847 defa görüntülendi.

Bakan Dinçer'den Atanmayan Öğretmenlere Hakaret !!

KaRNeC
Site Kurucusu
*******


Mesajlar: 19,188 Katılma Tarihi: 26-02-2011 Rep Puanı: 123 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Bakan Dinçer'den Atanmayan Öğretmenlere Hakaret !!
İmage

Bakan Dinçer atanamayan öğretmenleri “Eminönü’nde yem bekleyen güvercinlere” benzetti ve...

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in atanamayan öğretmenleri “Eminönü’nde yem bekleyen güvercinlere” benzeterek, “Bekliyorlar ki; biri önlerine yem atsın” dediği ileri sürüldü. Dinçer’in, atanamayan öğretmenlere, “Eğer siz öğretmenlik yeterliliğine sahip olsaydınız zaten o 40 bin kişinin içerisinde olurdunuz, karşımda değil” diye aşağıladığı iddia edildi.

Dinçer’in atanamayan öğretmenlere hakaret üstüne hakaret anlamına gelen, öğretmenleri aşağılayan sözleri, Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki (MEB) bir görüşmede yaşandığı belirtildi.

Atanamayan Öğretmenler Grubu Sözcüsü, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Orhan Altay’ın mebpersonel.com’da yayınlanan açıklamasına göre; görüşme geçen hafta yapıldı. Öğretmenler, bakanı makamında ziyaret ederek, 2013 Şubat’ta atama yapılmasını istedi.

Bakan ve 10 kişilik ekibiyle bir saate yakın bir görüşme yaptıklarını belirten ve “Aslında bu görüşme bir Milli Eğitim Bakanı’nın öğretmene ve öğretmenlik mesleğine bakışının ironik bir şekil de dibe çöküşünün güzel bir kanıtıydı” diyen Altay, bakanın, bir mutluluk tablosu çizmeye çalıştığını söyledi.

"ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK" DAYATMASI

Bakanın, artık önümüzdeki Şubat ayında atama yapılmayacağını ve açığın “ücretli öğretmen” uygulamasıyla kapatılacağını söylediğini vurgulayan Altay, okullar da tarlacı, hayvan yetiştiricisi, veteriner, işletmecilerin ücretli öğretmenlik yaptığını söyledi. Altay, “Biz de tam da bu noktada kendisine ücretli öğretmenliği, branşı öğretmeni olmayan kişilerin yaptığını, ön lisans mezunlarının bile öğretmenlik yaptığını ülkesini seven biri olarak bu durumdan rahatsız olup olmadığını sorduk” dedi. Altay, Dinçer’in bu soruya, “Ozaman siz gidin ücretli öğretmenlik yapın biz de hayvan yetiştiricisini öğretmen yapmayalım” karşılığını verdiği belirtti.

İŞTE HAKARET VE AŞAĞILAMA

Bunun üzerine Dinçer, “Peki sayın bakan siz ayda yarım gün sigortaya 700 liraya bakanlık yapar mısınız?” diye sorduklarını belirten Altay, Dinçer’in soruyu, “Eğer siz öğretmenlik yeterliliğine sahip olsaydınız zaten o 40 bin kişinin içerisinde olurdunuz, karşımda değil” diye şok bir yanıt verdiğini bildirdi.

BİR HAKARET DAHA

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) 88 puan alan öğretmenlerin evde oturduğunu vurgulayan Altay, görüşmede AKP’nin bir Adana milletvekilinin de olduğunu bildirdi. Altay, kendilerinin itiraz etmesi üzerine, Dinçer’in söz konusu milletvekiline dönerek, “Ben öğretmen olmak isteyenleri Eminönü Camii’sinin önünde bekleyen güvercinlere benzetiyorum. Bekliyorlar ki; biri önlerine yem atsınlar. Allahtan çocuklarım memur olmadılar” dediğini aktardı.

ÖĞRETMENLERDEN ÇAĞRI

“Bir Milli Eğitim Bakanı düşünün kendi öğretmenini bu şekilde aşağılasın” diyen Altay, şöyle yazdı:

“Sayın Bakan haklısınızdır; öğretmenler güvercin misali bekliyorlar ama bu öğretmenlerin değil, yıllardır onların meslek hayatını gasp eden, onların ailelerini, geleceklerini hatta doğmamış çocuklarını ellerinden alan siz politikacıların suçudur. Bir an önce ücretli öğretmenlik denen ortaçağ uygulamasına son verilmeli ve acil bir şekil de öğretmen ataması gerçekleştirilmelidir.”

Kendilerini atanamayan öğretmenlerin “Şubatçılar Grubu” olarak tanıtan Altay, üye sayılarının 40 bini aştığını belirterek, tüm üyelerini, bakanı protesto etmek için, Eminönü Camii’si önünde diplomalarını yaklamaya ve güvercin uçurmaya çağırdı.

MEB'TEN YALANLAMA GELDİ !

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bakanımız Ömer Dinçer'in öğretmen adaylarını yem bekleyen güvercinlere benzettiği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

Milli Eğitim Bakanımız Ömer Dinçer'in geçtiğimiz hafta bir grup öğretmen adayıyla yapmış olduğu görüşmeye ilişkin bazı gerçek dışı haber ve yorumlar üzerine açıklama yapılmasına gerek görülmüştür.

Bakanımız Ömer Dinçer, söz konusu görüşmede öğretmen adayları veya hâlihazırda öğretmenlik yapanlara yönelik "Öğretmen adaylarını yem bekleyen güvercinlere benzettiği" şeklinde yorum-haber kesinlikle doğru değildir.

Sayın Bakanımız¸ yalnızca kamu ve özel sektörün rekabet etme biçimleri açısından genel bir değerlendirme yapmıştır. Bunu da öğretmenlerle ilgili olarak değil, uzmanı olduğu organizasyon yönetimi konsepti içinde anlatmıştır.Bu konuşmayı görüşmeye katılanlardan birinin kendi algıladığı veya algılamak istediği biçimde çarpıtarak öğretmenlerimize ve öğretmen adaylarımıza yönelik olumsuz bir ifadeymiş gibi yansıtması kadar doğruluğunu araştırmadan bunu kamuoyuna maletmeye çalışmak da iyi niyetten uzak gayri ahlaki bir durumdur.

Bazı öğretmen adaylarının sorunlarını dinlemeye yönelik iyi niyetle yapılan samimi bir görüşmedeki ifadeleri gerçeğinden uzaklaştırıp bambaşka bir hale sokmak suçtur. Buna alet olanlar da bir o kadar suçludur. Öğretmenlerimiz ve eğitim camiamız artık bu türlü yönlendirmelere ve hamasete prim vermemektedir.

Etiketler: Ağrı, Adana, AKP, Altay, Kpss, Ömer Dinçer, öğretmen, din, atama, yanıt, Şubat, Yorum, Orta, Sosyal, Milli Eğitim Bakanlığı, milli eğitim bakanı, hakaret, ataması yapılmayan öğretmenlere hakaret, ömer dinçer istifa, protesto, ayöp
(Bu Mesaj 02-10-2012 09:23 değiştirilmiştir. Değiştiren : KaRNeC.)
02-10-2012 09:17
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Bakan Dinçer'den Atanmayan Öğretmenlere Hakaret !! - KaRNeC - 02-10-2012 09:17

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Jurassic Land’dan Öğretmenlere Özel bir Armağan! esinclc 0 650 21-11-2013 11:04
Son Mesaj: esinclc
  Trabzon'da Bakan Suat Kılıç'a Protesto ! KaRNeC 0 621 27-08-2013 07:43
Son Mesaj: KaRNeC
  Bakan Bayraktar: "Müslüman ülkeyiz bizden mucit çıkmaz, ara eleman olmalıyız" KaRNeC 0 1,500 07-08-2013 03:28
Son Mesaj: KaRNeC
  Sizce Hangi Resimdeki Bizim BAKAN ? Yeliz 0 572 29-01-2013 08:59
Son Mesaj: Yeliz

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

kampanyalar tanıtım yazısı Replika saat

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir