93 defa görüntülendi.

İsviçre vizesi

zubamba
Profesör Dr.
*****

Mesajlar: 1,766 Katılma Tarihi: 21-09-2015 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
İsviçre vizesi
İmage

İsviçre vize Başvurusu; İsviçre konsolosluğun resmi aracı kurum olarak kurduğu Tlscontact ile yapılmaktadır. İsviçre Vize Başvurular İstanbul veya Ankara üzerinden yapılabilmektedir.

İsviçre vizesi Tls Contactt adresinden başvuru sahibi adına mail ve şifre oluştularak yapılmaktadır.İsviçre vizesi Tlscontact online formu doldurup,onayladıktan sonra sizlere randevu gün ve saatini vermektedir

isviçre vizesi Eğer herhangi bir schengen ülkesi için belirtilen(25.09.2014 tarih ve sonrasında) tarihte parmak izi verdiyseniz isviçre vize başvurusuna gelmek zorundasınız.Çünkü isviçre konsolosluğu parmak iziniz(VIS) İsviçre den olmak zorundadır.Eğer İsviçrede 25.09.2014 tarih ve sonrasında parmak iziniz(VIS) var ise vekaleten İsviçre Vize Başvurusu işlemleriniz tarafımızca yapılmaktadır.

isviçre vizesi Kişinin sponsoru var ise sponsor dilekçesi(İngilizce ve almnca) olmalı,12 yaşından küçük ise noter onaylı İngilizce veya Almanca muvafakatname alınmalıdır.İsviçre vizesi başvurusu formunu İngilizce veya Almanca olarak doldurulabilirsiniz.İsviçre vizesi gerekli evraklar kişi veya kişilerin bağlı bulunduğu iş koluna göre değişmektedir(işveren,çalişan,ögrenci,ev hanımı,kamu calışanı vs..) pasaport,2 adet biometrik resim,kimlik fotokobisi,tam tekmilli nüfus kayit örneği,tapu ve ruhsat var ise koyulmalı,banka da güncel bakiyeli kişi başı minimum 3-4 bin tl para olmalıdır.isviçre vizesi için Sunulan banka hareketleri en az son üç ayın hareketlerini göstermelidir ve banka hesabındaki meblağ İsviçre de kalınmak istenen süreç için ortalama (en az) günlük 100 İsviçre Frank’ı olmalıdır. isviçre vize başvurusu yapacak Öğrenci veya özel evde kalacak olan ziyaretçiler daha düşük meblağlar gösterebilirler. isviçre vize başvurusu Yetersiz bakiyeye sahip olan başvuruların sonuçlanması gecikmelere yol açabilir. Bu durumda İsviçre Başkonsolosluğu, yeni banka hareketleri istemek durumunda kalabilir yada “Taahhüt mektubu” işlemini başlatabilir. Derhal geçerli olmak üzere, eksi bakiyeli banka hareketleri hiçbir şekilde kabul edilmemektedir..

İsviçre vize başvurusu çalişan evrakları iseniz; çalişan firma yazısı ve firma izin yazisi(İngilizce ve almanca olmalıdır),sgk kaydi ve son 3 aya ait sgk hizmet dökümü,çalışmış olduğu şirketin vergi levhası,ticari sicil gazetesi ve ticari sicil gazetenin imza sirküleri,oda sicil kayıt sureti ve faaliyet belgesi(6 aydan eski olmamalı),son 3 aya ait maaş bodrosu(kaşeli,imzali olmalı)İsviçre vizesi işveren iseniz; bağkur kaydı ve son 3 aya ait bağkur hizmet dökümü,vergi levhası,ticari sicil gazete ve ticari sicil gazetenin imza sirküleri,oda sicil kayıt sureti ve faaliyet belgesi(6 aydan eski olmamalı)

İsviçre vize başvurusu ev hanımı-çalışmayanlar iseniz; kendisine sponsor olucak 1.dereceden aile yakınının bağlı bulunduğu iş kolunun evrakları ve sponsor dilekçesi(İngilizce ve almanca olmalıdır),tam tekmilli nüfus kayıt örneği,kimlik fotokobisi,var ise banka hesap hareketleri(min 3-4 bin tl olmalı kişi başı)ve düzenli gelirini (kira kontrati gibi) koymalıdır.

İsviçre vize işlemlerinde öğrenci iseniz; öğrenci belgesi,tatil döneminde gitmeyecek ise okul izin yazısı, kendisine sponsor olucak 1.dereceden aile yakının bağlı bulunduğu iş kolunun evrakları ve sponsor dilekçesi(İngilizce ve almanca olmalıdır),12 yaşından küçük ise noter onaylı İngilizce muvafakatname,tam tekmilli nüfus kayıt örneği (hem sponsorun hem öğrencinin),kimlik fotokobisi(hem sponsorun hem öğrencinin),öğrencinin şahsi banka hesap hareketleri var ise(min. 3-4 bin tl olmalı kişi başı)Kişinin davetiyesi var ise;davetiye gönderen kişi oturum kartını, çalışıyor ise son 3 aya ait maaş bodrosunu,işveren ise vergi numarasını göndermelidir.

İsviçre vize işlemlerinde çiftçi iseniz; Çiftçilik belgesi ve çiftçilik gelir belgesi gösteren evrak.

isviçre vize başvurusu için Tarafımızca verilen hizmetler; Gerekli otel ve uçak rezervasyonlar, yurtdışı seyahat sağlık sigortası, evrak düzeni, evrak takibi, randevu alımı vs.. vize işlemleriniz boyunca sizlerle her daim irtibat halindeyiz.

İsviçre vize süresi konsolosluğa bağlıdır.

İsviçre konsolsoluğu vize başvurularında gerekli gördüğü takdirde sizleri mülakata çağırabilir.

İsviçre vizesi işlem ücreti herşey dahil 150 euro( vize harci dahil),davetiye var ise 165 euro(vize harci dahil)

İsviçre vizesi işlem süresi 7 ile 15 iş günü, vip işlem hizmeti vermemektedir. Işlem süreleri istisnai durumlarda konsolosluğun is yoğunluğu sebebiyle süre uzayabilir.

Ödemeler Tlscontac’ta Euro olarak yapılmaktadır. Daha Detaylı bilgi için lütfen http://www.globalvize.net adresini ziyaret ediniz.Web Sitemiz: http://www.globalvize.net/isvicre-vizesi
27-03-2016 09:48
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
İsviçre vizesi - zubamba - 27-03-2016 09:48

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Küba vizesi alma konusunda profesyonel hizmet BazKriz 0 38 24-05-2017 01:15
Son Mesaj: BazKriz
  İsviçre Vize Başvuru Hizmetleri BazKriz 0 45 24-05-2017 12:00
Son Mesaj: BazKriz
  İngiltere Vizesi Alımında Profesyonel Danışmanlık Hizmeti BazKriz 0 31 24-05-2017 11:27
Son Mesaj: BazKriz
  Cezayir vizesi başvuru hizmetleri BazKriz 0 25 23-05-2017 10:43
Son Mesaj: BazKriz

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir