774 defa görüntülendi.

MEB Bilişim Personeli Alacak

KaRNeC
Site Kurucusu
*******


Mesajlar: 19,185 Katılma Tarihi: 26-02-2011 Rep Puanı: 123 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
MEB Bilişim Personeli Alacak
MEB, bilgi güvenliği, sistem, animasyon, yazılım geliştirme uzmanlıkları, veri tabanı yöneticiliği, yazılım takım liderliği, proje yöneticiliği, alanlarında personel alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, bilgi güvenliği uzmanlığı, sistem uzmanlığı, veri tabanı yöneticiliği, yazılım takım liderliği, proje yöneticiliği, grafik animasyon uzmanlığı ve yazılım geliştirme uzmanlığı yapacak sözleşmeli bilişim personeli alacak.

Bakanlığın Bilgi İşlem Grup Başkanlığı'nda görevlendirilecek 25 kişi "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik" uyarınca görevlendirilecek.

2011 ve 2012 KPSSP3 puanının yüzde 70'i ile yabancı dil puanının yüzde 30'unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 5 katı aday belirlenecek.

Bunlardan 8-10 Ekim'de gerçekleştirilecek sözlü sınavda başarı sırasına göre 25 sözleşmeli bilişim personeli alınacak.

Başvurucu yapacak adayların Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları taşıması, fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu'nca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmaları gerekiyor.

Ayrıca bunların dışındaki dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu'nca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar da başvurabilecek.

Adaylardan bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri, erkek adaylardan muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya muaf olmaları isteniyor.

Bilgi güvenliği uzmanı, sistem uzmanı, veritabanı yöneticisi, proje yöneticisi, ağ uzmanı, yazılım takım lideri, yazılım geliştirme uzmanı, grafik-animasyon uzmanı, HTML uzmanı olarak görev yapacakların başvurularına ilişkin detaylı bilgi bakanlığın internet sitesinde yer alıyor.

Adaylar bakanlığın internet sitesindeki başvuru formunu eksiksiz doldurduktan sonra özgeçmiş, referans mektubu, yabancı dil puanını gösteren belge, bitirdiği okul diploması ya da okul çıkış belgesi genel şartlarda istenilen nitelikleri gösteren diğer belgeler, her bir pozisyon için özel şartlarda istenilen sertifikalar ve nitelikleri gösteren belgelerle başvurularını 14 Eylül'e kadar Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Atama Grup Başkanlığına yapabilecek. Başvurular şahsen veya posta yoluyla olabilecek.

Genel ve özel şartları sağlayan adaylardan Kpss puanının yüzde 70'i ile yabancı dil puanının yüzde 30'unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak, bilgi güvenliği uzmanlığı, sistem uzmanlığı, veri tabanı yöneticiliği, yazılım takım liderliği (Java) ve yazılım takım liderliği (.net) için 5'er, proje yöneticiliği ve grafik animasyon uzmanlığı için 15'er, yazılım geliştirme uzmanlığı (Java) ve yazılım geliştirme uzmanlığı (.net) için 25'er, ağ uzmanlığı ve HTML uzmanlığı için de 10'ar aday sözlü sınava çağrılacak. Bu adayların listesi 1 Ekim'de bakanlığın internet sitesinde yayımlanacak. Sözlü sınavın sonucu da Bakanlığın internet sitesinden duyurulacak.

Etiketler: 2012 meb alımları, meb bilişim uzmanı alımı, meb ilanları 2012, meb bilgisayar uzmanı alımı
06-09-2012 07:49
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
MEB Bilişim Personeli Alacak - KaRNeC - 06-09-2012 07:49

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  PTT AŞ 3534 Sözleşmeli Personel Alacak ! KaRNeC 0 1,197 13-10-2013 01:00
Son Mesaj: KaRNeC
  Bakanlık Personel Alacak KaRNeC 0 991 11-10-2013 03:02
Son Mesaj: KaRNeC
  Orman ve Su İşleri Bakanlığı Personel Alacak Esra Bayraktar 0 539 25-05-2013 07:46
Son Mesaj: Esra Bayraktar
  Sağlık Bakanlığı 3 bin 700 sözleşmeli personel alacak İşte Detaylar KaRNeC 0 665 29-04-2013 11:14
Son Mesaj: KaRNeC

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

kampanyalar tanıtım yazısı Replika saat

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir