Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Özel okullar da tablet ve süt istiyor
Yorum: #1
Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, devlet okullarında uygulamaya konulan FATıH Projesi, kitap, tablet bilgisayar ve süt dağıtımı gibi imkânlardan özel okul öğrencilerinin faydalanamadığını belirterek TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Nabi Avcı'dan yardım talep etti. TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Nabi Avcı, ÖZDER Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akcan ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Kabulde konuşan Başkan Ahmet Akça, devlet okullarında hayata geçirilen FATıH Projesi, kitap, tablet bilgisayar ve süt dağıtımı gibi imkânlardan özel okul öğrencilerinin faydalandırılmadığını söyledi. Bu durumun özel öğretim alanındaki müteşebbislerin şevkini kırdığını belirten Akça, dışarıdan temin edilebilecek akıllı tahta ve tablet bilgisayarların, Milli Eğitim Bakanlığı'nın çocuklar için hazırladığı ders içerikleri ve sanal kütüphaneleri çalıştırmama riski bulunduğunu ve bu durumun yaklaşık 500 bin civarında olan özel okuldaki öğrencileri yeni imkânlardan mahrum bırakabileceğinden endişe ettiklerini dile getirdi.

Akça, ''Devlet, bir yandan özel dershanelerin okula dönüşmesini ve özel okullaşmayı teşvik ederken, öte yandan bu sorunların olması müteşebbislerin şevkini kırmaktadır'' dedi.

Komisyon Başkanı Nabi Avcı ise kabulde yaptığı konuşmada, özel okulların sistem içindeki önemini vurguladı. Özel okullardaki boş kontenjanlara devletin burslu öğrencileri yerleştirmesi gerektiğini anlatan Avcı, ''Devlet olarak bugüne kadar hep eğitim arzının finanse edildi. Oysa aslolan talebin finansmanıdır. Özel girişimin önünü açarak, seçimi velilere bırakmak gerekmektedir'' ifadesini kullandı.
Cevapla


Bu Konudaki Yorumlar
Özel okullar da tablet ve süt istiyor - Yazar: Turkojan - 12-07-2012, Saat:08:15

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Özel eğitim için 6 yılda 70 milyar dolarlık bütçe KaRNeC 0 583 25-10-2015, Saat:11:35
Son Yorum: KaRNeC
  Jurassic Land’dan Öğretmenlere Özel bir Armağan! esinclc 0 713 21-11-2013, Saat:11:04
Son Yorum: esinclc
  MEB, özel okula dönüşecek dershanelere ne destek verecek ? KaRNeC 0 542 24-09-2013, Saat:04:55
Son Yorum: KaRNeC
  Okullar, 1 Ağustostan itibaren kayıt almaya başlayacak Yeliz 0 848 01-07-2011, Saat:10:59
Son Yorum: Yeliz

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 15 Ziyaretçi