118 defa görüntülendi.

TRÜF MANTARI

seo1234seo
Doçent
****

Mesajlar: 396 Katılma Tarihi: 14-05-2015 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
TRÜF MANTARI
Dünyada yaygın olan fakat Türkiye’de henüz çok yayılmamış bir iş alanı var. Bu da trüf mantarı yetiştiriciliği. Şimdilerde yeni yeni gündeme gelen bu mantarın yetiştirilmesi için konuyla ilgili araştırma yapılması gerekir. Nasıl yetişir, tohumu nerden bulunur, hangi mevsim gerekir, nasıl toprak lazım ve çeşitleri gibi bilgilere hâkim olunmalıdır. Avrupalı çiftçilere göre aynı özelliklere sahip bir sürü Trüf mantarı türü vardır. Bu işi yapacaksanız öncelikle Trüf mantarı yetiştiriciliği hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Birçok çeşidi olduğu için öncelikle beyaz mı siyah mı yetiştirmek istiyorsunuz karar vermelisiniz. Daha sonra nerede yetiştirmeni gerektiğine odaklanmalısınız. Trüf mantarı yetiştiriciliğini ancak doğru mekânda yapılabilir. Sürekli kontrol etmeniz gerektiğinden, sürekli gidip gelebileceğiniz bir mekânı seçmelisiniz.

Daha romantik bir ortamda yetiştirmek istiyorum derseniz bazı tesisler ve seralar da aynı işlevi görmektedir. Trüf mantarı yetiştiriciliği için dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konuda iklimdir. Trüf mantarları aşırı sıcak ve aşırı soğuk gibi hava değişimlerinin yaşandığı yerlerde yetiştirilemez. Kışın çok soğuk olmayan yazın ise çok sıcak olmayan yerler tercih edilmelidir. Bunlara dikkat edilmezse yetiştiricilik anlamında çok sıkıntı yaşanır. En ideal ağaç türünü seçmek ise diğer bir önemli konudur.


İmage


Web Sitemiz: http://trufmantari.org/
29-05-2016 10:27
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
TRÜF MANTARI - seo1234seo - 29-05-2016 10:27

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir