69 defa grntlendi.

İğne oyaları

seoptimizasyon
Yardmc Doent
***

Mesajlar: 157 Katlma Tarihi: 21-05-2016 Rep Puan: 0 Durum: evirimd

Mesaj: #1
İğne oyaları
mage
İğne oyası günümüzde bayanlar tarafından hobi olarak veya kâr amaçlı yapılan en popüler el işi çeşitlerinden biridir. Diğer bir tabir ile iğne ve iplik ile oluşturulan 3 boyutlu dantellere verilen isimdir.
İğne oyası öğrenmek için öncelikle tecrübeli bir arkadaşınızdan yardım almanız gerekmektedir veya ismek tarafından düzenlenen ücretsiz iğne oyası kurslarına başvuru yaparak kısa sürede öğrenebilir kendi tasarımlarınızı hazırlayabilirsiniz.
İğne oyası bir çok alanda kullanılmaktadır örneğin eşarp kenarları, yazma kenarları, mendil kenarları, yatak örtüleri, havlu kenarları ve benzeri yerlerde kullanılabilir.
İğne oyası ile yapılabilecek yaratıcı fikirler, süslemeler, çeşitli örnekler ve fikirler hakkında hazırladığımız özgün makale ve resim galeriler ile aradığınız her türlü bilgiye kolayca ulaşacaksınız.
Yazma kenarlarına en çok iğne oyaları yakışıyor diyen bayanların sesini duyar gibiyiz. Sizlerde o bayanların içindeyseniz doğru adreste olduğuz belirterek lafa başlamak isteriz. Günümüzde el örgülerinin yerini hazırlara bıraktığını bayanların çalışma hayatı ile birlikte uğraşlarının da değiştiğini görmekteyiz. Hazır örgüler hayatımızda yer edinmiş durumda. Hazırlara inat iğne oyası diyen bayanların el emeğine ve şıklığa son derece önem verdiğini anlamımız zor olmayacak. Her şeyin hazırının çıkması iğne oyaları için kullanılabilecek bir tabir değildir. İğne oyası diğer örgü çeşitlerinde farklı olarak varlığı her zaman korumaya devam ediyor. Varlığı korumanın yanında modellerdeki çeşitliliğinde giderek artması aynı zamanda eski modellerin de ilk günkü gibi varlığı koruması iğne oyasının son derece değerli el emekler arasında yer aldığının en açık göstergesidir. Genç kızlarımız çeyizlinde iğne oyasına yer vermekte, kızlarımızın annelerini çeyizlerinde de iğne oyasının var olduğu dikkatleşir çekmektedir. Anneden kıza yadırgar kalan iğne oyaları gelenek olmanın yanında şık ve gösterişli olmasıyla da varlığı korumaktadır. iğne oyası yazma modellerinde karşımıza çıkan örnekler içinde en çok çiçek modelleri dikkat çekmektedir. İğneniniz ile eşsiz modelleri ortaya çıkaracağınızdan enim olabilirisiniz. İğne oyası yazma modellerinde gösterişi sevmeyen ve daha küçük modelleri şık bulan bayanlar için de beğenecekleri en güzel örnekleri bünyemizde barındırmaktayız. Sizler için özel olarak hazırladığımız modellerimiz ile buluştuğunuzda farklılığı yakalayacağınızdan emin olabilirisiniz. Alışıldık örneklerin dışına çıktığımız ve sizler için yurdun dört bir yanında, kendini iğne oyasına adayan deneyimli isimler ile çalıştığımızı da belirtmek isteriz. Her yörenin yemek kültürü nasıl ki farklılık gösteriyorsa aynı şey el işleri için de geçerlidir. Yaşam tarzları farklı olan Anadolu insanlarından yardım alarak iğne oyası yazma örneklerimizi çeşitlendirdik. Web sitemizde ayrıca iğne oyası havlu ve benzeri binlerce örneğe ulaşabilirsiniz. Linklerinizi verdiğimiz adreslerden marifetli hanımlar tarafından örülmüş bir birinden güzel havlu ve yazma örneklerine ulaşabilirsiniz. İğne oyasını gelecek nesillere yaymak ve geleneklerimizi yaşatmak için yapmış olduğumuz çalışmalara destek olmak isterseniz beğendiğiniz örnekleri facebook, instagram, twitter ve benzeri sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.
İğne oyası geçmişten günümüze gelen nacizade sanatlardan birkaçı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bayanların en çok dikkat ettikleri dış görünüşlerine renk katacak olan iğne oyaları, daha çok tesettürlü bayanların ilgisini çekmekte ve günlük beş çaylarında bu modeller oldukça konuşulmaktadır. İğne oyaları en çok yazma kenarlarında karşımıza çıkmakta ve yazmalara farklı bir hava katarak başa alındığında hoş bir görünüm kazanmanıza yardımcı olmaktadır. İğne oyasında zaman zaman karşımıza çıkan yeni modeller ile her zaman gündemde yer edinmeyi yazma örnekleri iğne oyası başarmış ve diğer yazama kenarı örneklerine bakılarak bayanlar arasında daha çok dikkat çekmiştir. Bunun nedenleri araştırıldığında iğne oyalarının daha zarif ve hoş durduğu, bayanlara daha cazip göründüğü gibi sebeplere yer verilebilmiştir. 2016 iğne oyası yazma modellerine bakıldığında diğer yıllardan farklı olarak pastel renklerin daha ağırlıkta olacağını görmekteyiz. iğne oyaları hakkında yeni fikirler ve tavsiyelerde bulunduğumuz tüm makalelerimizde paylaştığımız örnekler tamamen kendi tasarımlarımızdan oluşmaktadır. Sağdan soldan alma modellerle konu açan diğer siteler gibi olmadığımız gibi en güncel örnekleri paylaşmaya da özen gösteriyoruz. Örgü severler özelliklede iğne oyası ile uğraşanlar bu elişi sanatını kullanarak her alanda başarılı örnekler çıkartmaktadır havlu oyaları, yastık kenarı benzeri yerlerde de sıklıkla kullanılan bu sanat hakkında düşüncelerinizi değiştirecek ve sevmenizi sağlayacak örnekler için web sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
http://www.igneoyasi.org/
29-06-2016 04:53
Bul Rep Ver Alnt
« nceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
İğne oyaları - seoptimizasyon - 29-06-2016 04:53

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gsterim: Son Mesaj
  İğne oyası modelleri 2017 coestar333 0 318 13-12-2016 09:34
Son Mesaj: coestar333
  İğne Oyası Modelleri seoptimizasyon 0 107 05-08-2016 06:21
Son Mesaj: seoptimizasyon
  İğne Oyası Modelleri seoptimizasyon 0 100 05-08-2016 06:14
Son Mesaj: seoptimizasyon
  Ip oyaları risal 0 277 10-02-2014 01:18
Son Mesaj: risal

Konuyu grntleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktel rnler Betist tantm yazs

retmen Sitesi

retmen Siteleriretmen Sitesi | letiim | Yukarya dn | erie Dn | Mobile Version | RSS

Trke eviri: MyBBTrkiye
retici: MyBB, 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO nSiDe

retmenSitesi.nfo Google Gizlilik Politikasna riayet etmektedir