71 defa grntlendi.

Mimari Restorasyonun Tanımı - Erkan Sağlam

seoptimizasyon
Yardmc Doent
***

Mesajlar: 157 Katlma Tarihi: 21-05-2016 Rep Puan: 0 Durum: evirimd

Mesaj: #1
Mimari Restorasyonun Tanımı - Erkan Sağlam
Mimari restorasyon genel olarak, geçmişten günümüze miras kalmış olan tarihsel ve kültürel olarak bir anlam taşıyan, ülkenin kültürel varlığı sayılan eserlerin korunmasını ve onarılmasını sağlayan bir iştir. Erkan Sağlam'a göre ise mimari restorasyon tarihi ve kültürel eserlerin zarar görmeden gelecek nesillere aktarılmasıdır. Mimari restorasyon sayesinde geçmişten günümüze kadar gelebilmiş olan tarihi ve kültürel eserler korunur hale gelmiştir. Aynı zamanda bu eserlerin onarımının yapılması da tarihi eserlerin gelecek nesillere aktarılmasını sağlamıştır. Bu sayede teknolojinin ürünü olan yeni nesiller geçmişlerinin nasıl olduğunu ve yaşam şartlarını daha iyi anlayarak öğrenebilirler.
Mimari restorasyon, tarihi ve kültürel değerlerin yok olmaması, bu değerlerin gelecek nesillere aynı şekilde aktarılabilmesi için ihtiyaç duyulan bir alandır. Mimari restorasyon kapsamında geçmişten beri tarihe tanıklık eden binalar, eserler onarılır, daha güçlü bir hale getirilir ve bir sonraki nesle sağlam bir şekilde bırakılır. Özellikle Türkiye için önemi daha büyük olan mimari restorasyon alanı turistik açıdan da ayrı bir önem taşımaktadır. Mimari restorasyon sayesinde hem tarihi değerlerimiz korunur hem de bu eserleri görmek için ülkemize gelen turistlerden milli bütçemize katkı sağlamış oluruz.
Mimari restorasyon işlemleri sırasında tarihi ve kültürel yapıların güçlendirilmesi esastır. Ancak bu noktada tarihi dokuya zarar vermemek de oldukça önemlidir. Bu alanda çalışmak isteyen kişilerin öncelikle tarihe meraklı olması ve tarih bilgisinin iyi olması gerekmektedir. Aynı zamanda mimari restorasyon alanında çalışmak isteyen kişilerin renk ve şekil algılarının diğer insanlardan daha iyi olması, ellerini ve parmaklarını nazik bir şekilde estetik olarak kullanmaları gerekmektedir. Mimari restorasyon alanı hem güzel sanatlara ilgili hem de dışarıda çalışmak isteyen araştırmacı ruhlar için çok ideal bir alandır.
27-05-2016 04:18
Bul Rep Ver Alnt
« nceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Mimari Restorasyonun Tanımı - Erkan Sağlam - seoptimizasyon - 27-05-2016 04:18

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gsterim: Son Mesaj
  Acar Ajans Reklam Tanıtım coestar333 0 48 20-03-2017 04:04
Son Mesaj: coestar333
  Forum Tanıtımı coestar333 0 43 25-11-2016 09:13
Son Mesaj: coestar333
  Erkan Sağlam Gözünden İç Mimarlık Mesleği seoptimizasyon 0 65 27-05-2016 04:41
Son Mesaj: seoptimizasyon
  Sağlam İle Röportaj: Ev Dekorasyonunun Detay Noktaları seoptimizasyon 0 77 27-05-2016 04:28
Son Mesaj: seoptimizasyon

Konuyu grntleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktel rnler Betist tantm yazs

retmen Sitesi

retmen Siteleriretmen Sitesi | letiim | Yukarya dn | erie Dn | Mobile Version | RSS

Trke eviri: MyBBTrkiye
retici: MyBB, 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO nSiDe

retmenSitesi.nfo Google Gizlilik Politikasna riayet etmektedir