33 defa görüntülendi.

Plastik Sektörü’ne Analiz

osman75
Profesör Dr.

Mesajlar: 2,069 Katılma Tarihi: 16-01-2014 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimiçi

Plastik Sektörü’ne Analiz

Türkiye plastik sektöründeki firmaları ile ekonomiye de oldukça büyük bir katkı yapmaktadır. Yaklaşık olarak yılda sekiz milyon ton mamul üretimi yapılmakta olduğunu düşünürsek sektörün büyüklüğü de kavranmış olur. Plastik hammadde üretimi ise bu rakamlar düşünülünce oldukça pasif durumdadır. İhtiyacın neredeyse yüzde doksana yakın bir bölümü halen yurt dışından karşılanmaktadır.

Oysa ki Plastik hammadde fiyatları dolar ve avro bazında şekillendiğinden aslında hammadde üretiminin ne kadar kazançlı bir sektör olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Üretimde de halen Avrupa piyasasının oldukça gerisinde bulunan sektör, polimer malzemelerin üretiminde de halen gelişmekte olan bir üretim sektörü olarak kabul görmektedir. Elektriği iletmeyen malzemelere polimer malzemeler denilmektedir. Plastik sektörünün makine ve kalıp sektörüne de büyük bir katkı yaptığı bilinmektedir. Yani küçük işletmelere de yan sanayi ve üretim destekleyici yarı mamul ve mamul üretimi konusunda ekonomik olarak katkı sağlamaktadır.

Özellikle iki binli yılların başından itibaren her yıl düzenli olarak büyüyen sektör arge çalışmalarında ise pek başarılı sayılmaz. Bu alanda da Avrupa’nın bir hayli gerisindedir. Plastik sektörünün hemen her yıl yaklaşık % 15 büyüdüğünü düşünürsek hammadde ithalatı da neredeyse aynı oranda artmaktadır. Yani Arge çalışmalarına zaman ve bütçe ayıran firmalar, hammadde üretimini de gerçekleştirdiğinde önüne geçilemez bir büyüme kaçınılmazdır. Yani yeni yatırımcı hiç korkmadan sektöre adım atabilir. Ülkemiz bu tip yatırımlar ile hızlı bir büyüme sürecine girebilir.

Kaynak: http://www.seohizmeti.xyz/plastik-sektorune-analiz/
(Bu Mesaj 26-06-2016 05:06 değiştirilmiştir. Değiştiren : osman75.)
26-06-2016 05:05
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Plastik Sektörü’ne Analiz - osman75 - 26-06-2016 05:05

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İKİNCİ EL EŞYA ALIM-SATIM SEKTÖRÜ osman75 0 37 05-07-2016 12:38
Son Mesaj: osman75
  plastik sandalye kiralama osman75 0 36 03-05-2016 02:17
  kiralık plastik sandalye osman75 0 63 01-05-2016 09:08
  Tecrübe ve Doğru Analiz Kazandırır! osman75 0 56 06-04-2016 04:15

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir