75 defa görüntülendi.

Elektronik Sigara Nedir ?

tragedya27
Öğretmen
**

Mesajlar: 44 Katılma Tarihi: 30-08-2016 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Elektronik Sigara Nedir ?
Elekrtonik sigara diğer bir adı ile e-sigara olarak ta bilinen bir cihazdır. Normal sigara ile aynı işlevi yapması için tasarlanmıştır. Elektronik sigaranın asıl amacı sigaranın zararlarından insanları kurtarmak yani sigarayı bırakmalarına yardımcı olmaktır. Diğer bir bakış açısı ile elektronik sigara normal sigaradaki gibi duman yerine buhar (nikotin içerebilir) vererek sigarayı bırakmamıza yardımcı olan üründür.
Elektronik sigaranın yapısı;
Genel olarak atomizer, pil ve kartuştan oluşmaktadır. Tabi bunlara karşın yeni nesilleri biraz daha farklı özellikler açısında yeni parçalar takılmıştır. Ek özelliklere sensörler söylenebilir.
Elektronik sigara kartuşu : e likit dediğimiz yani aslında içimize çektiğimiz sıvının konulduğu yerdir. Bir nevi tanker görevi görür.
Atomizer: İşlemin yapıldığı yerdir. Yani kartuştan aldığı likiti burada buharlaştırır.
Elektronik sigara pili: aslında diğer cihazlarımızdaki pillerle aynı işleve tabidir. Yani cihazın (elektronik sigaranın üzerindeki atomizerin ) çalışması için gerekli enerjiyi sağlar.
Elektronik sigara nasıl çalışır ?
Aslında en önemli kısım belki de burasıdır. Çünkü e-sigara normal sigara gidi dumanı olmayan içindeki likiti buharlaştıran bir cihazdır. İçerisine koyduğumuzu elektronik sigara likitini atomizere çekerek orada yakıp size buhar vermesidir. Yani diğer bir değişle duman yerine size buhar veren bir cihazdır.
Genel olarak elekronik sigara haz olarak sigara gibi olmazsa da eğer kullanıcı sanki yeni bir sigara markası deniyormuş gibi düşünebilir. Bu da elektronik sigaranın vücuda alışması daha da kolay olur. Aslında elektronik sigaranın en özel görevi sigara içenlerin el ve dudak alışkanlıklarını bir nevi azaltmaktır. Çünkü el alışkanlığınız dudak tiryakiliğine diğer sigara bırakma ürünlerine göre çok daha iyi cevap vermektedir.
Elektronik sigara normal sigarada bulunan insan vücudu için zararlı kanserojen maddeleri içermez. Çünkü duman üretmez. Elektronik sigaranın bir diğer faydası ise etrafınızdaki insanlara zarar vermez. Yani pasif içiciler için bir tehlike arz etmez.
Ayrıca elektronik sigara içerisindeki nikotin değeri olarak da sizlere normal sigara içiyormuşsunuz hazzı vermektedir. Normal sigaraya göre nikotin değerini kullanıcı kendisi ayarlayabilmektedir. En yüksek değer olarak kabul edilen 20mg bile normal bir sigaraya göre binlerce kat daha azdır. Üstelik sigaradaki karbon monoksit içerisinde ki 4000+ dana daha fazla zararlı kimyasaldan sizi korumaktadır.
Kısaca eğer sigarayı bırakmak istiyorsanız size elektronik sigarayı tavsiye ederiz. Yani elektronik sigara sayesinde sigarayı bırakmanız çok daha kolay olacaktır. Çünkü elektronik sigara normal sigaraya en yakın üründür.
Her ne kadar ülkemizde yasak olsa da elektronik sigara gelişmiş ülkeler de tıbbı açıdan bile kullanılmaktadır. Mesela İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi ileride sigarayı bırakmak isteyenlere e-sigara reçete edilmesi tavsiye ediyor. Yani gelecek te elektronik sigara sigaranın yerine alacağını düşünüyoruz.
Ayrıca elektronik sigara 1963 de icat edilmiştir.
Kaynak : http://www.elektroniksigaraal.com/elektronik-sigara
10-09-2016 05:49
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Elektronik Sigara Nedir ? - tragedya27 - 10-09-2016 05:49

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  SEO Nedir? SEO Firmaları Nelerdir? SEO Fiyatları Nelerdir? bilcoseo 0 12 Dün 08:58
Son Mesaj: bilcoseo
  Elektronik Sigara seopti 0 10 Dün 12:14
Son Mesaj: seopti
  Facebook Forumları Nedir, Nasıl Kullanılır delaporta444 0 11 11-12-2017 12:36
Son Mesaj: delaporta444
  Propolis nedir? creeper 0 18 08-12-2017 01:00
Son Mesaj: creeper

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

bim aktüel ürünler Betist tanıtım yazısı

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir