Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni eğitim sisteminde öğretmen açığı artacak
Yorum: #1
Türkiye Müfettişler Derneği Başkanı Doğan Ceylan, yeni eğitim-öğretim sistemiyle birlikte özellikle branş öğretmen açığının çok fazla olacağını söyledi. Ceylan, açıklanan ders çizelgesine göre, en çok matematik, fen ve teknoloji gibi derslerde öğretmen ihtiyacının çok fazla olacağına dikkat çekti.

Doğan Ceylan, Milli Eğitim Bakanlığı(MEB )'nın kademeli eğitim uygulamasıyla ilköğretim okullarını, ilkokul ve ortaokula dönüştürdüğünü hatırlattı. Bu dönüşüm sonrası 5. sınıfta sınıf öğretmenlerinin girmiş olduğu Türkçe, matematik, fen bilimleri gibi derslere artık branş öğretmenlerinin gireceğine işaret etti.

Ceylan, bu durumun on binlerce öğretmen açığını doğuracağını dile getirerek, şu bilgileri verdi: "Bakanlık, ilkokul ve ortaokullarda haftalık ders çizelgesini de değiştirdi. Geçen yıllarda haftalık 30 saat olan ders, ortaokulların 5 ile 6. sınıflarında 36 saate, 7 ile 8. sınıflarında 37 saate çıkarıldı. Yeni ders programına göre bazı derslerin saatlerinde artış oldu. Bu durum ders saati artırılan branşlarda öğretmen açığını beraberinde getirecek."

Bu Konudaki Yorumlar
Yeni eğitim sisteminde öğretmen açığı artacak - Yazar: Turkojan - 12-07-2012, Saat:07:44

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ıl ıl Milli Eğitim Müdürlükleri il içi atama kontenjanları listeleri KaRNeC 0 686 23-05-2018, Saat:06:01
Son Yorum: KaRNeC
  Mili Eğitim Bakanlığı tasfiye mi ediliyor? KaRNeC 1 1,764 18-08-2016, Saat:06:45
Son Yorum: Sansyorumu
  Atanma şansı En Yüksek Ve En Düşük Öğretmen Branşları KaRNeC 0 894 10-11-2015, Saat:07:16
  Özel eğitim için 6 yılda 70 milyar dolarlık bütçe KaRNeC 0 582 25-10-2015, Saat:11:35

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 15 Ziyaretçi