108 defa görüntülendi.

Hindistan Vizesi

zubamba
Profesör Dr.
*****

Mesajlar: 1,766 Katılma Tarihi: 21-09-2015 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Hindistan Vizesi
İmage

Hindistan vizesi alacak olan Türk vatandaşları vizeye tabidirler. Hindistan Vize Başvurusu Seyahat tarihlerinden en az 1 ay önce vize başvuru işlemlerini başlatması tavsiye edilen başvuru sahibi Türk vatandaşları için işlem süresi randevu gününden itibaren 1 iş günüdür. Hindistan vizesi alacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların, ülkeye seyahatleri öncesinde Hindistan vizesini Türkiye’den almaları konusundaki uyarıyı dikkate almaları gerekir. Hindistan Cumhuriyeti, vize muafiyet hakkını sadece T.C. Diplomatik Pasaport (siyah) hamillerine, 90 gün süreli olarak vermektedir.

Hindistan vizesi işlem başvurularında, ilk veriliş tarihi 10 yıldan eski olan pasaportlarla yapılan müracaatları kabul etmemektedir. Ayrıca Hindistan Turistik vizesi başvuru işlemi öncesinde, pasaport geçerlilik süresinin başvurulan tarihten ileriye doğru en az 6 ay olmasına dikkat edilmelidir. Pasaportta, Hindistan Turistik vizesinin basılacağı en az 2 boş sayfanın olmaması durumunda, başvurunun yeni bir pasaportla yapılması önerilir. Hasarlı pasaportlarla yapılan Hindistan Turistik vize başvuruları, Konsolosluk yetkilileri tarafından kabul edilmemektedir. Pasaportun ilk 2 sayfasının, pasaporttaki imza ve vizelerin bulunduğu bölümlerin fotokopileri başvuru dosyasının içinde yer almalıdır.
Hindistan Turistik ticari transit vb. gibi başvuru tipi bulunan Hindistan vizesi için ilk başvuruda kişi şahsen görüşmeye katılmak zorundadır. Ancak parmak izi taramasına girmiş ve aynı pasaportta Hindistan vizesine sahip kişiler bir sonraki vize müracatı için şahsen başvuruya gelmek zorunda değillerdir. Elektronik ortamda başvuru formunun doldurulmasını ve randevu kaydının oluşturulmasını zorunlu kılan Hindistan Büyükelçiliği ve Hindistan Konsolosluğu için kişinin ikamet şehrine göre bölge ayrımı bulunmaktadır. Marmara ve Trakya bölgesi tamamiyle İstanbul Hindistan Konsolosluğuna bağlı iken diğer tüm şehirler Hindistan Ankara Büyükelçiliğine bağlıdır.

Hindistan vizesi için kişi çalışma durumunu kanıtlayan belgelerin tamamını ibraz etmek zorunda değildir. Hindistan Vize Başvurusu ancak seyahat masraflarını karşılayan finansal durumunu banka hesap dökümü ile dosyasının içerinde elçiliğe sunmalıdır. Banka hesap dökümü ile beraber en az 6 ay geçerliliği olan pasaportunun aslını 2 adet biometrik fotoğrafını kimlik beyanını ya da güncel ikametgah belgesini dosyasında hazır bulundurmalıdır.

Hindistan ticari vize başvurusu için ise kişinin dosyasında mutlaka Hindistan’dan gelen onaylı davet yazısı bulunmalıdır. Davet yazısı ile beraber kişinin çalışma durumuna uygun olarak gerekli evrakları hazırlanması beklenmektedir. Randevu günü evrakların incelenmesi ve başvurunun değerlendirilmesi sonucu kişinin vize onay bilgisi 1 iş gününde paylaşılır.

Hindistan Konsolosluğu, vize başvurusunu ziyaret amacına uygun evraklarla, eksiksiz ve ideal bir şekilde sunulması halinde vizenin daha uzun sürede işlenme ve ret alma riskini azaltacaktır. Hindistan Konsolosluğu, Hindistan seyahatinin sebebine bağlı olarak yapılan Hindistan vize başvurusunu inceledikten sonra seyahat için gerekli ve yeterli sebeplerin belgelerle sunulmadığına inanması durumunda ek evrak talebinde bulunabilmektedir.

Daha detaylı bilgi için lütfen http://www.globalvize.net adresini ziyaret ediniz.
27-03-2016 07:26
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Hindistan Vizesi - zubamba - 27-03-2016 07:26

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Küba vizesi alma konusunda profesyonel hizmet BazKriz 0 37 24-05-2017 01:15
Son Mesaj: BazKriz
  İngiltere Vizesi Alımında Profesyonel Danışmanlık Hizmeti BazKriz 0 31 24-05-2017 11:27
Son Mesaj: BazKriz
  Hindistan Vize Başvurusu İşlemleri BazKriz 0 58 24-05-2017 10:04
Son Mesaj: BazKriz
  Cezayir vizesi başvuru hizmetleri BazKriz 0 24 23-05-2017 10:43
Son Mesaj: BazKriz

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir