1192 defa görüntülendi.

Ak Partili Vekilin Torpil Mesajı - Sayın Bakanım Bizim Öğretmeni Ateşe Yapıver

Mustafa Unal
Yardımcı Doçent

Mesajlar: 135 Katılma Tarihi: 28-02-2011 Rep Puanı: 0 Durum: Çevirimdışı

İmage
Meclis'ten naklen torpil
TBMM Genel Kurulu’nda Suriye tezkeresinin konuşulduğu sırada, AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Murtaza Yetiş’in Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’den istediği torpil objektiflere yansıdı.

AK Partili Yetiş’in Bakan Dinçer’den isteği:

“Sayın Bakanım, daha önce uzun süre yöneticilik yapan halen Adıyaman Ticaret Meslek Lisesinde Din Kültürü Öğretmeni olarak çalışan Yakup AKINCIOĞLU’nun Kahire eğitim ataşesi olarak değerlendirilmesi hususunda; hürmetlerimizi arz ederim. Saygılarımla”

Gelelim bu Yakup Akıncıoğlu kimdir olayına ?
Onunla ilgili Adıyaman Gazetesinde çıkan haberi de verelim de kimlerin neler yaptığını herkes görsün, bilsin.

Adıyaman gazetesinin haberi

Şubat ayında göreve başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan’ın ilk icraatı, üniversiteden okul arkadaşı olan ve daha önce hakkında başlatılan soruşturmada suçlu olduğu tespit edilen Halk Eğitim Merkezi eski Müdürü Yakup Akıncıoğlu’nu AR-GE’nin başına getirmek oldu.

Adıyaman eğitiminde yaşanan sorunların en büyük sorumlusu olarak gösterilen eğitimin başındaki isimler yine yaptıklarıyla gündem oluşturuyorlar. Başarısız olduğu gerekçesiyle tayini çıkarılan Milli Eğitim eski müdürü Hasan Alaköse’nin yerine Şubat ayının başında getirilen Seyfi Özkan ilk icraatını yaptı!

Adıyaman’a atandıktan sonra Adıyaman’ı eğitimde marka şehir yapacağı sözünü veren ve bu kapsamda ilçeleri tek tek gezerek eğitim anlamında eksiklikleri yerinde tespit eden Milli Eğitim Müdürü Özkan, yaptığı bu görevlendirme daha çok konuşulacağa benziyor.

Halk Eğitim Müdürlüğü döneminde yaşanan bir yolsuzluğa ismi karışan ve bundan dolayı hakkında yönetmelik gereği “3 yıl kurumda yöneticilik yapamaz” kararı çıkan Yakup Akıncıoğlu’nun sırf arkadaşı olması münasebetiyle Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan tarafından AR-GE biriminin başına getirilmesi eğitim camiasında tepkisine neden oldu.

Adıyaman’ın eğitim alanında yaşadığı başarısızlığa çözüm bulunması konusunda çalışmalar yapması gereken Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan’ın hakkında açılan bir soruşturmadan dolayı suçlu bulunan ve ödeme kararı çıkarılan okul arkadaşını AR-GE gibi kritik bir noktaya getirmesi daha çok konuşulacak.
(Bu Mesaj 05-10-2012 09:27 değiştirilmiştir. Değiştiren : Mustafa Unal.)
05-10-2012 09:19
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Ak Partili Vekilin Torpil Mesajı - Sayın Bakanım Bizim Öğretmeni Ateşe Yapıver - Mustafa Unal - 05-10-2012 09:19

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  VİP Torpil listesiyle ilgili şok savunmalar... KaRNeC 0 389 13-12-2014 12:18
Son Mesaj: KaRNeC
  Öğretmen Atamalarında Torpil İddiası !! Yeliz 0 562 25-07-2013 04:33
Son Mesaj: Yeliz
  Bizim Medyanın Yapamadığını ONLAR Yaptı Ebru 0 493 25-05-2013 08:02
Son Mesaj: Ebru
  Ak Partili Vekil, Atatürk'e Cellat mı Dedi ? KaRNeC 0 571 23-02-2013 08:54
Son Mesaj: KaRNeC

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir