yapılan implantlar yapay diş kökü olarak kullanılır ve 30 yıl boyunca size hizmet eder. Standart köprü, kuron tedavilerinde bu süre çok daha kısadır bu açıdan bakıldığında bir defa yaptırılan İmplant diş tedavisi sağlam ve kalıcı olurken diğer tedavilerde durumun ne olacağı pek belli değildir. O yüzden uzun vadede implant uygulamaları çok daha ucuza mal olmaktadır. Çünkü maliyet sadece para için geçerli değildir. Tükenen her şeyin maliyeti vardır. Sağlık, zaman, mutlu anlar tüm faktörler maliyete hesabına katıldığında implant operasyonu yaptırmak gerçekten ucuzdur.

İmplant diş kökü demek kalıcı çözüm demektir. Çünkü implant diş fiyatı listesindeki klasik köprü kanal vb yöntemlere göre daha kalıcı ve sorunsuz bir yöntemdir. Diş kayıplarında en büyük alternatif İmplantlardır. Alternatif diş tedavilerine göre çok daha sağlam ve güvenilirdir. İmplantlar diğer dişlere zarar vermezler çünkü desteği diğer dişlerden değil çene kemiğinden alırlar tıpkı doğal diş gibi davranırlar kendilerine ait kökleri vardır. Fakat köprü ve kuron tedavilerinde diğer dişlerden destek alınır bu da diğer dişlerin zarar görmesine, çürümesine, şeklinin bozulmasına yol açar. Şöyle ki protez dişler ağızda hareket edebilir gülerken ya da konuşurken ağızdan fırlayabilir yemek yerken ağızdan çıkabilir, çiğnerken görevini tam ifa edemeyebilir. Bu tür durumların tamamını implant diş fiyatı uygulaması sayesinde ortadan kaldırabiliriz. Çünkü protez dişler ya da parsiyel protezler, implant sayesinde çene kemiğine çakılır böylece protezler hareket edemez, bakımları kolaylaşır, insan özgüven verirler. Üstelik çıkarma derdi olmadığı için gece steril suda bekletme gibi dertleri de yoktur. Aynı zamanda protez damakların altına yemek artıkları kaçabilmektedir. Bütün bunlardan İmplant uygulamaları sayesinde kurtulabilirsiniz. Bu esnada implantın üstünde dişetinde dikiş olduğu için o bölgede sert ya da kabuklu yiyecekler çiğnenmemelidir. Eğer var ise implantsız bölge ile çiğneme yapmak daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca bu aşamada doktorunuzun verdiği ilaçları günü gününe kullanmanızı çok önemlidir. İmplant takıldıktan sonra bazı hastalar “implantım zarar görür” endişesi ile dişlerini fırçalamıyor ve ağız sağlığına özen göstermiyor! Aksine ağız hijyeninizi sağlamadığınız takdirde dişleriniz zarar görecektir.

İmplantın iyileşme süreci aslında yoktur. Yani implant diş fiyatı kemiğe takıldığı için kemikle bütünlüğü sağlanan implant iyileşmiş sayılır. Asıl önemli olan implant ile kemiğin bütünleşme yani kaynaşma sürecidir. Bu süreç 3 ila 6 ay kadar sürmektedir. Bu sürenin sonunda implant tekrar açılarak üzerine kuron adı verilen porselenden ya da zirkonyumdan yapılan dişler yerleştirilir. Böylece implant tedavisi tamamlanmış olur. Eğer Çene kemiğini greft yapılacaksa yani çene kemiği kalınlaştırılacaksa. İlk olarak bu işlem yapılır ve bu da 3-5 ay kadar bir süre gerektirir. Ancak hastaların çoğunda çene kemiği implant uygulayacak kadar geniş olmaktadır.
28-10-2015 06:41
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
İmplant Diş Fiyatları - osman75 - 28-10-2015 06:41

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  SEO Nedir? SEO Firmaları Nelerdir? SEO Fiyatları Nelerdir? bilcoseo 0 14 13-12-2017 08:58
Son Mesaj: bilcoseo
  Altın fiyatları bugün ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı düştü mü? osman75 0 12 13-12-2017 12:30
Son Mesaj: osman75
  Altın fiyatları ne kadar oldu? (11 Aralık) osman75 0 12 12-12-2017 01:11
Son Mesaj: osman75
  Çeyrek altın ne kadar? (7 Aralık 2017 altın fiyatları) osman75 0 14 07-12-2017 11:43
Son Mesaj: osman75

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir