114 defa görüntülendi.

Hava Kilidi

sektor34
Yardımcı Doçent

Mesajlar: 162 Katılma Tarihi: 02-04-2015 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Hava Kilidi

Hava kilidi bileşeninin çeşitli faktörlere göre pek çok uygulama alanı bulunmaktadır. Kullanılacağı alanın türü, şartları ve çeşitli niteliklerine göre farklı özelliklerde olan bileşen çeşitli uygulama alanlarına sahip.

Uygulama Alanları
Silo boşaltma
Siklon boşaltma
Toz toplama
Dozajlama
Pnömatik taşıma
Konveyör bant besleme
Konveyör bant boşaltma
Makina
Sistem besleme
Sistem boşaltma
Hammadde dolum

Görüldüğü üzere hava kilidi bileşeninin pek çok uygulama alanı bulunmaktadır. Özellikler seri üretimli tesislerde mutlaka bulunması gereken bileşenlerden olan ürünün üretimi kolaylaştırarak, insan gücünü bir nebze olsun düşürmeye yardımcı olduğu gibi üretim esnasında vakit kaybı yaşatacak durumları da ortadan kaldırır.

Hücre tekeri olarak da bilinen bileşenin çeşitli boyut ve niteliklerde üretildiği ve kullanıma sunulduğu görülmekte. Pek çok bileşen ile birlikte rahatlıkla kullanılabilir. Dozajlama, silo altı bölgeler gibi çeşitli uygulama noktaları da bulunuyor. Kullanılacağı alanın özelliklerine göre farklı nitelik ve tasarımlarda üretimi yapılan bileşenin genel özellikleriyle kullanışlı bir bileşen olması fabrika, üretim tesisleri ve daha pek çok noktada kullanılmasına neden olmuştur. Ufak endüstri tesislerinde dahi görülebilecek bileşenlerden.
09-11-2015 08:48
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Hava Kilidi - sektor34 - 09-11-2015 08:48

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Meteoroloji Sitesi - Hava Durumu, Tahmini b.a.f. 0 15 15-11-2016 11:47
Son Mesaj: b.a.f.
  Türkiye’nin En Değerli Markası Türk Hava Yolları kalp 0 44 21-06-2016 02:04
Son Mesaj: kalp
  Soğuk Hava Deposu kalp 0 70 30-03-2016 11:08
  Türk Hava Yolları Wingo Uygulaması kalp 0 146 07-09-2015 01:45

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir