62 defa grntlendi.

İngilizce Öğrenmenin Çocuklar Açısından Faydası - Özge Oğuzhan

seoptimizasyon
Yardmc Doent
***

Mesajlar: 157 Katlma Tarihi: 21-05-2016 Rep Puan: 0 Durum: evirimd

Mesaj: #1
İngilizce Öğrenmenin Çocuklar Açısından Faydası - Özge Oğuzhan
İngilizce öğrenmek bugün sadece çocuklar için değil her yaştan insan için zorunludur. " Bir lisan bir insan " diyen büyüklerin de üzerinde durduğu gibi iletişim günümüz için en gerekli ihtiyaçlar arasında sayılmaktadır. Globalleşen dünyada iletişim dilinin İngilizce olduğu düşünüldüğünde bu dile hâkim olmak herkes için ayrı bir önem taşımaktadır. Özellikle küçük yaşlarda etkili sonuçlar veren dil eğitimi hayat boyu kullanılacak olan İngilizcenin ana dil gibi öğrenilmesini sağlamaktadır. Ülkemizin yabancı dil konusundaki karnesi son derece başarısızdır. Etrafımız anlıyorum ama konuşamıyorum diyen gençlerle doluyken küresel dünyada kendimize nasıl yer bulacağımız ise başka bir önemli sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.
Özge Oğuzhan'ın İngilizce hakkındaki fikirleri

İngilizce eğitiminin çocuklar için ne kadar önemli olduğunu vurgulayan Özge Oğuzhan, anaokulunda başlayan eğitimlerin başarılı sonuçlar doğurduğunun da altını çizmektedir. Yabancı bir dilin ana dil gibi kullanılabilmesinin tek yolu sürekli duyulması ve tekrar edilebilmesidir. Okullarda verilen eğitim sistemi bunun için yeterli değildir. Sadece sınava odaklı sistemlerde çocuklar ezber yapmakta ve kuralları öğrenerek geçer not almaktadır. Ancak kuralları bilmek İngilizce konuşabilmek için yeterli değildir. Hangimiz günlük hayatta konuşurken kural ya da dil bilgisi kontrolü sağlıyoruz? Dil eğitiminin bir öğrenme süreci değil edinme süreci haline gelmesi bu işin gerçekten başarılmasında son derece önemlidir. Günümüzde üniversiteyi bitirmiş bir gencin İngilizce bilmemesi sistemin büyük bir eksiğidir.
Özge Oğuzhan'a göre diğer diller

Ne kadar iyi eğitim alınırsa alınsın İngilizceyi etkili bir şekilde kullanamayan kişiler eninde sonunda yok olmaya mecburdur. Bugün, sadece İngilizce bilmek de yeterli değildir. Bunun yanında özellikle İspanyolca, Çince ve Rusça bilmek kariyer planlaması yapılırken kişilerin önüne çıkmaktadır. Yabancı dil öğrenmek için kimse geç kalmış sayılmaz. Ancak bunun için ciddi bir emek, zaman ve para harcamak gerekmektedir. Bu nedenle Özge Oğuzhan’ın da üzerinde durduğu gibi çocuk
yaşlarda bu işi halletmiş olmak ciddi avantajlar sağlayacaktır. İngilizce ile hiç işi olmayan kişiler sadece internet kullanırken bile bu dile ihtiyaç duymaktadır. Uluslararası bir markadan alınan bir ürünün kullanım kılavuzunun bile İngilizce olarak hazırlandığını unutmamak gerekir.
19-09-2016 09:23
Bul Rep Ver Alnt
« nceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
İngilizce Öğrenmenin Çocuklar Açısından Faydası - Özge Oğuzhan - seoptimizasyon - 19-09-2016 09:23

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gsterim: Son Mesaj
  Bebek Bakımının Gelişim Açısından Önemi seopti 0 33 20-08-2017 12:21
Son Mesaj: seopti
  Spor Dünyasından Geri Kalmayın coestar333 0 56 11-04-2017 04:57
Son Mesaj: coestar333
  İngilizce - Almanca - Fransızca - SentezSozluk.Com seoptimizasyon 0 34 21-02-2017 12:39
Son Mesaj: seoptimizasyon
  İngilizce Öğrenmenin Çocuklar Açısından Faydası - Özge Oğuzhan seoptimizasyon 0 60 19-09-2016 09:29
Son Mesaj: seoptimizasyon

Konuyu grntleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

kamanyalar Betist tantm yazs

retmen Sitesi

retmen Siteleriretmen Sitesi | letiim | Yukarya dn | erie Dn | Mobile Version | RSS

Trke eviri: MyBBTrkiye
retici: MyBB, 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO nSiDe

retmenSitesi.nfo Google Gizlilik Politikasna riayet etmektedir