Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google News'e Kayıt Yapma
Yorum: #1

Google Haberler'i tanıma

Google Haberler, dünyanın bütün haberlerini bir düzen içerisinde kullanıcılarının erişimine sunarken, yararlı ve zamanlı haber bilgileri arayan kişilere mümkün olan en iyi deneyimi yaşatmayı amaçlamaktadır.

Bu hedeflere ne kadar ulaşabileceğimiz, büyük ölçüde Google Haberler'in içerdiği sitelerin kalitesine bağlıdır ve hangi sitelere yer vereceğimizi belirlerken adalet ve tutarlılığı korumamıza yardımcı olan belirli yönergelerimiz mevcuttur.

Aşağıda birkaç önemli yönerge sunulmuştur.
Google Haberler kalite yönergeleri

Haber içeriği. Google Haberler'e dahil olan siteler, kitlemiz için önemli ve ilginç olan konularda zamanlı haberler vermelidir. Genellikle, nasıl yapılır makalelerine, tavsiye köşelerine, iş ilanlarına veya hava tahminleri ve hisse senedi verileri gibi salt bilgilendirme amaçlı içeriğe yer vermeyiz.

Bu konuya önem veriyoruz -- haberciliğin dışına çıkmayın! Google Haberler bir pazarlama hizmeti değildir. Kullanıcılarımızı, esas amacı bir ürünün veya kuruluşun tanıtımını yapmak olan sitelere göndermek istemeyiz.

Benzersiz makaleler. Özgün habercilik ve dürüstçe atıfta bulunma, köklü gazetecilik değerleridir. (Sitenizde başka kaynaklardan toplanan içerik yayınlanıyorsa, bunları özgün çalışmalarınızdan ayırmanız veya robots.txt dosyanız yardımıyla bu toplama içeriğe erişimimizi kısıtlamanız gerekir.)

Otorite. Bildiğinizi yazın! En iyi haber sitelerinde otorite ve uzmanlık göze çarpar.

Sorumluluk. Kullanıcılar, bize yazar biyografilerinin yanı sıra, fiziksel adresler ve e-posta adresleri ile telefon numaraları gibi açıkça erişilebilir iletişim bilgilerine sahip haber sitelerini değerli bulduklarını bildirmektedir.

Kullanıcı dostu olma. Siteler hızlı yüklenmeli ve URL yönlendirmeleri nadiren kullanılmalıdır. Doğru yazım ve dilbilgisiyle anlaşılır bir şekilde yazılan makalelerin çok daha iyi kullanıcı deneyimi sağladığı da bilinmektedir. Yalnızca Web Yöneticisi Yönergeleri'ne yeni pencere uygun olan siteleri dahil ettiğimizi unutmayın.

Son olarak, Google Haberler'de yer verdiğimiz çok sayıdaki farklı türde içeriği yeni pencere incelemek isteyebilirsiniz.

Bu yönergeleri ihlal ettiği görülen bir site bulursanız, lütfen bize bildirin yeni pencere. Her sorguyu yanıtlayamasak da geri bildirimleriniz Google Haberler'in kalitesini korumamıza yardımcı olacaktır.
Teknik gereksinimler

Google Haberler, haber sitelerini otomatik olarak taramak için bir bilgisayar algoritmasından yararlanmaktadır. Sistemimizin hangi web sayfalarının gerçekten makale içerdiğini belirlemesine yardımcı olmak için, siteniz Teknik Yönergelerimize uygun olmalıdır. Göz önünde bulundurmanız gereken bazı sık karşılaşılan sorunlar aşağıda belirtilmiştir:

Makale URL'leri. Yalnızca yeni makaleleri taramamızı sağlamak için, URL'lerinizin benzersiz, kalıcı olduğundan ve en az üç hane içerdiğinden emin olun.

Makale Bağlantıları. Tarayıcımız sitenizi tararken, en azından birkaç kelime içeren bağlantı metinlerine sahip HTML bağlantılarını arar. JavaScript'i, grafik bağlantılarını veya çerçevelerin içindeki bağlantıları da taramamız mümkün değildir.

Makale biçimi. Tarayıcımız yalnızca HTML makalelerini ekleyebilir. Bu, PDF'leri veya diğer HTML harici biçimleri tarayamadığımız anlamına gelir.

Robots.txt veya meta etiketler. ıçeriğinizin Google Haberler'e dahil edilebilmesi için, kullanıcı-aracımızın sitenizi tarayıp dizine ekleyebilmesi gerekir.

Çoklu ortam içeriği. şu anda ses dosyalarını veya çoklu ortam içeriğini ekleyebilmemiz mümkün değildir. Ancak, bazen bu tür içeriğe sahip sayfalarda bulunan tamamlayıcı metinleri tarayabiliyoruz ve bazı YouTube videolarına yer veriyoruz.

şart olmasa da, bir Web Yöneticisi Araçları hesabı üzerinden Google Haberler Site Haritası yeni pencere göndermenizi özellikle öneririz. Site haritanızı, siteniz ekibimiz tarafından incelenip onaylanmadan önce gönderdiğiniz takdirde, hatalarla karşılaşabileceğinizi lütfen unutmayın.

Sitenizi göndermeden önce, teknik gereksinimlerimizi yeni pencere eksiksiz bir biçimde incelemeniz ve sitenizin bunlara uygun olduğundan emin olmanız gerekir.
Sitenizi bizimle paylaşın

Yukarıdaki bilgilerin tamamını okuduysanız ve siteniz hem kalite yönergelerimizi hem de teknik gereksinimlerimizi karşılıyorsa, sitenizi dahil edilmesi için göndermeye hazırsınız demektir!

Çoğu zaman siteniz için özel geri bildirim sunmamız veya yönergelerimizle ilgili kişiselleştirilmiş yanıtlar vermemiz mümkün olmamaktadır. Bununla birlikte, Yayıncı Yardım Forumumuzda yeni pencere diğer yayıncılardan yardım isteyebilirsiniz.

Devamı:http://support.google.com/news/publisher/bin/answer.py?hl=tr&hlrm=en&answer=40787
ıranlı şair şirazi Derki ; Aşk'a uçma kanatların yanar,
Hz.mevlana der ki; Aşk'a uçmayan kanatlar neye yarar.
Cevapla


Bu Konudaki Yorumlar
Google News'e Kayıt Yapma - Yazar: Ebru - 30-07-2012, Saat:10:11

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Google AdSense Premium nedir? Faydaları nelerdir? KaRNeC 0 1,207 05-08-2013, Saat:06:52
Son Yorum: KaRNeC
  Google News kayıt olma yöntemleri KaRNeC 0 1,099 05-05-2013, Saat:07:52
Son Yorum: KaRNeC
  Google AdSense Çevrimiçi Hizmet şartları KaRNeC 0 577 27-04-2013, Saat:10:29
Son Yorum: KaRNeC
  Google Botu Neyi Sever - Google Rıfkı... KaRNeC 0 786 12-04-2013, Saat:05:53
Son Yorum: KaRNeC

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 15 Ziyaretçi