Konu Bilgileri
Konu: ARNÇ:Teröre karşı 3 yılda 30 yıldan 50 misli başarılı olduk Yazar: Yeliz
Okunma: 732 Yorum: 0
Konuyu Okuyanlar: 13 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.14/5 - 7 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yeliz 12-09-2012, Saat:09:58   
#1
esh914_2.jpg

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bugünlerdeki saldırılar adeta intihar saldırısıdır. Yani, ortaya atılanlar, kendilerini ateşe atıyorlar çünkü buradan kurtulsalar Kandil'de hesaplarını görecekler. 2012 yılına ait hedefleri var örgütün. Bunu bir final yılı olarak görüyorlar, devrimci halk savaşının finali olarak görüyorlar. Ve beklemedikleri bir şey, halkın bunlara itibar etmemesi. O yüzden halka çullanıyorlar" dedi.

3 YILLIK MÜCADELE 30 YILIN 50 MıSLı
Arınç Terörle son 3 yılda yapılan mücadelenin son 30 yıldır yapılan mücadelenin 50 misli başarılı sonuçlar verdiğini belirtti.

Arınç, TRT Haber'de yayınlanan ınce Çizgi programında soruları yanıtladı. Halkın terörün bitmesini istediğini belirten Arınç, bu konudaki çalışmalarının netice vereceğini söyledi. Terörle mücadelede başarılı olacaklarını ifade eden Arınç, terörün dış kaynaklarını, maddi kaynaklarını bitirdiklerini anlatırken terörün dışarıdan Türkiye'yi etkilemeye çalışan ülkelerle bütün irtibatlarını kesmeye çalıştıklarını dile getirdi.

"FıNAL YILI OLARAK GÖRÜYORLAR"
Terörle son 3 yılda yapılan mücadelenin son 30 yıldır yapılan mücadelenin 50 misli başarılı sonuçlar verdiğini belirten Arınç, şöyle devam etti: "Ama bugünlerdeki saldırılar adeta intihar saldırısıdır. Yani, ortaya atılanlar, kendilerini ateşe atıyorlar çünkü buradan kurtulsalar Kandil'de hesaplarını görecekler. 2012 yılına ait hedefleri var örgütün. Bunu bir final yılı olarak görüyorlar, devrimci halk savaşının finali olarak görüyorlar. Ve beklemedikleri bir şey, halkın bunlara itibar etmemesi. O yüzden halka çullanıyorlar. şemdinli'ye, Beytüşşebap'a, kırsalıyla şehir merkeziyle kadın lara çocuklara saldırıyorlar. Gaziantep'te sokakta gezinen insanların ölümüne yol açıyorlar. Bu, akrebin kendini sokarak intihar etmesi gibi bence, intihar eylemleri. Biz, bunlara şu anda büyük bir acıyla ve sabırla katlanıyoruz ama tedbirlerimiz var, çaremiz var. Bu mücadelede başarılı olacağız ve Türkiye'yi huzurlu günlere bir an evvel kavuşturacağız. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın."

"EKONOMı ETKıLENMıYOR"
Türkiye'de günlük hayatın devam ettiğine dikkati çeken Arınç, ekonominin, olanlardan etkilenmediğini söyledi. Vatandaşta da bir ümitsizlik olmadığını, sadece üzüntü olduğunu belirten Arınç, bürokrasinin çalıştığını, günlük hayattaki bütün şartların olağan akışı içinde devam ettiğini ifade etti.

Arınç, şunları kaydetti: "Sanki terörle yaşamaya alışmış bir toplum görüntüsü veriyoruz. Bu iyi bir şey değil ama terör, bırakın bir adamın kaşını çatması bile geçmişte Türkiye'yi devirirdi. Vatandaş, hükümetine güveniyor, bize kızsa bile bize güveniyor. 'Bunlar bu işi yapacaklar ve başaracaklar' diyor. Biraz daha sabır, bize güvenin, bize yardımcı olun, bizi eleştirin, bize öneriler getirin ama bu mücadelede siz de kendinize düşeni yapın. Özellikle bölge halkının bu konuda daha cesur, daha gayretli, devletiyle daha bütünleşik bir mücadele vermesi lazım. Onun dışında da yediden yetmişe Türkiye'nin terör ve terörü doğuran sebeplere karşı birlik içinde olması, bunu bir siyasi kazanç kapısı halinde görmemesi lazım. şu anda ülkeyi biz yönetiyoruz, bütün sorumluluk bizdedir. Bunu başaramadığımız zaman, halk bizden bunun hesabını sorar. Başarırsak da bu bizimle birlikte buna destek olan herkesin ortak başarısı olacaktır."

"SıYASETıN AKTıF YÖNÜNE SON VERMEK ıSTıYORUM"
Arınç, AK Parti tüzüğündeki milletvekilleri ve belediye başkanları için 3 dönem şartının değişmesi ihtimalinin olup olmadığına ilişkin soruyu yanıtlarken, uzun yıllar siyaset yaptığını, siyasette geleceği her noktaya da geldiğini söyledi. Arınç, "3 dönem yasağı olmasaydı bile ben siyasi hayatımın aktif yönüne bir şekilde son vermek istiyordum" dedi.

"MAALESEF BU TÜR MıLLETVEKıLLERı VAR"
Arınç, BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü'nün plajda bir kadınla görüntülendiğinin hatırlatılması üzerine, "Kürkçü dendiği zaman ben her zaman şunu düşünürüm. Geçmişinde Dev-Genç Başkanlığı, Kızıldere baskınından tek başına kurtulmuş olmanın, o travmanın verdiği belki birtakım rahatsızlıkların etkisiyle siyasette böyle bir davranışın içindedir diyebilirim. Mazur mu görmek lazım, maruz mu görmek lazım, bizi dinleyenler karar versinler. Maalesef BDP milletvekilleri içerisinde bu tür milletvekilleri de var" diye konuştu.


Kendi yorumum:
Bülent Arınç kendi dediğine kendi inanıyor mu acaba ? 52 günde 124 şehit verdik. Biraz utanma ve halkına saygısı olsa sanırım böyle konuşmaz
Cevapla


ARNÇ:Teröre karşı 3 yılda 30 yıldan 50 misli başarılı olduk Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş


Bu Konudaki Yorumlar
ARNÇ:Teröre karşı 3 yılda 30 yıldan 50 misli başarılı olduk - Yazar: Yeliz - 12-09-2012, Saat:09:58

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Özel eğitim için 6 yılda 70 milyar dolarlık bütçe KaRNeC 0 568 25-10-2015, Saat:11:35
Son Yorum: KaRNeC
  Hangi Bakan Daha Başarılı Anketi Sonuçlandı KaRNeC 0 763 08-01-2013, Saat:02:47
Son Yorum: KaRNeC
  Ülkemizle Gurur Duyuyoruz, Dünya şampiyonu Olduk ! KaRNeC 0 719 25-09-2012, Saat:10:52
Son Yorum: KaRNeC
  10 Yılda Kaç şehit Verdik ? !! Arzu Rana 1 1,340 18-09-2012, Saat:06:12
Son Yorum: Cdkeysland

Hızlı Menü:

belediye seçim anketi 2019 | kampanyalar | Replika saat | kurumsal SEO danışmanı |

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri