66 defa grntlendi.

Özge Oğuzhan'ın Öğretmenlik Hakkındaki Görüşleri

seoptimizasyon
Yardmc Doent
***

Mesajlar: 157 Katlma Tarihi: 21-05-2016 Rep Puan: 0 Durum: evirimd

Mesaj: #1
Özge Oğuzhan'ın Öğretmenlik Hakkındaki Görüşleri
Meslek ahlakının en üst seviyede görülmesi gereken öğretmenlik, davranış ve tutumlar arasında da bütünlük sağlamalıdır. Öğretmenlerin sınıflarının toplumsal ve kültürel yapısını iyi anlaması ve uygulamalarını bu yönde geliştirmesi esastır. Özge Oğuzhan öğretmenlik hakkında bildirdiği görüşlerinde de bu konu üzerinde yoğunlaşmaktadır. Okulun öğretmenlerinin değerleri çocukların kişisel gelişimi üzerinde de etkili olan önemli bir süreci oluşturmaktadır. Eğitim –öğretim süreci içerisinde verilmesi istenen değerlerin öğretmenin rol modelliği çerçevesinde geliştiği de bilinen bir gerçekliktir. Öğretmenlerin bireyler için son derece önemli olduğu ve atılan her adımın çocuğun ya da gencin gelişimine katkı sağladığı ortadadır.
Gençlerin vatan sevgisi ve milli değerlere verdiği önemi öğretmenlerinden kazanacakları konusunda bulduğu her fırsatta açıklamalar ve yönlendirmeler yapan Atatürk, günümüzden farklı olarak kuruma gösterdiği değeri belli etmiştir. Bugün gözümüz kapalı olarak emanet ettiğimiz çocuklarımız öğretmenlerin başarılı çalışmaları ile ortaya çıkmakta ve birey olarak karşımıza dikilmektedir. Özge Oğuzhan'ın öğretmenler hakkındaki görüşleri toplumun duygu ve düşünceleri net olarak ortaya koymaktadır. Bir meslek olarak kabul edilen ilk alanlar arasında yer alan öğretmenlik, aynı zamanda toplum içinde vazgeçilemez bir gerekliliktir. Sadece çocuk veya gençlerin değil yeri geldiğinde yetişkinlerin de gelişiminde büyük önem tutan meslek, sistematik bir süreçten geçilerek ulaşılan aynı zamanda manevi değeri yüksek olan bir iştir. Yaşamlarını mesleklerinden kazanan öğretmenler yaşarken öğrenmeye ve her farklı öğrenciden farklı bir deneyim kazanmaya alışmak zorundadır.
Öğretmenler toplumda gerçekleştirmeye çalıştıkları idealler ile var olurlar. Geçmişten bugüne değişiklikler yaşayan meslek çocukla arkadaş olmayı gerektirdiği kadar disiplinli bir ortam yaratılmasını ve herkese eşit şans tanınmasını da zorunlu kılmaktadır. Her konuşmasında öğretmenlik değerleri hakkında yorum yapan Özge Oğuzhan'da konunun anlam ve önemini vurgulamaktadır.
05-09-2016 01:21
Bul Rep Ver Alnt
« nceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Özge Oğuzhan'ın Öğretmenlik Hakkındaki Görüşleri - seoptimizasyon - 05-09-2016 01:21

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gsterim: Son Mesaj
  İYTE de Okunur mu ? İYTE Nasıl Bir Okul ? İYTE Hakkında Merak Ettikleriniz seopti 0 32 24-07-2017 01:09
Son Mesaj: seopti
  İngilizce Öğrenmenin Çocuklar Açısından Faydası - Özge Oğuzhan seoptimizasyon 0 55 19-09-2016 09:29
Son Mesaj: seoptimizasyon
  İngilizce Öğrenmenin Çocuklar Açısından Faydası - Özge Oğuzhan seoptimizasyon 0 57 19-09-2016 09:23
Son Mesaj: seoptimizasyon
  Özge Oğuzhan Hocamızın Başarı Anlayışı seoptimizasyon 0 63 05-09-2016 01:42
Son Mesaj: seoptimizasyon

Konuyu grntleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktel rnler Betist tantm yazs

retmen Sitesi

retmen Siteleriretmen Sitesi | letiim | Yukarya dn | erie Dn | Mobile Version | RSS

Trke eviri: MyBBTrkiye
retici: MyBB, 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO nSiDe

retmenSitesi.nfo Google Gizlilik Politikasna riayet etmektedir