129 defa görüntülendi.

Boğaziçi Üniversitesi İnsan Kaynakları Zirvesi

kalp
Profesör Dr.
*****

Mesajlar: 1,168 Katılma Tarihi: 01-04-2015 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Boğaziçi Üniversitesi İnsan Kaynakları Zirvesi
İmage

Boğaziçi Üniversitesi İnsan Kaynakları Zirvesi

İnsan Kaynakları alanındaki prestijli buluşmalarından biri olan Boğaziçi Üniversitesi İnsan Kaynakları Zirvesi, bu yıl üçüncü kez Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştiriliyor. Zirvede ‘’Yetenek yönetimi, iş ortamında verimi ve mutluluğu artırabilmek için yöntem ve tüyolar, kendi kendini yöneten organizasyonlar, insan kaynağına fütürist bir bakışla ‘’Em’’ çağı, çalışan bağlılığı ve kriz ortamında insan yönetimi’’ gibi birçok konu masaya yatırılacak.

Her yıl çıtayı daha da yükselten konuşmacı kadrosuyla İnsan Kaynakları ekosistemi açısından fark yaratan etkinlikler arasına yerleşen Boğaziçi Üniversitesi İnsan Kaynakları Zirvesi, 25 Mart 2016’da üçüncü kez Boğaziçi’nde  düzenlenecek.

İK alanında her sene daha da geniş bir network ağı ören ve trendleri belirleyen Zirve, 124 yıllık tarihinde birçok prestijli etkinliğe ev sahipliği yapmış Boğaziçi Üniversitesi binası Albert Long Hall’da gerçekleştirilecek.

Zirvemiz, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker’in açılış konuşması ile başlayacak. Bu yıl dünyanın en iyi 10. Liderlik Uzmanı seçilen Arthur Carmazzi, ‘’The Age of Em’’ kitabının yazarı Prof. Robin Hanson, David Zinger Associates’in kurucusu Çalışan Bağlılığı Uzmanı David Zinger ve Yetenek Yönetimi Derneği Direktörü Doug Kirkpatrick gibi dünya çapında isimleri ağırlayacak olan İK Zirve, kaçırılmaması gereken oturumlarıyla Boğaziçi Üniversitesi’nin markalaşmış etkinliklerinden biri olarak sektörde ses getirmeyi hedefliyor.

Üniversitenin sektörle etkin bağı sayesinde İnsan Kaynakları’na dair en güncel problemlerin, tartışmaların, uygulama ve trendlerin özenle seçilerek işlendiği bir içeriğe kavuşan Zirvede; iş ortamında verimi ve mutluluğu artırabileceğiniz yöntem ve tüyolar, yetenek yönetimi, kendi kendini yöneten organizasyonlar, ‘’Em’’ çağı, çalışan bağlılığı ve kriz ortamında insan yönetimi gibi birçok konu interaktif oturumlarda tartışılacak.

Günümüzde en önemli değer olan “insan”ın potansiyelini kurumlarda en iyi şekilde ortaya çıkarma ve yönetme sanatını, disiplinler arası konu başlıkları ve yenilikçi bakış açılarıyla masaya yatırmayı hedefleyen İK Zirve, yıllardır olduğu gibi, marka değeriyle, İnsan Kaynakları alanında düzenlenen öncü etkinliklerden olmaya devam ediyor.

Yeni piyasa şartlarında yetenek yönetiminden gelecekteki değişimine kadar bir çok başlığın geniş bir yelpazede tartışılacağı İnsan Kaynakları Zirvesi, katılımcılara gün boyu dolu ve keyifli bir network ortamı sunuyor olacak.

İK Zirve 2016’nın Davetli Konuşmacıları

Arthur Carmazzi:

Arthur Carmazzi’nin, organizasyonel kültürün kişileri nasıl şekillendirdiğine dair ders niteliğindeki konuşmasına sahne olacak. ‘’Bir kişi bir kişidir,’’ diyen, kurumlardaki bireylerin değişimi yönetebileceğini ve sürdürebileceğini savunan Carmazzi, konuşmasında, pozisyonunuz ne olursa olsun iş ortamında verimi ve mutluluğu artırabileceğiniz yöntem ve tüyoları paylaşıyor olacak. Herkesin ofiste birer ‘Monkey King’ olabileceğini iddia ederken, tüm bunların teoriden çıkıp ‘’NASIL’’ uygulamaya dökülebileceğini içten ve etkili konuşmasında açıklayacak.

Prof. Robin Hanson:

‘’The Age of Em’’ kitabının yazarı Robin Hanson, İK Zirve’de, katılımcılara ‘Em’ çağının kapılarını aralayacak. Em nedir? Bir ‘’Em’’e iş öğretin ve onu milyonlarca kez kopyalayın: İşte size emrinize âmade bir işçi ordusu! Em’ler belki bir yüzyıl içerisinde, ucuza mâl edilebildiklerinde, birçok işte insanların yerini alacak. Bu yeni ekonomik çağda, dünya ekonomisi her hafta ikiye katlanarak büyüyebilir. Bazıları geleceği bilemeyeceğimizi söyler: Özellikle de bu bozucu, oyunu tamamen değiştirici yeni teknolojinin eşliğinde. Ama Profesör Robin Hanson, aksini ispat etmek için yola çıkıyor. Fizik, bilgisayar bilimi ve ekonomi gibi disiplinlerde onlarca yıllık tecrübeden sonra, ‘’Em’’ler tarafından domine edilmiş bir dünyanın detaylı resmini çizmek için standart teoriler kullanıyor. Hanson konuşmasında, bizi bekleyen yakın gelecekteki İnsan Kaynakları’na dair sorun ve ihtimalleri fütüristik bir anlatımla aktarırken, ilham dağıtacak.

Doug Kirkpatrick:

Association for Talent Development Direktörü Kirkpatrick, İK Zirve’de kurumlarımızdaki ‘yetenek’lere nasıl davranmamız gerektiğini, çalışanların içindeki yeteneği nasıl ortaya çıkarabileceğimizi, yeteneği doğru yöneterek nasıl sonuçlar alabileceğimizi anlatacak. Kendi kendini yöneten organizasyonlar yaratmak mümkün müdür? Bu ne derecede sağlıklı ve uzun ömürlü olabilir? İnsan eliyle idare söz konusu olmadan yüksek derecede ölçeklendirilebilir girişimler yapmak mümkün mü, nasıl? Organizasyonel atiklik ve inovasyonu ‘öz yönetim’le nasıl yönlendirmeli? Organizasyonlarda öz yönetimi oturtabilmek nasıl bir stratejik iş avantajı sağlar? Tüm bu soruların cevaplarını Kirkpatrick, İnsan Kaynakları Zirvesi’nde veriyor olacak.

David Zinger

David Zinger Associates’in kurucusu Çalışan Bağlılığı Uzmanı David Zinger ‘’Çalışan Bağlılığı’’ temalı oturumda bağlılık yaratmakta ve şirketi benimsettirmekte nasıl başarısız olduğumuzu ve işleri nasıl toparlayabileceğimizi ana hatlarıyla anlatıyor olacak. Zinger, konuşmasında, herkesin lehine işleyen, çalışan bağlılığını arttırmak adına hepimizin yapabileceği 10 şeyi sunacak. Bunlar iş alanına refah taşımaktan bağlılık kavramını liderler, yöneticiler ve çalışanlar için gündelik bir aksiyon hâline dönüştürmeye kadar geniş bir skalada uygulamalar olacak. Zinger, şirketlerin içeride ve dışarıda kurumsal kültürünü doğru ve etkin şekilde temsil etmesinin en büyük yapıtaşlarından olan ‘çalışan bağlılığı’ kavramını enine boyuna tartışacak, dünyadan son uygulama ve trendleri katılımcılarla paylaşıyor olacak. Zinger’ın konuşması, ‘’Çalışan bağlılığı nedir? Bunu yaratmak ve sürdürmek için neler yapılabilir?’’ gibi sorularınıza bilgilendirici ve ilham verici bir yanıt niteliğinde olacak.

Ayrıntılı bilgi için: ikzirve.com
28-03-2016 02:27
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Boğaziçi Üniversitesi İnsan Kaynakları Zirvesi - kalp - 28-03-2016 02:27

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Türkiye'nin ilk havacılık kariyer ve insan kaynakları zubamba 0 75 06-10-2016 07:19
Son Mesaj: zubamba
Tongue Seo Eğitim Zirvesi - Türkiyenin En iyi Eğitmenlerinden Eğitim Alma Fırsatı seoegitimzirvesi 0 211 24-08-2016 10:35
Son Mesaj: seoegitimzirvesi
  İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİMİ osman75 0 149 30-03-2016 12:31
Son Mesaj: osman75
  İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı zubamba 0 90 18-03-2016 09:22
Son Mesaj: zubamba

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir