73 defa görüntülendi.

MERCANİ DOĞAL KOZMETİK ÜRÜNLERİ

zubamba
Profesör Dr.
*****

Mesajlar: 1,766 Katılma Tarihi: 21-09-2015 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
MERCANİ DOĞAL KOZMETİK ÜRÜNLERİ
İmage

Mercani Doğal Kozmetik


Mercani Doğal Kozmetik dünyaca seçkin doğal kozmetik ve ev kozmetiği ürünlerinin Türkiye temsilciliklerini bünyesine alarak Adil Ticaret ilkelerine bağlı olarak Türkiye pazarında hizmet vermek amacı ile kurulmuştur.

İnsanı ve sağlığı en büyük değer olarak alan yaklaşımımız ile insan sağlığını tehdit eden hiçbir ürün ve hizmeti müşterilerimizin erişimine sunmuyoruz.

Mercani Doğal Kozmetik olarak;İnsana iyi gelecek her şeyin doğada var olduğuna inanıyoruz.
Maroma Türkiye distribütörlüğü çerçevesinde pazara sunduğumuz ürünler ;

• Doğal Ortam Kokuları
• Doğal Kozmetik Ürünleri
• Doğal Kokulu Mumlar
• Doğal Tütsüler
• Bitkisel Kozmetik Ürünler
• Organik Bebek Bakım Ürünleri
• Organik Kozmetik Ürünler
• Doğal Haşere Kovucular
• Doğal Spa/Aromaterapi Ürünleri
• Doğal Haşere Kovucular
• Doğal Hindistan Cevizi Yağlı Ürünler

Maroma Auroville Asya kıtasında sadece 16 işletmenin sahip olduğu WFTO (World Fair Trade Organization) sertifikasına sahiptir.Ticaretin tüm proseslerini ilgilendiren bu sertifika tüm üretim elemanlarının (hammadde-işgücü-çalışma koşulları-ekolojik iz) adil ticaret ilkelerine uygun olarak değerlendirilmesini temsil etmektedir.

İmage

Maroma ürünleri istinasız tamamı ekolojik ve %100 doğaldır.
Maroma’nın kokuları, Brüksel'de bulunan Uluslararası Parfüm Birliği tarafından belirlenen kurallara uygundur.
Bebek ürün grubumuz SLES, SLS , FTALAT, PARABEN, SENTETİK MADDE içermez, hepsi doğal kokuludur.
Ürünlerimiz tamamen toksik madde içermeyen cinstendir ve hayvanlar üzerinde hiçbir test yapılmamıştır.
Parfüm grubumuz alkolsüz ve tamamen doğal yağlardan elde edilmektedir.

MAROMA’NIN HİKAYESİ

Yetmişli yılların sonunda, Auroville’e ihtiyaç duyduğu kaynakları sağlamak amacıyla, birçok genç öncü, sonraları Encens d’Auroville olarak adlandırılan ve oniki çeşidi olan tütsüleri piyasaya sundu. Birkaç yıl sonra, kuruculardan biri olan Paul Pinthon’a ortağı Laura Reddy katıldı. Daha sonra tanınabilir bir marka imajı ile, geniş ürün yelpazesinde ev kokuları üreten bir şirket inşa etmeye başladılar. Böylece yaptıkları ilk iş, Encens d’Auroville’i tütsü kolunda alt şirket olarak tutarak, şirketin ismini MAROMA olarak değiştirmek oldu.


ÜRÜN HATTI

Encens d’Auroville, elde haddelenmiş 12 kokusu ile bizim ilk tütsü ürün hattımız oldu. Koku çeşitleri gittikçe artarak 60’a çıktı. Ayrıca birçok yeni parfüm bazlı ürünler oluşturuldu. El yapımı mumlar çok güçlü bir ürün ağı oluşturdu. Maroma Spa , Aromaterapi hattı tütsü ve mumlar ile oluşturulmuş ve sabunlar , şampuanlar , masaj yağları ve diğer ürünlerle birlikte Vücut Bakımı ürünleri eklenerek genişletilmişti . Colibri, çeşitli şekillerde uygulanabilen doğal böcek ve güve caydırıcı, Maroma’nın en güçlü ürün ağlarından biridir. Geleneksel Encens d’Auroville’in el yapımı kağıt ile paketlenen tütsü ailesi, şimdi keseler ve koniler gibi ek ürünler içermekte ve Maroma ‘nın diğer ürünlerinin çoğu ile birlikte dünya çapında dağıtılmaktadır.

KALİTE

Maroma, 30 yılı aşkın zamandır, Ulusal ve uluslararası alanda doğal ev kokuları üretiminde modayı belirlemektedir.
Tüm ürün hatlarımız, iyilik hissi ve iç denge hissi geliştirmek için yaratılmıştır. Maroma’nın kokuları, Brüksel'de bulunan Uluslararası Parfüm Birliği tarafından belirlenen kurallara uygundur. Ürünlerimiz tamamen toksik madde içermeyen cinstendir ve hayvanlar üzerinde hiçbir test yapılmamıştır. İthal pamuk fitilleri ile elde yapılan mumlar, ve uluslararası standarttaki renkleriyle yüksek kaliteli parafin içeren palmiye balmumu ile yapılan mumlar giderek büyüyen birimimizin bir parçasıdır. Tütsülerimizin bambu çubuklar üzerinde elde yapılması ve Encens d’Auroville imzalı el yapımı kağıt paketler kullanılması bize ormanları tüketmeyen ve geri dönüşümlü bir paketleme sistemi sağlamaktadır.
Maroma, Auroville Hindistan merkez ofisi ve Miami’deki şubesi ile çevre konularına karşı oldukça hassastır ve ekolojik ayak izimizi azaltmaya kendini adamıştır. Ürünlerin üretiminde kullanılan maddeler geri dönüşümlüdür ve doğada bolca bulunan , yenilenebilir kaynaklardan elde edilmektedir. Atık kontrolümüzü yaparak atıklarımızı geri dönüştürür ve paketlemelerimizde her zaman çevreye en az etkiyi bırakacak materyalleri seçeriz.
Maroma vücut bakım ürünleri evrim geçirirken, sentetik hammaddeleri yerini doğal katkı maddeleri ve doğal renklendiriciler dahil olarak olabildiğince doğal hammaddelere bırakmaktadır.

ADİL TİCARET

Kuruluşundan bu yana Maroma’nın sloganı, insanları makinelerin önüne koyarak çalışma ortamının en yüksek verimli hale dönüştürülmesi olmuştur. Biz ; Fair Trade Forum India- (FTFI) -(Hindistan Adil Ticaret Forumu) üyesi bir şirket olarak; temizliğin ve güvenli çalışma ortamının çalışanlarımızın yararını gözetecek şekilde Adil Ticaret politikasını takip etmekteyiz. Her zaman için işimizi bilinçli ve dürüstlükle yapmanın yanısıra, bir ürünün sadece güzel olmasına değil; aynı zamanda üretiminde çalışan herkesin yaratıcılığını yansıtmasına imkan veren bir ortamı sağlamaya önem veririz.
Sosyal boyutta, köylerdeki yerli ,en az 18 yaşındaki kadınların istihdamındaki önceliği ve 12 yıllık eğitimin standartlarımız arasında olması, ailelerin kızlarının daha uzun eğitim almasını desteklemesine katkıda bulunuyor. Sağlık şemaları , hem devlet hem ek sağlık sigortası ,Maroma için bir norm olmuştur. Çalışanlarımız, temiz, iyi havalandırılmış ve geniş çalışma alanlarında çalışırlar. Personelimiz, kendisini ilerletmeye, hedefinin ötesine çıkmaya teşvik edilmektedir. Bahçe bakımından yöneticiliğe ve daktiloculuktan müdürlüğe yükselmiş olan, ihracat dökümantasyonu ve kaynak yönetimi gibi çeşitli bölümlerden idari sorumluluğa geçmiş örnek çalışanlarımız bulunmaktadır.

VAROLUŞ NEDENİ

Maroma’nın başlangıcından beri varoluş nedeni, bilinçli bir tutumla çalışmak, karşılaşılan zorlukları, iş hayatında kişisel gelişimin bir parçası olarak görmek ve Auroville’in elde ettiği karlardan ona destek vermek olmuştur. Maroma, karının %40’ına kadar olan geniş bir kısmını Auroville ve çevresindeki köylerin uluslararası gelişimine aktararak, sadece şirketin kurucuları ve yöneticilerine değil, topluma ait olduğunu göstermektedir.


http://mercani.com.tr

http://twitter.com/mercanikozmetik

http://facebook.com/mercanikozmetik

http://instagram.com/mercanikozmetik

http://pinterest.com/mercanikozmetik

http://plus.google.com/+MercaniTr

http://mercanidogalkozmetik.tumblr.com

http://mercanidogalkozmetik.blogspot.com.tr/
09-01-2016 11:15
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
MERCANİ DOĞAL KOZMETİK ÜRÜNLERİ - zubamba - 09-01-2016 11:15

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Doğal Saç Ekim Hizmetlerimiz Superisi 0 12 03-12-2017 04:26
Son Mesaj: Superisi
  Doğal Görünüm osman75 0 23 18-08-2017 08:11
Son Mesaj: osman75
  Organik ve Doğal Ürün Satışı kalp 0 39 31-05-2017 02:48
Son Mesaj: kalp
  Doğal Yağ İçin Doğru Adrestesiniz resthit 0 37 20-03-2017 06:14
Son Mesaj: resthit

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir