98 defa görüntülendi.

SUYA YAZANLAR

zubamba
Profesör Dr.
*****

Mesajlar: 1,767 Katılma Tarihi: 21-09-2015 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
SUYA YAZANLAR
İmage

Herkese Merhabalar,

Okula ilk başladığınız yılı hatırlıyor musunuz? İzlenen yollar yıllara göre farklılık gösterse de ana hedef okuma ve yazma öğrenmenizdir. Bunlar öylesine eylemlerdir ki, ciddi bir rahatsızlığınız yoksa okuma ve yazmayı ömür boyu unutmazsınız.
Okumak, yeni şeyler öğrenmek farklı bakış açıları edinmek hiç kuşku yok muhteşem bir eylemdir. Fakat yazılanlar olmasa okumanın ne anlamı olurdu ki. İşte o yüzden yazmak ayrı bir mevzuu bence.
Aslında yazı yazmak, dans etmek gibi. Dans etmen için ise profesyonel bir dansçı olman gerekmez. Kendini müziğin ritmine bırakırsın ve kesinlikle zevk alırsın. Kurtlarını dökersin ya işte öyle. Hani düğünlerde, ben beceremem oynayamam diyenler var ya esas onlardan korkmak lazım derler. Ben yazamam diyenlerde daha önce hiç denemeyenlerdir ve belki de en güzel yazabilecek olan onlardır.
Yazmaktan korkmamak lazım. Bu eylemi gerçekleştirerek mutlu olacağınızı bilmelisiniz. Ortaya bir şey koymanın verdiği zevktir yazmak çünkü. Belki birilerini taklit edersiniz ilk başta, eğer çok okuduysanız Atilla İlhan’ı, onun sözlerine yakın şeyler aklınıza gelir ve onları yazarsınız. Ben bir sanatçı değilim, yazar da değilim, şair de değilim. Yani yazma eylemi de bir sanatsa eğer, ben sanat için değil kendim için yazıyorum ve dans eder gibi kurtlarımı döküyorum. Olayın özü ve bencesi böyle.
Size tavsiyem şudur diyeceğim ama tavsiye verecek nitelikte de değilim. O yüzden sizlerden rica ediyorum sadece, her türlü boş işe harcadığımız 15 dakikamızı bu işe harcayalım. Oturalım ve yazmaya çalışalım. Muhteşem şeyler olacak demiyorum ama ortaya çıkan şey sizi mutlu edecek diyorum.
Şuna da inanın yazdıklarınızı okumak isteyen ve beğenecek olan birçok insan olabilir. Yazdığınız anonim bir hikaye olabilir, kendi hikayeniz olabilir, güzel sözler olabilir, yaşadığınız bir tecrübe olabilir, ya da size özgü bir makale olabilir ama her ne olursa olsun, yazdıklarınızı yayınlayıp herkese ulaştırmanızı sağlayacak yeni bir siteden bahsetmek istiyorum.
http://www.suyayazanlar.com , yazılarınızı paylaşabileceğiniz yeni bir platform. Yazdıklarınızı paylaşmak hem size özgüven aşılayacak hem de paylaşmanın verdiği mutluluğu hissettirecektir. Yazar olmak bu kadar kolay demiyorum ama yazan olmak bu site ile çok kolay. Sitenin ismi de oldukça manidar bence. Suya yazı yazmak zor iş ama başlamadan bilemezsiniz ve sizi bu başlangıca itecek tek platform, http://www.suyayazanlar.com Gelin ve suya yazılanları okuyup, sizde suya yazın.

Saygılarımla.
01-02-2016 09:48
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
SUYA YAZANLAR - zubamba - 01-02-2016 09:48

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir