85 defa görüntülendi.

Ankara Antlaşması Vizesi

tuccar
Yardımcı Doçent
***

Mesajlar: 119 Katılma Tarihi: 13-03-2015 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Ankara Antlaşması Vizesi
"Ankara Antlaşması Vizesi" olarak bilinen vize programı İngiltere tarafından sadece Türk vatandaşlarına uygulanan bir girişimci vizesidir. Beş yıllık sürecin sonunda İngiliz vatandaşlığı elde edilmesine olanak tanır. Diğer vize programlarına göre daha düşük tutarda yatırım gerektirdiği için İngiltere'ye yerleşmek isteyen girişimciler tarafından tercih edilmektedir.

Avrupa Birliği ile Türkiye arasında 1963 yılında imzalanan Ankara Antlaşması, Türk vatandaşlarına İngiltere'de iş kurma ve yaşama imkanı sunar. Türk vatandaşlarınca açılan davalar sonucunda İngiltere, 2000′li yıllardan itibaren antlaşma hükümlerini uygulamaya başlamıştır.

İmage

Ankara Antlaşması vizesine başvuracak adayların İngiltere'de kendi işini kurmayı hedeflemesi gerekir. Kurulacak iş tek başına yürütülebilecek bir işletme olabilir. Asgari bir yatırım tutarı yoktur. Gösterilecek sermaye miktarı kurulacak işin ihtiyacına göre belirlenir. Günlük yaşamı idare edecek ve para kazanmaya yetecek düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak başvuru için yeterlidir. İş deneyimi ve eğitim düzeyi başvurunun kabul edilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Başvuru sahibi ile birlikte eş ve 18 yaşından küçük çocuklar da İngiltere'ye yerleşme hakkına sahip olur. Hatta eşler genel çalışma iznine sahip olur. Programda öncelikle bir sene, devamında üç sene olmak üzere toplam olarak dört senelik çalışma ve yerleşme hakkı elde edilir, dördüncü yıl sonunda süresiz oturum alınır. Süresiz oturum iznini aldıktan bir yıl sonra İngiliz vatandaşlığı için başvurulabilir. Tüm vize sahipleri İngiltere'deki eğitim ve sağlık sisteminden diğer İngiliz vatandaşları gibi ücretsiz olarak faydalanabilir.

EngVisa bugüne kadar birçok girişimcinin Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere'ye yerleşmesini sağlamıştır. Piyasada uzun sayılabilecek bir süredir bulunmamıza rağmen başarı oranını yüksek seviyede tutma amacımız doğrultusunda az sayıda müşteriye hizmet verdik. Bu durum danışmanlık vereceğimiz adayları vize alma şansı yüksek olanlardan seçmeye çalışmamızdan kaynaklanıyor. Engvisa'dan danışmanlık hizmeti alanların yarısından fazlası bilişim sektörü çalışanlarından oluşuyor. Özellikle ilk yıl sözleşmeli işlerde çalışma imkanı bulunmasının da etkisiyle bilişim sektörü çalışanlarının gerek vize başvurularında ve gerekse İngiltere iş hayatında başarılı olma imkanının göreceli yüksek olduğunu görüyoruz.

Ankara Antlaşması kapsamında işinsanı vizesi başvurusu için geçerli bir pasaport, iş planı ve iş planında belirtilen konuları destekleyen belgeler eşliğinde başvurunuzu yapılması gerekir. Başvurunun iki önemli ayağı bulunuyor. Mesleğinizden geçiminizi sağladığınızı ve İngiltere'de kurulacak iş için gerekli sermayeye sahip olduğunuzu belgelemeniz gerekiyor.

Eğer sicilinizde özellikle İngiltere'yle ilgili olumsuz bir durum yoksa başvurunuzun olumlu sonuçlanma olasılığı mesleğinizdeki tecrübeniz ve İngiltere'de iş bulma yeteneğiniz ile doğru orantılı olacaktır. Kısacası, İngiltere konsolosluğunun sizin İngiltere için faydalı olacağınıza, yani dürüst çalışan bir vergi mükellefi olacağınıza ikna olması gerekiyor.

EngVisa olarak ilk önce adaylarımızla ön görüşme yaparak Ankara Antlaşması ölçütlerine uygunluklarını değerlendiriyoruz. Bilgi ve tecrübemiz doğrultusunda adayın vize başvurusunun kabul edilme olasılığına göre danışmanlık yapıp yapmamaya karar veriyoruz. Detaylı bilgi için www.engvisa.com sitesini ziyaret edebilir, iletisim@engvisa.com adresine sorularınızı yönlendirebilirsiniz.
02-06-2016 04:04
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Ankara Antlaşması Vizesi - tuccar - 02-06-2016 04:04

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ankara kiralık asansör osman75 0 22 12-01-2018 05:50
Son Mesaj: osman75
  Ankara Arçelik servisi Superisi 0 22 25-12-2017 09:55
Son Mesaj: Superisi
  Ankara web tasarım creeper 0 42 16-11-2017 02:08
Son Mesaj: creeper
  Ankara ikinci el eşya alımı creeper 0 37 14-11-2017 05:52
Son Mesaj: creeper

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir