55 defa görüntülendi.

Ramel Sanat Çayyolu Müzik Kursu

mesut78
Öğretmen
**

Mesajlar: 41 Katılma Tarihi: 28-07-2016 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Ramel Sanat Çayyolu Müzik Kursu

İmage
Ankara Çayyolu Bölgesinde Müzik Kursu Programlarında Yeni Eğitim Sistemleri
Müzik Kursu programları Ankara Çayyolu bölgesindeki köklü bir eğitim kurumu olan Ankara Ramel Sanat bünyesinde özellikle gitar kursu alanında psikolojik faktörler göz önünde bulundurularak sağlanıyor ve uzun yıllardır pozitif sonuçlarla Ankara’da yeni bakış açısıyla müzisyen adaylarının sayısının artışına katkıda bulunuyor. Çayyolu Ümitköy’de uygulanan müzik kursu programları motivasyon merkez alınarak “Modernize Metotlar” adıyla piyano meraklılarıyla buluşuyor. Modernize Metotlar, psikolojik ve pedagojik faktörler göz önünde bulundurularak hazırlanmış alanında Türkiye’deki ilk ve tek eğitim programı. Gitar kursu için Modernize Metotlar kapsamında Hızlı Gitar Metodu uygulanıyor. Hızlı Gitar Metodu ile ilk etapta teorik bilgiler olabildiğince özetlenerek pratiğe ağırlık verilerek bir gitar kursu programı uygulanıyor.
Öğrencilerin müzik kurslarında eğitim süreci boyunca motivasyonlarının olabilecek en üst düzeyde tutulmasını sağlayan metotlar ilk etapta uygulamaya ağırlık vererek müzisyen adayının enstrüman ile iletişime en kısa sürede geçmesini sağlıyor bu yolla müziği öğrencinin hayatında hobi olarak veya profesyonel olarak kalıcı hale getiriyor.
Ankara Çayyolu’ndaki müzik kursu eğitimci kadrosu, enstrüman metotlarının sayısının hali hazırda fazla olması ve bu sayede tüm eğitmenlerce bilinmesi sebebiyle öğrencilerin kendi çaldığından hissettikleri ve kaydedilen gelişmeleri kestirebilmesi, genellikle yapılan alıştırmalardan daha önemlidir parolasıyla kursları sürdürüyor.
Çalıştığı müzik eserinden sıkıntı duyan öğrencinin o parçayı öğrenmesi, muhtemelen severek çaldığı eseri öğrenmesinden çok daha uzun zaman alması nedeniyle Öğrencinin ilgisini çeken benzer şarkıları çalmak veya basit dizileri kullanarak doğaçlama yapmayı öğrenmek gibi müziğin çeşitli alanlarında deneyim kazanması hedefleniyor ve bu öğrencinin davranışlarında değişiklikler meydana getirdiği gibi çalışmaya motive olmasını da sağlıyor.
Ankara Çayyolu Müzik Kursu, Gitar kursu Çayyolu ve diğer enstrüman kurslarında uygulanan Modernize Metotlar dahilindeki kriterleri şöyle anlatıyor:
Dengeli çalışma motivasyonun önemli elementidir. Öğrencinin eğitimi alma şekli onun motivasyonunu ve ilerlemesini belirleyici bir merkezdir. Öğrenci ile etkili bir ilişki oluşturabilmek için onun müzik eğitim süreci ile ilgili meraklarını tanıyıp anlamak gerekmektedir. Yetişkin öğrencilerde de çocuk öğrencilerde de öğretim olgusu ancak ve ancak öğrencinin kendisini güvenli ve rahat hissetmesi sağlandığında verimli olarak başlar. Bu ortamı sağlamak için gereken sorular öğrenciye yöneltilmeli ve sağlıklı cevapların alındığından emin olunmalıdır. Uygulanan yöntemler ve öğretilecek eserler öğrencinin becerilerini rahatça sergileyebilmesi amacından yola çıkılarak seçilir çünkü öğrenci kendini başarılı hissettiği sürece kaygılarını azaltır, rahatlar ve özgüvenini güçlendirir. Müzik kursu sürecinde olumsuz eleştiriler uygun bir dille, yapıcı şekilde dile getirilmelidir. Eğitmen, eleştirilerin belli gerekçelere dayandığını gösterebildiği takdirde öğrenci bu eleştirilerin adil olduğuna inanır ve hatalarının üstesinden gelebilir, şevk kazanabilir. Aksi durumlar öğrenciyi enstrümandan soğutur, öğrenci kendini engellenmiş hisseder. Öğrencinin sonuç aldığını görmesi, yapabilme duygusunu tatması, özetle motivasyonu, öğrencinin eğitim sürecine devamı için bir gereklilikten öte zorunluluktur.
23-09-2016 06:21
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Ramel Sanat Çayyolu Müzik Kursu - mesut78 - 23-09-2016 06:21

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Gebze Dil Kursu osman75 0 6 19-04-2017 04:57
Son Mesaj: osman75
  İnternetten Müzik Dinleyenlere resthit 0 14 07-04-2017 10:39
Son Mesaj: resthit
  Reklam Sanat coestar333 0 13 26-03-2017 11:38
Son Mesaj: coestar333
  İngilizce kursu kalp 0 16 18-03-2017 12:04
Son Mesaj: kalp

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- saç ekim- kahramanmaraş kurs merkezi- -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri



Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir