111 defa görüntülendi.

Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitimi

sayginnlp1
Öğretmen
**

Mesajlar: 11 Katılma Tarihi: 03-03-2016 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitimi
Günümüzde çocukların ortalama %2-%20si civarında yaşadıkları bir sorun düşünün. Diğer bir deyişle okullardaki bütün sınıflarda 1-2 öğrenci de olabilir ya da herhangi bir sınıftaki çocukların 5te birinde de görülebilir. Fiziksel açıdan baktığınızda en ufak bir farklılığı dahi bulunmayan bu çocukların yaşadığı problem sadece ve sadece, dikkatlerini odaklayıp bu odaklanmayı aktif bir şekilde sürdürebilme yeteneklerinin diğerlerinden daha az olmasından kaynaklı. İlk bakışta oldukça basit gibi görünen dikkat eksikliği sorunu sebebiyle ister basit ister karmaşık olsun, çocuklarda çok sayıda davranış problemi ortaya çıkabiliyor. Dikkat eksikliği yaşayan çocuklar dikkatlerini kendilerine söylenilen şeylere yoğunlaştırmakda güçlük yaşadıklarından genellikle anlatılanlardan ya da okuduklarından neredeyse hiçbir şey anlamamış ya da çok kısa zaman içerisinde unutmuş gibi kendisinden istenilen görevleri ve sorumlulukları yerine getirmekte ciddi sorunlar yaşıyorlar.  
 
İzmir Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitiminde kullanılan Play Attention, Nasa tarafından astronotların becerilerini geliştirebilmeleri adına kullanılan uçuş simülasyonlarında kullanılmak üzere geliştirilen, ileri teknoloji ürünü bir alettir. İzmir Dikkat Ve Odaklanma Eğitimi çocuklar için uygulandığı takdirde yaklaşık 3,5 ay gibi kısa bir süre içerisinde dikkat ve odaklanma ile ilgili gözle görünür düzeyde farklılıklar gözlenmektedir. 

İzmir Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitiminde kullanılan yöntem, çocuğun koluna ya da ayak bileğine takılan ve beyin frekanslarını ölçen bir bileklik aracılığı ile, çocuğun aktif olarak dikkatini topladığı ve bunu sürdürebildiği anlar bilgisayara aktarılmakta ve özel olarak geliştirilmiş oyun üzerinde görüntülenmektedir.

İzmir Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitimi seansları içerisinde çocuğun dikkatini oyun üzerinde odakladığı derecede oyunda aşama kaydedebilmekte, bununla beraber çocuğun dikkati dağıldığı takdirde oyun durmakta ve dikkat tekrar odaklanmada devam etmemektedir.

İzmir Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitiminde kullanılan bu üst düzey teknoloji sayesinde çocuğun dikkati, hem çocuk hem uzman dikkat dağınıklığı terapistlerimiz tarafından bilgisayar ekranı üzerinde somut bir şekilde gözlemlenebilmektedir. Dikkat Dağınıklığı Terapisinde kullanılan bu bilgisayar oyunu klavye ya da mouse aracılığı ile değil, doğrudan doğruya beyin dalgaları tarafından kontrol edilir.
  
İzmir Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitimi seanslarında kullandığımız Play Attention, bu alandaki başarısını üzerinde yapılan birçok bilimsel araştırmada da ispat etmiştir. İzmir Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitimi temel amacı daha uzun süreli ve yoğun odaklanma, eskisinden çok daha az hareketlenme ile dikkat dağıtıcı davranışları en az düzeye indirmektir. Diğer çocuklardan ve arkadaşlarından daha düşük düzeyde odaklanabilen DEHB‘li çocuklar girdikleri sınavlarda çok fazla zorlanıp akademik anlamda başarılı gösteremeyebilirler. Konsantrasyonun öğrenme açısından önemini göz önüne aldığımızda, dikkat ve odaklanma sorunları çocukların bilgiyi anında yakalama, yakalanılan bilgileri zihinlerinde tutabilme ve bunları kullanabilme gibi becerilerini azaltarak ve okul yaşamlarındaki uyum sürecini zorlaştırır. 

İzmir Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitiminde düzenli olarak takip edildiğinde dikkat eksikliği veya hiperaktivite sorunu olan çocuklar üzerinde ciddi değişimler yakalanabilmektedir. Dikkat Dağınıklığı Terapilerine düzenli olarak katılanların yaşadıkları değişimlerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz;

- Eskisinden daha uzun süre etkin dinleme becerisi

- Evde ödev yapma gibi sorumlulukları kendi başına yapabilme

- Başladığı işleri sonuçlandırabilme 

- Hafızayı daha etkin olarak kullanma ve geliştirme 

- Otokontrolünü sağlayabilme 

- Yaşıtları ile arasında bulunan uyumun artması 

- Görsel organizasyon ve dikkat üzerinde gelişme göstermesi

- Ev ve okuldaki kurallara uyabilme  

- İzmir Dikkat Ve Odaklanma Eğitiminde ilk 1 aylık süreç sonrasında gözlemlenmeye başlayan değişimlerin kalıcı olabilmesi için, kullanıcı özel olarak geliştirilmiş olan programı en az 40 seans boyunca kullanmalıdır. Dikkat Dağınıklığı Terapistleri, kişinin mevcut duru ve gelişimine göre belirlenecek olan 40 ila 60 seanslı çalışmanın ardından öğrencinin Dikkat Dağınıklığı Terapi programını bırakması yönünde karar verebilir. 

- İzmir Dikkat Ve Odaklanma Eğitiminde haftada, yaklaşık 2-3 kez ve ortalama 30-45 dakika arası süren seanslarla, uzun dönem içerisinde önemli düzeyde değişim ve gelişme yakalanabilmektedir. 

- Geçtiğimiz 4 yıl içerisinde katılımcılara uygulanan anketler bize, Dikkat Dağınıklığı Terapi Sürecinin %91 oranında memnuniyetle sonuçlandığını göstermektedir.   

-İzmir Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitimi uzman psikologlar denetiminde yapılacaktır.

İzmir Play Attention  

İzmir Karşıyaka Play Attention

Antalya Play Attention

Saygın Coaching [S[A[F[E[and]L]I]N]K] Consulting ALSANCAK  -GENEL MERKEZ İZMİR 

Kıbrıs Şehitleri CAD No: 30 EBRU APARTMANI Daire: 11 Alsancak - İzmir 

Tel: 0232 4225954 Cep:0 535 6673224

Saygın C [S[A[F[E[and]L]I]N]K] C İZMİR Karşıyaka

Adres : 1732 Sokak No: 7 K:1 Karşıyaka / İZMİR 

TeL : 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65

Saygın C [S[A[F[E[and]L]I]N]K] C Antalya Ofis

Tekelioğlu Cad. No:41 K:3 D:8 Muratpaşa, ANTALYA
0(242) 323 73 15 - +90(505) 445 15 31

Play Attention izmir,izmir Play Attention,izmir Play Attention cihazı, Play Attention cihazı izmir , izmir Play Attention eğitimi, Play Attention eğitimi izmir, Play Attention fiyatı, izmir play attention fiyat, play attention fiyat izmir,izmir play attention kullananlar, play attention kullananlar izmir, izmir play attention nereden alabilirim, play attention nereden alabilirim izmir Play Attention nedir ile ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirisiniz.
19-03-2016 01:07
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Play Attention İle Dikkat Ve Odaklanma Eğitimi - sayginnlp1 - 19-03-2016 01:07

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Dji Servis ‘te nelere dikkat edilmeli? osman75 0 24 02-11-2017 02:39
Son Mesaj: osman75
  Puset Minderi Alırken Nelere Dikkat Etmeli BazKriz 0 26 30-10-2017 12:16
Son Mesaj: BazKriz
  Çocuklarımızın Geleceği İçin Okul Öncesi Eğitimi BazKriz 0 35 24-10-2017 11:00
Son Mesaj: BazKriz
  Koçluk Eğitimi zubamba 0 24 26-08-2017 05:01
Son Mesaj: zubamba

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir