666 defa görüntülendi.

Basın Kartları da Torpille Verilmiş !!

Esra Bayraktar
Moderator
*****


Mesajlar: 574 Katılma Tarihi: 26-08-2012 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Basın Kartları da Torpille Verilmiş !!
İmage
Makam şoföründen sonra askerlere de sarı basın kartı verildiği ortaya çıktı.


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Genelkurmay Basın ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Daire Başkanı ile bir yarbay, üç binbaşı, bir sekreter ile bir evrak memuru ile arşivciye de sarı basın kartı verildiğini açıkladı.

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürünün makam şoförü Bekir Eryılmaz’ın 'sürekli basın kartı' alması, bu kart kimlere veriliyor tartışmasını ortaya çıkarmıştı. Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nden sorumlu Başbakan Yardımcısı Arınç, CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi'nin konuyla ilgili yazılı soru önergesine verdiği yanıtla kimlere kart verildiğini açıkladı.

Arınç, sadece söz konusu makam şoförünün değil, halen memur, işçi, hatta üniformalı askerler de dâhil olmak üzere kamu sektöründe görev yapan ama 'gazetecilik' yapmayan 416 kişinin 'Sarı Basın Kartı' taşıdığını bildirdi.

Oktay Ekşi'nin sorularına verilen yanıtta şoför Bekir Eryılmaz’ın 19 Haziran 1997 tarihinden beri sarı basın kartı taşığıdı belirtilirken, 'sürekli basın kartının' iptal edildiği ifade edildi.

Arınç, kamu kurumu mensuplarından kimlere basın kartı verildiği sorusunu da yanıtladı. Buna göre Genelkurmay Başkanlığında, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Daire Başkanı ile bu birimde çalışan 7 görevliye, bir yarbaya, üç binbaşıya, bir sekreter ile bir evrak memuru ve –varsa- bir arşivciye, kart verilebildiği ortaya çıktı.

Kart verilen diğer kamu görevlileri ise şöyle sıralandı:

* Cumhurbaşkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri ile onun yanında çalışan (sıfatı ister evrak kayıt memurluğu, ister sekreterlik olsun) 25 kişiye;

* TBMM’de Genel Evrak Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanına, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürüne ve bu birimde çalışan (sıfatı ne olursa olsun) 10 görevliye;

* Başbakanlık Basın Müşaviri ile Halkla İlişkiler Daire Başkanına ve Başbakanlık Müsteşarı tarafından önerilen basınla doğrudan ilgili (bu “ilgi”nin ölçüsü belli değil) 25 kişiye;

* Basın ve Halkla İlişkiler birimi kurmuş bakanlıklarda, birimin amirine ve bu birimde çalışan 2 görevliye;

* Basın ve Halkla İlişkiler birimi kurmuş valiliklerde bu birimin sorumlusuna;

* Basın İlan Kurumunda Yönetim Kurulu Üyelerine, Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcılarına, İl Müdürlerine, ilan, kontrol ve koordinasyon hizmetleri ile görevli müdürlere;

* Belli koşuları taşıyan “diğer kamu kurum ve kuruluşlarındaki basın ve halkla ilişkiler sorumlusu” olarak görev yapanlara.
12-09-2012 04:09
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Basın Kartları da Torpille Verilmiş !! - Esra Bayraktar - 12-09-2012 04:09

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

kampanyalar tanıtım yazısı Replika saat

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir