562 defa görüntülendi.

Ömer Dinçer Bu Sorulara Ne Cevap Verecek ?

Ebru
Site Yöneticisi

Mesajlar: 6,579 Katılma Tarihi: 04-03-2011 Rep Puanı: 27 Durum: Çevirimdışı

Ömer Dinçer Bu Sorulara Ne Cevap Verecek ?

İmage

TBMM'de 19/10/2012 tarihinde işleme konulan eğitim konulu soru önergeleri

BURSA MV TURHAN TAYAN'IN MİLLİ EĞTİM BAKANINDAN YAZILI SORUSU
Keleş'in Harmandemircî Köyü'ndeki Abdullah Akça ilkokulu'ndaki ilkokul öğrencileri, servis taşımacılığının devreye girmemesi nedeniyle yaklaşık 10 ayrı köyden öğrenciler traktörlerle okullara taşınıyor. Traktörü olmayan köylülerse eşeklerle çocuklarını okula götürmek zorunda kalıyor.
19.10.2012 17:41:02

BALIKESİR MV NAMIK HAVUTÇA'NIN MİLLİ EĞİTİM BAKANINDAN YAZILI SORUSU
31 Ağustos 2012 tarihinde "Seçmeli Dersler" konulu genelge yayınladınız. Bu genelgeye göre "en az 10 öğrencinin aynı dersi seçmesi durumda grup oluşturulacaktır" denildiği halde bazı okul idarecilerinin seçmeli derslerin tespitinde velilere telkinde bulunduğu, dilekçelerini kabul etmediği, ders seçiminde öğrencinin isteğinin ön planda tutulmadığı ve hatta seçilen derslere de öğretmen verilmediği konusunda velilerden çok sayıda şikayet gelmektedir.
19.10.2012 17:38:52

İSTANBUL MV KADİR GÖKMEN ÖĞÜT'ÜN BAŞBAKAN'DAN YAZILI SORUSU
Bilindiği üzere 30 Mayıs 2008 tarihinde ülkemiz ile Almanya Federal Cumhuriyeti arasında imzalanan anlaşma gereği İstanbul İlinde bir Türk-Alman Üniversitesi kurulması hususu karara bağlanmıştır. Daha sonra çeşitli basın organlarında da yer aldığı üzere söz konusu üniversitenin kurulması amacıyla İstanbul İli Beykoz İlçesi 353 Ada 1 Parselin bir kısmının tahsis edilmek istendiği, bu amaçla orman vasıflı bu alanın Beykoz Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü tarafından okul yapılması koşuluyla 23.01.2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına verildiği anlaşılmaktadır.
19.10.2012 17:36:51

BİTLİS MV. HÜSAMETTİN ZENDERLİOĞLU'NUN MİLLİ EĞİTİM BAKANI'NA YAZILI SORUSU
Bitlis merkeze bağlı Ağaç köprü (Hormız) köyü şehir merkezine 15 km uzaklıktadır. Köyde yaşayan vatandaşlar okulun yetersiz oluşundan dolayı şehir merkezinde ev tutmakta ve çocuklarını şehir merkezlerinde okula göndermek zorunda kalmaktadırlar. Buda köyde yaşayan insanlar için maddi zorluklar yaşatmakta, aynı zamanda köydeki işlerinden alıkoymaktadır.
19.10.2012 17:36:02

İSTANBUL MV UMUT ORAN'IN MİLLİ EĞİTİM BAKANINDAN YAZILI SORUSU
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan dün yapılan yazılı açıklamada, Van'da 23 Ekim 2011 ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde yaşanan deprem nedeniyle 66 okulun zarar gördüğü anımsatılarak, Erciş'teki Atatürk İlköğretim Okulunun yeniden inşası sonrasında adının değiştirilerek, okula Tenzile Ana ilköğretim ve Ortaokulu isminin verildiğini kabul ettiniz. Açıklamanızda 32 derslikli başka bir okula ATATÜRK adının verildiği ifade edildi.
19.10.2012 17:35:29

MERSİN MV. ALİ ÖZ'ÜN MİLLİ EĞİTİM BAKANI'NA YAZILI SORUSU
Okul çağı çocuklarda görme bozuklukları ve renk körlüğü taraması yapmak önemli bir husustur. Çoğu zaman öğrenci ve velisi tarafından görme bozuklukları fark edilememektedir. Öğrencinin ciddi şikâyetleri ve başarısındaki düşüşle fark edilebilmektedir. Kalıtsal bir hastalık olan renk körlüğü de herhangi bir tarama testi yapılmadan, ileri yaşlara kadar tanınmamaktadır.
19.10.2012 15:30:11

İZMİR MV HÜLYA GÜVEN'İN MİLLİ EĞİTİM BAKANINDAN YAZILI SORUSU
Basından öğrendiğimize göre engelli öğrencilerin özelikle okulların fiziki koşulları ve okullara erişebilirlikleri nedeniyle "eğitim alma haklarında" "engel'ler oluştuğu görülmektedir. Okulların fiziksel koşullarında düzenlemeler olmadığı, birçok ailenin engelli çocuklarının servis bedelini de ödemekte güçlük çektikleri için okula gönderemedikleri görülmektedir. Hâlbuki "özel eğitim" gerektiren öğrencilerin okullara erişiminin sağlanarak devamlarını teşvik etmek amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Özürlüler İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan "Özel Eğitime İhtiyaç Duyan Öğrencilerin Okullara Erişiminin Sağlanması İçin Ücretsiz Taşınması Projesi" 2011-2012 öğretim yılı için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü tarafından da desteklenmiştir.
19.10.2012 11:13:21

MUŞ DEMİR ÇELİK'İN MİLLİ İEĞİTİM BAKANINDAN YAZILI SORUSU
Yeni eğitim öğretim sürecinin başladığı bu dönem, uygulamaya konulan 4+4+4 kanunu ile birlikte birçok alt yapı sorunu ile karşı karşıya kalınmıştır. Alt yapıdaki yetersizlikler sonucunda birçok bölgede eğitim öğretim geç başlamış ve yurttaşlarımız mağdur olmuştur. Muş ilimizin Malazgirt ilçesinde bulunan 1071 Yatılı Bölge Okulu halen tam anlamıyla hizmete başlayamamıştır.
18.10.2012 17:01:41

MARDİN MV ERDAL DORA'NIN MİLLİ EĞİTİM BAKANINDAN YAZILI SORUSU
Orta Öğretim 10. sınıf öğrencileri için hazırlanan ve Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu'nun 04-05-2009 gün ve 67 sayılı kararı ile ders kitabı olarak okutulmaya karar verilen "Ortaöğretim Tarih" ders kitabı, insan haklarına aykırı bir tutumla içinde nefret söylemini barındırmaktadır. Süryanileri ve Ermenileri karalayan düşünceler içeren, tarihi gerçek ve olgularla örtüşmeyen bilgilerin olduğu kitapta, Süryaniler ve Ermeniler vatan haini olarak gösterilmektedir.
18.10.2012 16:59:39

BALIKESİR MV. HALUK AHMET GÜMÜŞ'ÜN MİLLİ EĞİTİM BAKANI'NA YAZILI SORUSU
Yerel basında çıkan haberlere göre Balıkesir İlimizin Dursunbey İlçesi'nde ciddi öğretmen açıkları bulunmaktadır. İlgili haberde şu ifadelere yer verilmektedir: "Köylerdeki 9 okulun 2 hafta eğitim yapamamasının ardından geçici çözümler ile ilçe merkezindeki okullarda bulunan müdür yardımcıları ve öğretmenlerin köylere gönderilmesi bu kez Dursunbey İlçe merkezindeki okullarda öğretmen açığına sebep oldu."

18.10.2012 11:07:47

Etiketler: Ömer Dinçer Tbmm, sorular, öğretmen, kpss, atama, 2012, gensoru, Eğitim Konulu Soru Önergeleri

İranlı şair Şirazi Derki ; Aşk'a uçma kanatların yanar,
Hz.mevlana der ki; Aşk'a uçmayan kanatlar neye yarar.
20-10-2012 09:51
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Ömer Dinçer Bu Sorulara Ne Cevap Verecek ? - Ebru - 20-10-2012 09:51

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  MEB, özel okula dönüşecek dershanelere ne destek verecek ? KaRNeC 0 396 24-09-2013 04:55
Son Mesaj: KaRNeC
  Google Türkiye Artık İngilizce Olarak mı Hizmet Verecek ? KaRNeC 0 1,411 10-08-2013 08:05
  Öğrencilerin sorulara verdiği En komik yanıtlar :) Yeliz 0 2,071 09-08-2013 05:06
Son Mesaj: Yeliz
  Bakan Dinçer'e Alkışlı Protesto (CANLI YAYINDA) KaRNeC 0 641 27-10-2012 07:36

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir