41 defa grntlendi.

Daha İyi Uyku İçin 7 Öneri

seoptimizasyon
Yardmc Doent
***

Mesajlar: 157 Katlma Tarihi: 21-05-2016 Rep Puan: 0 Durum: evirimd

Mesaj: #1
Daha İyi Uyku İçin 7 Öneri

mage

Her gece huzursuzlanmalar ve sabahları yorgun kalkmalara mahkum değiliz. Bunun için günlük rutin egzersizler dahil olmak üzere kendinize daha iyi uyku için ipuçları belirlemeli ve program yapmalısınız.
Son zamanlarda kendinizi huysuz hissediyor musun? Ya da belki yıpranmış? Bunun için çözümün yüksek olasılıkla daha iyi bir uyku olduğunu kavramak gerekir.

Kısaca önerilerimizi gözden geçirecek olursak;

Uykunuzu programlayın

İster tatil günleri isterse çalışma günleri olsun kalkış ve yatış saatlerinizi düzene almalısınız. Bu sayede uyanık olduğunuz zamanlarda kendinizi çok daha dinç hissedeceksiniz. Eğer yatağa yattıktan sonra en fazla 15 dakika içerisinde uykuya dalamıyorsanız kalkın ve rahatlatıcı bir şeyler yapın. Yatakta uyuyamamaktan kaynaklı uzun süreli dönüşler sizi huzursuz etmeye başlayacaktır.

Yediğinize içtiğinize dikkat edin

Yatağa giderken ne çok aç ne de çok tok olmalısınız. Bunun için de yemek yeme saatlerinizş uyuma saatlerinize göre ayarlamalı ve özellikle akşam yemeklerinde sizi çok rahatsız edecek gıdalar tüketmemelisiniz. Özellikle nikotin ve kafein gibi maddelerin fazla tüketimi uyku düzeninizi bozacaktır. Bu yüzden dikkatli olunmalıdır. Alkollü içecekler ise başta uykuyu çabuk getiren bir hissiyat oluştursa da gece süresince sizi yine çok huzursuz eder ve uyku düzeninizi bozar. Wellmatt Yatak online yatak mağazası, [URL="http://www.wellmatt.com/"]www.wellmatt.com[/URL]


Yatmadan önce kendinize bir ritüel oluşturun

Yatmadan önce düzenli olarak yapabileceğiniz bazı alışkanlıklar edinmelisiniz. Örneğin kitap okumak, duş almak veya dinlendirici müzikler dinlemek gibi. Uzmanlara göre yatak odanızda oluşturduğunuz loş ortamlar bedeninizin uykuya hazırlanmasında çok önemli bir rol alır. Ancak bu ritüeller içerisine televizyon veya dikkat dağıtıcı farklı elektronik cihazları kullanmayı kesinlikle düşünmemelisiniz.

Yatak odanızı konforlu hale dönüştürün

Etrafınızda sizi yoracağına inandığınız eşyaları mutlaka odanızdan çıkarın. Mümkünse daha minimal bir yatak odası dizaynıyla sade bir atmosfer oluşturmaya çalışabilirsiniz. Gece ışıklarınızı da buna göre ayarlayıp loş bir atmosfer oluşturun. Ayrıca uyku alışkanlıklarınıza göre de yatak ve yastık ihtiyaçlarınızı belirlemeli buna uygun doğru ürünleri seçmelisiniz. Unutmayın ki en iyi ortopedik yatak kendinizi en huzurlu, rahat ve konforlu hissettiğiniz yataktır. Wellmatt Yatak online yatak mağazası, [URL="http://www.wellmatt.com/"]www.wellmatt.com[/URL]

Gündüz uykuları yapmayın

Gündüz uyumanız halinde bu sizin gece uykularınızı ve programınızı da bozacaktır. Eğer vücudunuzun mutlaka dinlenmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyor ve gündüz uykusu gereksinimi duyuyorsanız bunu en fazla günde 1 defa olacak şekilde 10-30 dakika arasında yapmalısınız.

Günlük fiziksel aktiviteler yapın

Yapılan araştırmalar düzenli yapılan fiziksel aktivitelerin uykuya daha hızlı geçmenize olanak sağladığını kanıtlamıştır. Bu yüzden her gün koşullarınıza ve çalışma programınıza uygun egzersizler belirlemeli tıpkı uyku saatlerinizde olduğu gibi bunu da düzene koymalısınız. Wellmatt Yatak online yatak mağazası, [URL="http://www.wellmatt.com/"]www.wellmatt.com[/URL]


Stresinizi yönetin

Beyninizi günlük koşuşturmaların stresinden arındırmalısınız. Geceleri düşündüğünüz her türlü stresli koşul uykuya dalmanızı engelleyecektir. Bu yüzden gün içerisinde programlı ve düzenli olarak gece düşüncelerinizi ortadan kaldırmalısınız. Çoğu zaman eski bir dostla veya ailenizle paylaştığınız bir kahkaha sizi stresten uzaklaştıracaktır.
29-09-2016 09:43
Bul Rep Ver Alnt
« nceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Daha İyi Uyku İçin 7 Öneri - seoptimizasyon - 29-09-2016 09:43

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gsterim: Son Mesaj
  Paykasa Artk Daha ok Konuuluyor kalp 0 4 Dn 01:27
Son Mesaj: kalp
  Cumra'dan haber, bilgi ve daha fazlasi tarkandmr 0 38 13-02-2017 11:18
Son Mesaj: tarkandmr
  Mail Pazarlama le sminiz Daha ok Anlacak resthit 0 26 30-12-2016 07:13
Son Mesaj: resthit
  Vervella daha kaliteli yaam srmek isteyen herkes iin bir gda takviyesidir kalp 0 51 02-09-2016 06:01
Son Mesaj: kalp

Konuyu grntleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tantm haberi- son haberler- haber- kahramanmara haberleri- sa ekim- kahramanmara kurs merkezi- -

retmen Sitesi

retmen Siteleriretmen Sitesi | letiim | Yukarya dn | erie Dn | Mobile Version | RSS

Trke eviri: MyBBTrkiye
retici: MyBB, 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO nSiDe

retmenSitesi.nfo Google Gizlilik Politikasna riayet etmektedir