177 defa görüntülendi.

Sosyal medyada kadın

Teknolojikimam
Yardımcı Doçent
***

Mesajlar: 57 Katılma Tarihi: 23-06-2015 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Sosyal medyada kadın
Sosyal medya da göğüs haberleri

Sosyal medya ve internet yaygınlaştığından beri, insanların çeşitli yerlerlerini teşhir etmeleri daha da kolaylaştı.
Kimilerine göre doğal, kimilerine göre ise yanlış bir durum bu.
Fakat biz sosyal medya haberlerine bakarak insanların bu konulardan çok şikayetçi olduklarını söyleyemiyoruz malasef.
Sosyal medya aksine çok sevilen ve konular arasında göğüsleri trend listesine almış bile.
Araştırmalar sadece sosyal medya da değil, Haber sitelerinde, haber dergilerinde bile insanların göğüslere yönelik haberlerdeki tıklanma oranının yüksek olduğunu göstermekte.
Erkeklerin ilk baktıkları üç yer sıralamasında önde gelir. Üremenin sembolüdürler. Dolgun ve formda olmaları tercih edilir. Bilin bakalım onlar nedir?

Tabii ki göğüslerdir! Sosyal medya tıklanma oranlarına göre Ergenlikte, tıpkı erkeklerde olduğu gibi kızlarda da vücut yapısı ve fonksiyonlarında değişiklikler meydana gelir. İlk belirtiler göğüslerde büyüme, cinsel bölgede kıllanma, vücut ölçülerinde hızlı artış, adet görme, koltuk altında kıllanma, kalçaların genişlemesi şeklindedir. Ergenlik dönemindeki birçok değişiklikten sorumlu olan kadınlık hormonu, yani östrojen, göğüslerde büyümenin başlamasına neden olur. EIbette göğüslerin büyümeye başlaması kalıtsal ve çevresel özelliklerle orantılı olarak da büyük farklılık gösterir. Genellikle 10-14 yaşları arasında gelişimin başlaması beklenir. Göğüslerin sekli, büyüme hızı, büyüklüğü, kalıtsal özellikler ve beslenme durumuyla ilgili olarak her genç kızda farklılık gösterir. Derken yaklaşık 3-4 yıl içinde gelişi- mini tamamlayan göğüsler, ergen kızın ilgi odağı haline gelir. Sosyal medya da Cinselliğin konuşulmadığı, ayıp sayıldığı toplumlarda ise kızlar göğüslerinin büyümesini başlangıçta saklamak isterler. Bu istekle, kızların geniş giysileri tercih etme, elbiselerin göğüs kısımlarını çekerek bollaştırmaya çalışma, bazen de öne eğilerek göğüslerini saklama gayretlerine sıkça rastlanır. Ve tam aksi olarak, onları teşhir etme ya da edebilmek için güzel olmalarını isteme gibi eğilimler de söz konusudur. Özetle, durum yukarıdaki şekilde gelişiyor. Tabii ki konu ile ilgili yetkili bir ağızdan sorularımıza yanıt alacağız. Başarılı plastik cerrahlardan operatör doktor Tunç Tiryaki bu konuda imdadımıza yetişecek. Sosyal medya da bu konuda nasıl çalışmalar yapıyor etmek gerek tabiki. Ancak haber sitelerinden atkip edilebilir. Ancak ilk olarak şunu belirtmekte fayda var. Göğüslerimiz arzu ettiğimiz gibi değil diye dünyayı kendimize zindan etmemize gerek yok. Hayat, elbette vücudumuzdaki iki yükseltiden ibaret değil. Hatta işte doktor Tunç'un konuyla ilgili şahsi fikri: "Cok güzel bir söz vardır: 'Kızların en çekici yeri, giysisinin kıvrımları arasından görünen yeridir şeklinde!

Sosyal medya da kullanıcılara sorulan soruları sizler için derledik.

Şlmdi hazırsak sorulara geçelim:
Herkesin göğüsleri simetrik midir ?

Normalde her iki göğüs birbirine benzer. Ancak,sosyal medyada bolca sergilendiği gibi tüm detaylarıyla simetrik değillerdir. Göğüslerden biri diğerinden hafifçe büyük veya sarkık olabilir. Ancak göğüslerin görü- nümünde daha sonradan olusan türrı değişiklikler anormal kabul edilip nedeni aran-malıdır.

18 yaşından küçük olup da ameliyat yaptırmakiçin başvuranlar oluyor mu?

16 yasmda olup, silikon taktırmak için gelen genç kızlar oluyor. sosyal medya da bu konu hakkında sorular sorup, haber sitelerinde cevap arıyorlar sorunlarına...Göğüs ameliyatlarında herhangi bir mecburiyet yoksa, 18 yaşına kadar bekleriz. Göğüsler ortaya çıksın, elimizde ne gibi materyaller var görelim diye. Doğuştan gelen problemleri çözmek icin ise durum farklılaşır. Örneğin 12-13 yaşında olup, o yaşa kadar tek göğüsle büyümüş gençler var. Bir değil, birkaç tane göğüsü olanlar var. Çok büyük göğüsten şikayet edenler de var ki bu durum haklı olarak gencin hareketlerini kısıtlar, vücudunun dengesini bozar, bel ve omuzlarda ağrı ve kireclenmelere sebep olur, cilt tahrişleri olusabiIir...vs. Bu gibi vakalara sağlık problemi olarak bakıp, derhal müdahale edebiliyoruz. Hepsi, çözümü bulunan problemler.

Genç kızlar,Sosyal medya haberlerine göre göğüsleri belli büyüklüğe ulaşıp , onları yukarıda tutmayı gerektirecek durum ortaya çıktığı andan itibaren sütyen takmaya başlamalıdırlar. Çok erken yasta takmazlar ise göğüsleri sarkar demek cok doğru olmayabilir cünkü sarkmaiarın türlü sebepleri vardır. Kesinlikle genetik olabilir aynı zamanda ciltle de ilgilidir. Sosyal medya yazılarına göre Bazı insanların cildi cok cabuk gevşer. Onlar sütyen kullansalar da göğüsleri sarkar. Çok büyük göğüslü kişiler için de sarkmalar kaçınılmazdır.

Çok büyük olan göğüsler spor yaparak zayıflatılabilir mi?

Bu imkansızdır. Sosyal medya haber lerine göre Göğüsler spor yaparak küçültülemezler. Cerrahi müdahale gereklidir.

Sarkık veya dik oluşu neye bağlıdır?

Doğum ve emzirmelerden sonra göğüslerde sarkıklık olması normaldir. Bunun dışında yağ dokusunun fazlalığı, daha erken yaslarda sarkmaya neden olabilir. Düzenli spor yapmak ve formda kalmak göğüslerin görünümünü iyi yönde etkileyecektir. Egzersizlerden vazgeçmeyin.

Sosyal medya haber lerine göre Nasıl bakım uygulanmahdır?

Volüme bağlı olarak doğru sütyen kullanılmalıdır. Kumaşın cinsi konusunda saten ve naylon yerine daha çok keten ve pamuklu ürünler tercih edilmelidir. Göğüsleri büyük gösteren silikon iceren sütyenlerin kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur. Vücudumuzun normal sıcaklığının 36,5 derece olduğunu düşünürsek, sıcak yerine soğuk ya da ılık su ile dus almak daha mantıklıdır. Hatta soğuk suyun etkisi cilde masaj etkisi yapabilir. Cildi besleyici kremlerin, göğüsler için olanları da faydalı etkiler yaratır.

Bu tür kremleri ne zaman kullanmaya başlamalıyız?
Bunun yaşı yoktur. Sanıldığı gibi otuz yaşın

dan sonra değil, onsekiz yaşından sonra, yani ergenllik çağı bittiği andan itibaren bizler yaşlanmaya başlıyoruz. Genelde bunu herkes yanlış kabullenmiştir. Bizler yaşlanmanın etkilerini sadece otuz yaşımızdan sonra görmeye başlıyoruz. Yaşlanma vücudumuzun her bölgesi için geçerlidir. Vücutta artık yapıcı işlemler azalmış, yıkıcı işlemler çoğalmıştır. Yani otuziki yaşında kalkıp: "Hadi gençleşmek için bir şeyler yapayım!" demenin anlamı yok. Yaşlanmanın etkilerini engelleyebilmek için mümkün olduğu kadar erken harekete geçmek gereklidir.

Konunun sonuna gelmişken Sosyal medya haber kaynaklarının sıcaklık ölçüm raporlarını incelediğimizi ve bu konunun gereğinden fazla ilgi uyandırdığını ve bu yazıyı sosyal medya davranışları dikkate alarak hazırladığımızı belirtmek isteriz.
05-01-2016 04:48
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Sosyal medyada kadın - Teknolojikimam - 05-01-2016 04:48

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sosyal Medya Haberleri Blogojik 0 438 22-06-2017 04:21
Son Mesaj: Blogojik
  Güncel Kadın Platformu Blogojik 0 231 10-06-2017 05:13
Son Mesaj: Blogojik
Thumbs Up Fikir Proje Ajans, Seo Danışmanlığı ve Sosyal Medya Yönetimi Hizmetleri websitekaydet 0 105 22-08-2016 12:24
Son Mesaj: websitekaydet

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

kamanyalar Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir