67 defa görüntülendi.

Protokol Organizasyonu Hazırlama

resthit
Doçent
****


Mesajlar: 658 Katılma Tarihi: 17-05-2015 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Protokol Organizasyonu Hazırlama
İmage
Protokol, örneğin bir elçilik daveti olabilir ya da başbakanlık konutunda verilen uluslararası düzeyde bir toplantı organizasyonu olabilir. Bu tür davetlerde her şey maksimum seviyede resmi, maksimum seviyede kaliteli olmak zorundadır. Sonuçta bazen bir şirketin ama çoğu zaman bir ülkenin prestijini destekleyecek organizasyonlardır bunlar.

Bu kadar önemli olan protokol organizasyonu, elbette sıradan bir firmaya verilemez. Sonuç ola-rak örneğin yemek masasına yerleştirilecek olan yemek takımının bile farklı düzenleri vardır ve her biri farklı amaçlarla, farklı düzeyler için hazırlanmaktadır.

Yemek takımının yerleşimi gibi konukların da masada yerleşim planları son derece önemlidir. Eski zamanlardan beri, masanın başındaki kişiye göre en önemli kişi masada sağ tarafa oturtulur. Bu ku-rala benzer şekilde, pek çok küçük ama önemli kural, protokol organizasyonlarında en üst düzeyde düşünülmelidir.

Protokol Organizasyonu Planlama

Bu tür organizasyonların her biri kendi içinde yeni bir organizasyon türüdür ve kendine özeldir. Dolayısı ile bir firmanın standart bir protokol organizasyonu planı olamaz. Bu nedenle bu tür bir organizasyon için aylar öncesinden çalışmaya ve hazırlıklara başlanmalıdır. Organizasyonda uygulanacak olan her detayın öncesinde provasının yapılması gerekmektedir.

Verilecek her yemek önceden denenmeli, en iyi ustalar ile çalışılmalı ve elbette malzemeler özenle seçilmelidir. Verilecek davette bulunacak olan herkes hakkında fikir sahibi olunmalı ve daveti veren kişi ile ya da özel kalemi ile sürekli irtibat halinde olunmalıdır. Böylece oluşabilecek hatalar minimuma indirilebilir.

Hata kabul etmeyen protokol organizasyonu eğlence amacı ile değil, ciddi meseleleri konuşmak ve değerlendirmek için yapılmaktadır. Her bir davetli, ayrı ayrı davetten mutlu ayrılmalıdır ve asla saygıda onun kriterlerine göre kusur edilmemelidir.

Organizasyonda Zirve

Sonuç olarak organizasyonların zirvesinde [url=http://showtimeorganizasyon.com/protokol-organizasyonu.html]protokol organizasyonları
vardır ve hem çok titiz çalışılması hem de organizasyonun özeli içinde uygulamalar yapılması gerekir ve hatta zorunludur.

Tüm bu önem nedeni ile bir protokol organizasyonu hazırlanacak ise tüm detaylar ve davetli olan her bir kişi için bilgilenme gerekir. Ancak bu şekilde doğru ve aksamayan bir protokol çalışması yapılabilir.
26-08-2016 01:37
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Protokol Organizasyonu Hazırlama - resthit - 26-08-2016 01:37

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  dini düğün organizasyonu inancorganizasyon 0 22 28-11-2017 05:29
Son Mesaj: inancorganizasyon
  Dügün Organizasyonu - Sindoma Organizasyon kalp 0 35 16-07-2017 01:23
Son Mesaj: kalp
  İzmir Evlilik Teklifi Organizasyonu kalp 0 33 22-06-2017 05:36
Son Mesaj: kalp
  Açılış Organizasyonu - Açılış Organizasyonu İzmir Organizasyon mesut788 0 57 26-05-2017 12:26
Son Mesaj: mesut788

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir