80 defa görüntülendi.

İzmir NLP Eğitimi

sayginnlp1
Öğretmen
**

Mesajlar: 11 Katılma Tarihi: 03-03-2016 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
İzmir NLP Eğitimi
"Neuro Linguistic Programming" bir diğer anlatımla Sinir Dili Programlaması şeklinde tanımlanan NLP hem bilinci hem de bilinçaltını etkin bir biçimde kullanmak adına zihinsel sürecin yeniden yapılandırılması yöntemidir. En genel manada, zihni etkin olarak kullanma kılavuzudur.

NLP insanların zihinlerini değiştirme yoluyla hayatlarını değiştirebileceklerinin keşfedilmesidir. 1970'li yılların başında matematikçi, psikoterapist ve bilgisayar uzmanı olan Richard Bandler ile bir dil bilimci John Grinder'in alanında uzman üç psikoterapisti modellemesi yoluyla ortaya çıkmıştır. Buradan da anlaşıldığı üzere NLP'nin ortaya çıkışı mükemmelliğin modellenmesi sayesinde olmuştur. Bu nedenle NLP'yi "Kişisel mükemmelliğin bilim ve sanatı" şeklinde tanımlayabiliriz.İzmir NLP Kursları duygu ve düşüncelerimizi, bizi mevcut durumumuzdan daha iyi bir duruma getirecek şekilde kullanmanın yollarını gösterirken, iç ve dış iletişimimizin ne şekilde olması gerektiğini de anlatır. Son zamanlarda NLP ile satış ve pazarlama alanında birçok yenilik yapılmıştır. NLP'nin çok çeşitli ve farklı kullanım alanları vardır. Bunlardan bazıları eğitim, aile içi iletişimi, sağlık, iş dünyası, terapi, spor ve kişisel danışmanlıktır. Yani yaşamın her alanında NLP'yi kullanabiliriz.

NLP'nin açılımı:

Neuro

Yaptığımız her davranış ve geliştirdiğimiz her düşüncenin kaynağı sinir sistemimizdir. Sinir sisteminin temeli de beş duyu organımızdır ve bunlar düşünme biçimimizle ilgilidir.

Linguistic (Dil)

Duyu organlarımız aracılığıyla aldığımız mesajlar sinir sistemi için bir dil oluşturmaktadır. Dil olmadan düşünceyi zihinde canlandıramaz ve insanlarla iletişimde bulunamayız. Kendi iç iletişimimiz içerisinde de dili kullanırız. Kendimizle ve başka insanlarla iletişim kurarken kullandığımız sözcük ve cümleler bizi mutluluğa ve başarıya götürebildiği gibi büyük bir umutsuzluk içerisine de sürükleyebilir. Bu sebeple dili etkin bir şekilde kullanmak çok önemlidir.

Programming

Beynimiz beş duyumuz aracılığıyla saniyede binlerce veriyi alır; fakat bunlardan yalnızca beş ile dokuz tanesine odaklanabilir. Beynimizi ve dilimizi başarıya ve mutluluğa götürecek şekilde yeniden programlayabiliriz. Programlama davranışlarımızla ilgili bir süreci içerir.

NLP Merkezi

NLP Eğitimlerimiz

* NLP Diploma eğitimi

* NLP Practitioner Eğitimi

* Master Practitioneri Eğitimi


* NLP Trainer Eğitimi


* Master Trainer Eğitimi

seviyelerinden oluşmaktadır. Master Trainer seviyesine ulaşanlar NLP Trainer ( Eğitmen ) dahi yetiştirebilme yetkisine sahip olabilmektedirler.


NLP Eğitimlerinin temel amacı, etkili iletişim kurmak ve sürekli olarak gelişmektir. İzmir NLP adına size gerekli olan malzemeleri sağlar. Her davranışın uyduğu bir yapı olduğu görüşü eşliğinde yola çıkar. Bu yapı; öğrenilebilir, istendiği zaman değiştirilebilir ve modellenebilir. Hangi davranışların sizin için yararlı ve etkili olduğunu anlamak, algılama yeteneğimize bağlıdır.
İzmir NLP Eğitimi hakkında daha detaylı bilgi isterseniz NLP Eğitimlerialanında da eğitim ve seminer hizmetleri veren firmanın NLP (Saygın Coaching [S[A[F[E[and]L]I]N]K] Consulting) web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Site Sahibi : Saygın Coaching [S[A[F[E[and]L]I]N]K] Consulting

Sitenizin avantajlı tarafı: Kolay gezilebilir ve şık olması.


Saygın Coaching [S[A[F[E[and]L]I]N]K] Consulting firmasına her türlü konuda ulaşabileceğiniz telefon numarası aşağıdaki gibidir: 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32
23-03-2016 03:34
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
İzmir NLP Eğitimi - sayginnlp1 - 23-03-2016 03:34

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İzmir Arçelik Servisi Superisi 0 22 13-01-2018 09:12
Son Mesaj: Superisi
  İzmir Vestel Servisi Superisi 0 23 13-01-2018 06:45
Son Mesaj: Superisi
  Akupunktur Eğitimi tragedya27 0 22 03-01-2018 09:35
Son Mesaj: tragedya27
  İzmir Nedir ? delaporta444 0 20 01-01-2018 10:12
Son Mesaj: delaporta444

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir