160 defa görüntülendi.

temizlik şirketleri ve temizlik şirketi

eleman
Öğretmen
**

Mesajlar: 12 Katılma Tarihi: 05-03-2015 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
temizlik şirketleri ve temizlik şirketi
İstanbul ve türkiye genelin’de temizlik şirketleri ,gün geçtikçe talep olarak artan en büyük sektörlerden bir tanesi, genellikle ev hanımlarının tercih etmesi, temizlik şirketlerinin ev temizliği alanında gittikçe kalite arttırma ve personel temininde kaliteyi sağlamak için birbirleriyle yarışmakta. Bunun yanında diğer alanlar olarak şu şekilde sıralamaktadır. genelin’de ofis temizliği , dış cephe temizliği,plaza temizliği,villa temizliği ve taşınma öncesi anahtar teslim temizlik, temizlik şirketleri hizmet vermekte olduğu alanlarda genelde iyi bir çizgi çizmekte ve genel süreklilik yakalamak zorundadır. Bunları yapmalarındaki en büyük etken ise müşteriye verilecek hizmet en üst seviyede tutulmasını sağlamaktır. Bu nedenle memnuniyet ne kadar iyi ve kaliteli olur ise hizmet veren şirketler okadar sabit ve bu sektörde süreklilik sağlamakta olucaktır.
İnsanların direk olarak ulaşmak isticeği yerler tek olarak hizmet veren sektör temizlik sektörüdür.kullanılan makine ve iş ekipmanlarının yanı sıra eğitilen personllerde bir okadar önemlidir. İş hizmeti verilen müşterilerin karşısında ve yaptığı iş esnasında davranışları titizlikleri ve profesyonelliği oldukça önemlidir. genelin’de temizlik şirketleri bu gibi işlerde ilk önce personel eğitimini en ön planda tutmak zorundadırlar. Aksi taktirde müşteri memnuniyetsizliği şirket profiline ve müşterisine zarar vermekte olucaktır. Her alanda olduğu gibi temizlik sektör’ünde de titizlik ön plandadır. Ve kullanılan her bir ekipman profesyonel olarak hazırlanmış bulunması gerekmektedir.

Temizlik şirketlerinden istenilen hizmet türüne göre önceden projelerini ve ekipmanlarını hazırlayıp personel eşliğinde gidilicek noktalarda ne gibi temizlik hizmeti veriliceğini tek tek benimsemek zorundadır. Ve yapılan programlara göre hizmet vermelidir. Temizlik sektör’ü dikkat edilmesi ve hatası en az olması gereken bir sektördür. Bu sektör’e göre temizlik şirketleri uygun bir vaziyet alıp plan ve projesini tamamlayıp iş alanına geçmesi gerekmektedir ve buna göre hizmet vermek zorundadır.
İstanbul ve türkiye genelinde yüz binlerce temizlik şirketi bulunmasına rağmen ortada olası bir güvensizlik söz konusudur. Bu güvensizliği en alta indirip güveni en üst seviyelere çekmek. Temizlik şirketlerinin en öncelik vermesi gereken hususlardan birisi olmalıdır. Güven verildiği takdirde aldığı her iş ve müşterisine verdiği her temizlik hizmeti memnuniyet le karşılanması demektir. Ve müşterisi süreklilik kazanmasını sağlaması demektir.
ev temizliği : gündelik hayatta insanların yoğun iş hayatı yüzünden temizlik şirketlerini tercih etmelerinin en başlıca nedenleridir. Buna göre temizlik şirketlerinin bu alanda verdiği hizmet en kaliteli durumda olması gerekmektedir. Ev genelinde yapılan temizlikler temizlenecek bölümlere göre ayrılıp ilk başlangıç noktası ve son başlangıç noktasına göre titiz bir şekilde planlı bir şekilde gitmesi gerekmektedir. Ev temizliğini yapıcak profesyonel bir personel iş akışına göre gittiği takdirde hiçbir hata yapmadan ve kusur bırakmadan temizlik işlemini titizlik kapsamında bitirmesi demektir. Ve bu durum müşteri memnuniyeti ile sonuçlanması demektir. Çalışan bayanlarımızın temizlik sonrası kontrol amaçlı ev çevresine geldiğinde verilen güven etrafında evinin temizlenmiş şekilde kabul etmesi gerekmektedir. Bunu sağladığımız takdırde. Profesyonel bir temizlik hizmeti vermiş olmakta bulunuruz.
Ofis temizliği, ofis temizliği temizlik sektörü dışındaki firmaların haftalık sabir veya göndelik olarak istemekte olduğu temizlik alanlarından bir tanesidir. Kurumsal firmaların genelde tercih ettiği ofis temizliği bu alanda çok önemlidir. Yapılan temizlik işlemi ne kadar işlevli olur ve ne kadar profesyonel hizmet verilir ise hizmeti alan müşterinin çalışanlarıda o denli temiz bir ortamda çalışma imkanı bulucak demektir. Dikkat edilmesi gereken hususları birer birer daha önceden planlayan temizlik şirketlerimiz. Profesyonel personel ve ekipman eşliğinde yapılan plan çerçevesinde yaptığı takdırde. Müşteri memnuniyeti hizmet verilen kuruma okadar yüksek derecede yansıması demektir.
En büyük temizlik iş alanı İstanbul , temizlik sektöründe ise en büyük Pazar payı istanbuldur. İstanbul temizlik şirketleri> ve firmaları oldukça yoğun bir yarış içindedir. Bunu en büyük nedeni ise en büyük şehir olması , insan nüfusunun yüksek olması ve firma , şirket ve çalışan oranının en yüksek seviyede olmasıdır. Bundan dolayı temizlik sektörü İstanbul öncülüğünde yapılmaktadır. Temizlik şirketi ve firmaları gelen yoğun talep üzerine göre hizmet vermektedir. Gündelik olarak ev temizliği , ofis temizliği ve kurumsal firmalara hizmet vermektedir.Bunların yanında verilen her hizmete göre fiyat şekillendirmesi yapılmaktadır. Büyük şehirlerde istenilen her personele ve hizmete göre fiyatlandırmalar ayrılarak yol yemek ssk ve diğer hizmetler kapsamında verilmektedir. Hizmeti veren şirketler memnuniyet üstünlüğü kurmak için gündelik olarak 2,000 aşkın müşteri ile görüşmektedir. Ve alınan her rezarvasyon ince ayrıntısına kadar hesaplanıp,planlanıp personel ve ekipman ile hizmet noktasına ulaşmak zorundadır. Ve verilen iş cetveline göre hizmeti vermektedir.

http://www.temizliknoktasi.com
27-02-2016 12:47
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
temizlik şirketleri ve temizlik şirketi - eleman - 27-02-2016 12:47

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Antalya Temizlik Şirketleri creeper 0 28 03-11-2017 12:47
Son Mesaj: creeper
  Profesyonel Apartman Yönetim Şirketleri İzmir zubamba 0 32 09-10-2017 08:27
Son Mesaj: zubamba
  Temizlik Makineleri BazKriz 0 25 24-08-2017 04:29
Son Mesaj: BazKriz
  Mersin Temizlik Şirketleri Superisi 0 30 11-08-2017 08:31
Son Mesaj: Superisi

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir