Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1.25/5 - 4 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolestrol Nasıl Düşürülür ?
Yorum: #1
kolesterol-gerekli-mi-gereksiz-mi-583.jpg

Kolesterol nasıl düşürülür ıbrahim Saraçoğlu tarafından en çok cevaplanan sorulardan biridir. Kolesterol nasıl düşürülür ceviz şeklinde tek bir kelime ile cevap verebilen ıbrahim Saraçoğlu, doğal bitkilerin insan sağlığı üzerine yaptığı çalışmalar ile herkesin saygısını kazanmıştır.

Kolesterol nasıl düşürülür bitkisel çözüm mümkün müdür sorusunun ise tek bir cevabı vardır; doğru şekilde beslenerek, düzenli egzersiz yaparak ve alkol tüketimini sınırlandırarak kontrol altına alınmaya çalışılan kolesterol oranı, bitki çayları ile de desteklenebilir. Kolesterol belirtileri görülen bir insan hareketsiz yaşamaya devam ederek, kötü huylu yağlar ile hazırlanan yiyecekleri tüketerek ve her gün alkol alarak yaşamaya devam ettiği sürece, fincanlar dolusu şifalı bitki içse dahi kolesterol sorunu devam edecektir.

Kolesterol nasıl düşürülür Maranki hocaya da sıkça sorulan bir sorudur. Nane, biberiye, adaçayı, zencefil ya da zencefil gibi bitkilerin etkilerinden bahseden Ahmet Maranki, her şeyden önce kişinin tedaviyi desteklemesi gerektiğini daima belirtmiştir. Kolesterol düşürme bir ilaç ya da belirli bir şifalı bitkiden elde edilen bitki çayı ile mümkün olmayan, kişinin hayatının sonuna kadar yaşam alışkanlıkları üzerinde yapacağı değişim ile mümkündür.

Trigliserit sorunu yaşayan ve kolesterol nasıl düşürülür erkekler için de oldukça ciddi sorulardandır. Kolesterol nasıl düşürülür konusunda birçok insan da kolesterol diyeti ve düzenli egzersiz yaparak bir türlü kolesterollerini düşüremediğinden bahseder. Ancak bu insanların yaşamları incelendiğinde her gün alkol aldıkları gerçeği ile karşılaşırız. Düzenli alkol kullanımı kolesterol sorunlarının başlıca sebeplerindendir. Çünkü alkol tüketiminin ardından karaciğer aşırı miktarda kolesterol üreterek, kandaki kolesterol miktarının adeta tavan yapmasına neden olmaktadır.

Kolesterol düşürme; kişinin hayvansal ve katı yağlardan uzak durması demektir. Aynı şekilde kolesterol düşürme; sıvı yağlar ya da sıvı yağ karışımları ile hazırlanmış besinleri tercih etmek demektir. Kırmızı et tüketimini haftada 1-2 defaya indirmek de demek olan kolesterol düşürme, mümkün olduğunca lif içeriği yüksek meyve ve sebzelerin sofrada yer edinmesini sağlamakta demektir. Kısacası kolesterol düşürme; insanların egzersiz yapmayı bir alışkanlık haline getirdiği, dengeli beslenerek ve alkol tüketimini sınırlandırarak yaşadıkları sağlıklı bir yaşam demektir.
Cevapla


Bu Konudaki Yorumlar
Kolestrol Nasıl Düşürülür ? - Yazar: KaRNeC - 31-08-2012, Saat:01:35

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Soğuk Algınlığı Nasıl Tedavi Edilir ? Bitkisel Çözüm KaRNeC 0 1,417 28-03-2013, Saat:04:53
Son Yorum: KaRNeC
  şişmanlık nedir? Nasıl oluşur? Esra Bayraktar 0 1,679 06-10-2012, Saat:07:35
Son Yorum: Esra Bayraktar
  Aerobik nedir ? Egzersiz nedir? Nasıl yapılır? Esra Bayraktar 0 2,052 06-10-2012, Saat:07:34
Son Yorum: Esra Bayraktar
  Ramazanda Oruç Tutarken Nasıl Kilo Verilir, Nasıl Zayıflanır? Arzu Rana 0 40,999 16-08-2012, Saat:09:47
Son Yorum: Arzu Rana

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 15 Ziyaretçi