107 defa görüntülendi.

Saç Aşısı

resthit
Doçent
****


Mesajlar: 658 Katılma Tarihi: 17-05-2015 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Saç Aşısı
İmage
İnsanoğlu varoluşundan beri estetik kaygılarıyla hareket etmiştir. Dış görünüş anlamında önde gelen konular arasında yer alan saçlar günümüzde daha da ön plana çıkmıştır. Saç dökülme sorununun son derece fazla oranda yaşadığı günümüzde bu soruna çözüm olabilecek önlemler önem kazanmıştır. Sadece görsel değil aynı zamanda psikolojik ve sosyal anlamda da soruna neden bu konudan kurtulmak için önlemler alınmalıdır. Bu önlemler arasında dikkat çeken saç aşısı son dönemlerde yaygınlaşmaya başlamıştır.

Saç Aşısı Nedir ve Kimlere Uygulanabilir?

Saç aşısı, PRP adı verilen ve kanınızdan alınan örneğin, özel ilaç ve vitaminlerle karıştırılması sonucu elde edilen solüsyona verilen isimdir. Bu karışım ABD’de yıllardır uygulanmaktadır ve FDA onayıyla dikkat çekmektedir. Saç aşısı işlemi, uygulanacak alana lokal anestezi uygulanarak saç diplerine enjekte edilmesi şeklinde uygulanmaktadır.

Saç aşısı, 18 yaşından büyük olan herkese rahatlıkla uygulanabilen bir işlemdir. Bu işlem saç dökülmesi sorunu başlayan kişilerin yanı sıra henüz ileri düzeyde saç dökülmesi olmayan kişilere de önlem amacıyla uygulanabilmektedir. Yani, uygulama anlamında herhangi bir kısıtlama yoktur. Saç aşısı işleminde uygulama yapıldıktan sonra 6 ay içerisinde gözle görülür sonuçlar alınmaktadır.

Saç Aşısının Faydaları Nelerdir?

Saç aşısı işlemi özellikle saç ekimi yaptıracak kişilere önerilmektedir. Saç ekimi işleminden daha kısa sürede verim alınabilmesi için bu işlem uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra tek seansta uygulanması ve yan etkisinin bulunmaması da önemli faktörlerdir.

Saç ekimi işlemi, saç çıkmayan ancak ölü olmayan saç diplerindeki hücreleri harekete geçirerek yeni saç çıkmasını sağlamaktadır. Zayıflayan ve dökülmeye meyilli olan saç tellerinin güçlenmesini sağlayarak dökülme sorununu büyük oranda önlemektedir. Saç kıran sorunu yaşayan kişiler de bu uygulamayla birlikte sorununa kısa sürede çözüm bulmaktadır.

Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan saç aşısı hizmetini güvenilir saplık kuruluşlarından almanızda büyük önem vardır. Alanında uzman kişilerden bu hizmetin alınması sonucun kısa sürede olumlu olmasını sağlayacaktır.

Saç aşısı hakkında ayrıntılı bilgi için http://purtukal.com/estetik/sac-asisi-ha...giler.html adresini ziyaret edebilirsiniz.
30-06-2016 04:40
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Saç Aşısı - resthit - 30-06-2016 04:40

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir