611 defa görüntülendi.

Yeni eğitim sisteminde öğretmen açığı artacak

Turkojan
Moderator

Mesajlar: 24 Katılma Tarihi: 12-07-2012 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Yeni eğitim sisteminde öğretmen açığı artacak

Türkiye Müfettişler Derneği Başkanı Doğan Ceylan, yeni eğitim-öğretim sistemiyle birlikte özellikle branş öğretmen açığının çok fazla olacağını söyledi. Ceylan, açıklanan ders çizelgesine göre, en çok matematik, fen ve teknoloji gibi derslerde öğretmen ihtiyacının çok fazla olacağına dikkat çekti.

Doğan Ceylan, Milli Eğitim Bakanlığı(MEB )'nın kademeli eğitim uygulamasıyla ilköğretim okullarını, ilkokul ve ortaokula dönüştürdüğünü hatırlattı. Bu dönüşüm sonrası 5. sınıfta sınıf öğretmenlerinin girmiş olduğu Türkçe, matematik, fen bilimleri gibi derslere artık branş öğretmenlerinin gireceğine işaret etti.

Ceylan, bu durumun on binlerce öğretmen açığını doğuracağını dile getirerek, şu bilgileri verdi: "Bakanlık, ilkokul ve ortaokullarda haftalık ders çizelgesini de değiştirdi. Geçen yıllarda haftalık 30 saat olan ders, ortaokulların 5 ile 6. sınıflarında 36 saate, 7 ile 8. sınıflarında 37 saate çıkarıldı. Yeni ders programına göre bazı derslerin saatlerinde artış oldu. Bu durum ders saati artırılan branşlarda öğretmen açığını beraberinde getirecek."
12-07-2012 07:44
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Yeni eğitim sisteminde öğretmen açığı artacak - Turkojan - 12-07-2012 07:44

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Mili Eğitim Bakanlığı tasfiye mi ediliyor? KaRNeC 1 199 18-08-2016 06:45
Son Mesaj: Sansyorumu
  Atanma Şansı En Yüksek Ve En Düşük Öğretmen Branşları KaRNeC 0 286 10-11-2015 07:16
Son Mesaj: KaRNeC
  Özel eğitim için 6 yılda 70 milyar dolarlık bütçe KaRNeC 0 297 25-10-2015 11:35
  Merkeze çekilen Emniyet müdürleri ve yeni atanan emniyet müdürleri listesi KaRNeC 0 445 08-01-2014 10:17

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir