66 defa görüntülendi.

Davet Organizasyonu Hazırlama

resthit
Doçent
****


Mesajlar: 658 Katılma Tarihi: 17-05-2015 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Davet Organizasyonu Hazırlama
İmage
Çoğu zaman görmeye alıştığımız düğün törenleri dışında, kimi zaman bir şirketin yeni çıkarmış olduğu ürünün lansmanı, kimi zaman yeni girilen bir sektörün dahilinde bulunan şirketler ve şirket yöneticileri ile tanışmak için düzenlenen davetler de yapılmaktadır. Bu davetlerde de tıpkı bir düğün organizasyonu gibi bütün ayrıntılar tek tek belirlenmeli ve cemiyetin genel kuralları doğrultusunda düzenlemeler yapılmalıdır.

Bu tür davet organizasyonu bir yandan cemiyet üyelerinin birbiri ile görüşmesi için imkan sağlarken diğer yandan da daveti gerçekleştiren kişi ya da şirketin prestij organizasyonu olarak düşünülebilir. Daveti veren kişi ya da kurumun amacının ne olduğu iyice bilinmelidir. Ancak bu şekilde doğru ve hedefe ulaşan bir organizasyon yapılabilir. Dolayısı ile iş veren kurum ne kadar detaylı bilgi verir ise sonuç o kadar başarılı olacaktır.

Davetlerde Hedeflenenler

Bu tür davetlerde hedefe ulaşmak son derece önemlidir. Sonuçta bütün çaba bu amaç uğruna verilmektedir. Bu nedenle öncelikle, davet sırasında bir konuşma olup olmayacağı, konuşma olacak ise bu konuşmanın içeriği, davetlilerin yerleşimleri, davetin ayakta eğlence için mi yoksa daha resmi bir şekilde masalarda oturarak mı yapılacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Verilecek olan davet organizasyonu örneğin, son derece resmi bir ödül töreni olacak ise ses düzeninin ve oturma planının dikkatle yapılması gerekliliği su götürmez bir gerçektir. Aynı grup insanlarının aynı masada toplanması, toplanacak kişilerin durumuna bağlı olarak bazen davetin sağlığı açısından zararlı olabilir. Ancak bazı durumlarda aynı gruptan kişilerin, aynı masada toplanması bir zorunluluktur. Burada ayrım davet veren kişi ya da kurumun amacına bağlıdır.

Bütün bu küçük detaylar bir davet organizasyonunda önemlidir ve ancak sürekli bu tür çalışmalar yapan firmalar tarafından hiç bir ayrıntı kaçırılmadan yapılabilirler. Bu da organizasyon firmasının seçimindeki önemi gözler önüne sermektedir.

Sonuç

Sonuç olarak bir davet organizasyonu yapılacak ise “özellikle ve önemle bu işi bilen kişiler tarafından yapılması şarttır” denilebilir. Ancak bu şekilde verilecek olan davet hedefine ulaşabilir, prestij kazandırır ve davet vereni mutlu edebilir.
26-08-2016 01:28
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Davet Organizasyonu Hazırlama - resthit - 26-08-2016 01:28

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Dügün Organizasyonu - Sindoma Organizasyon kalp 0 32 16-07-2017 01:23
Son Mesaj: kalp
  İzmir Evlilik Teklifi Organizasyonu kalp 0 28 22-06-2017 05:36
Son Mesaj: kalp
  Açılış Organizasyonu - Açılış Organizasyonu İzmir Organizasyon mesut788 0 48 26-05-2017 12:26
Son Mesaj: mesut788
  Tez Hazırlama - Tez Yazdırma b.a.f. 0 51 31-12-2016 11:01
Son Mesaj: b.a.f.

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir