483 defa görüntülendi.

Taraf Gazetesi Atama Sorununu Manşetine Taşıdı..

Ebru
Site Yöneticisi

Mesajlar: 6,579 Katılma Tarihi: 04-03-2011 Rep Puanı: 27 Durum: Çevirimdışı

Taraf Gazetesi Atama Sorununu Manşetine Taşıdı..

Taraf’ın “This is lahana” manşetiyle duyurduğu “Tarla Bitkileri”, “Su Ürünleri” gibi bölümlerden mezun olanların ücretli öğretmenlik adı altında İngilizce, matematik derslerine girdiği haberiyle ilgili, “Bunlara itibar etmeyin” diyen Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in kendisiyle görüşmeye giden ataması yapılmayan öğretmenleri aşağıladığı anlaşıldı.

Geçen 26 eylülde Bakan’la buluşan öğretmenler, 260 bin öğretmen atama beklerken farklı branşlarda ders veren ücretli öğretmenlerin durumunu gündeme getirdiklerinde Dinçer’in, “O zaman siz gidin ücretli öğretmenlik yapın. Biz de hayvan yetiştiricisini öğretmen yapmayalım” dediğini aktardı. Görüşmeye katılan öğretmenlerin aktardığına göre, Dinçer, bir milletvekiline de, “Ben öğretmen olmak isteyenleri, Eminönü’ndeki caminin önünde bekleyen güvercinlere benzetiyorum. Bekliyorlar ki biri önlerine yem atsın. Allahtan çocuklarım memur olmadılar” dedi. Bakan Dinçer, “Biz de hayvan yetiştiricisini öğretmen yapmayalım” sözleriyle Taraf ’ın manşetini doğrularken, öğretmenler güvercin uçurarak Bakan’ın sözlerini protesto etmeye hazırlanıyor.

O GAZETENİN MANŞETİ
İmage

İranlı şair Şirazi Derki ; Aşk'a uçma kanatların yanar,
Hz.mevlana der ki; Aşk'a uçmayan kanatlar neye yarar.
02-10-2012 06:39
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Taraf Gazetesi Atama Sorununu Manşetine Taşıdı.. - Ebru - 02-10-2012 06:39

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  2014 Yılında Kamuya 65 bin atama yapıalacak KaRNeC 0 540 10-10-2013 03:57
Son Mesaj: KaRNeC
  Öğretmen ilk atama başvuruları için ek süre verildi ! Esra Bayraktar 0 586 06-09-2013 07:39
Son Mesaj: Esra Bayraktar
  Öğretmen atama başvuruları için bugün son gün KaRNeC 0 571 06-09-2013 09:47
  Asker Öğretmen Atama Sonuçları açıklandı KaRNeC 0 521 07-08-2013 02:57

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir