791 defa görüntülendi.

Başbakan Erdoğan'dan "Atanmayan Öğretmen Vaatleri" 2012

KaRNeC
Site Kurucusu
*******


Mesajlar: 19,188 Katılma Tarihi: 26-02-2011 Rep Puanı: 123 Durum: Çevirimiçi

Mesaj: #1
Başbakan Erdoğan'dan "Atanmayan Öğretmen Vaatleri" 2012
İmage

Başbakan Erdoğan, Kızılcahamam kampında partililere hitap ediyor.
Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:


Kolay değil 10 ve art arda yapılan seçimler ve bu seçimler arasında kazanan bir parti AK Parti. Geleceğimizi nasıl planlayacağız onu konuşacağız
11 yılımızı geride bıraktık. 3 Kasım tarihi sadece AK Parti için değil, milletimiz için bir milat oldu. Karanlık tünelden aydınlığa çıktı Türkiye.
Milletimiz bizi hiç yalnız bırakmadı, desteğini hiç eksik etmedi.

Milletimizin başını yere eğmedik. AK Parti bir gönül hareketi oalraka ortaya çıktı. AK Parti'nin hücrelerini oluşturan birimlerde görev alan her arkadaşım bu ekibin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Eserlerimizle bu dünyaya damgamızı vurmak istiyoruz. On yıl önce 3 Kasım'da Türkiye çok kritik bir seçim yaptı. 3 Kasım bu aziz milletin siyaset ve yönetime el koymasıdır.

Millete efendilik taslayanlar gitti, millete hizmetkar olanlar geldi. 3 Kasım Türkiye için tarihi bir başlangıçtır. Cumhuriyet istismarcıları gitti, gerçek cumhuriyetçiler geldi. 3 Kasım AK Parti iktidarı için Türk demokrasisi için bir milattır.

AK Parti hizmet siyaseti yapar. 11 yıldır söylediklerimizi hayata geçirdik. Yola çıkarken dört temel taş söyledik: Eğitim, sağlık, adalet ve emniyet.

Eğitimde yeni bir dönem başlattık. Bütçede eğitime verilen payı 7.5 milyardan 39 milyara çıkarttık. Okullarımıza 1 milyon bilgisayar gönderdik. Eğitim sistemimizi 4+4+4 olarak yeniden düzenledik. Bazı aksaklıklar olabilir, bunlar düzeltilecektir.

İsteyen öğrenciler Kur'an eğitimi alabilecek. 470 bin öğrenci müracaat etmiş.

İsteyen öğretmen olabilir. Ama atama için devletin imkanlarının müsade etmesi lazım. Bunları da Allah'ın izniyle sıfırlayacağız.

Bodrum katlarında beden eğitimi dersi alınırdı ama şimdi spor salonlarına geçiyoruz. Üniversite öğrencilerinden 142 yıldır süren harç alma işlemi sona erdi. İnternet kullanımının tüm yurtlarda ücretsiz olmasını sağlayan adım atıldı. Burs, kredi beslenme yardımlarını artıracağız.

Kamu hastanelerini tek çatı altında topladık. Niyet hayır olunca kıbet de hayır olur.

Yüksek yargının iş yükünü azalttık.

167 bin kilometreden fazla yolu modernize ettik.

Taksim Meydanı'nda trafiğin yer altına alınmaması için dernek kurmuşlar. Biz herkesin çoluğuyla, çocuğuyla daha rahat Taksim'e çıkabilmesinin çalışmasını yapıyoruz, ey gafiller. Özgürlük birilerinin özgürlük alanına girmek değildir. İsatnbul'un her iki yakasına iki ayrı meydan yapıyoruz.

Taksim kışlasının mimari olarak güzelliğini eleştirenler görmemiştir. Görmeden yazıyorlar.

Almanya seyahatimizde Merkel bana şunu teklif etti, 'Lufthansa ile Türk Hava Yolları'nı ortak işletmeciliğe sokalım'. 'Tamam' dedim. Zaten bizim de şu anda projelerimizin içinde var ve Türk Hava Yollarımız ile Lufthansa böyle bir müşterek adım inşallah atabiliriz, atacağız.

Mevcut havalimanları ihtiyacı karşılayamıyor.

Kıbrıs'a Anamur'dan su götürüyoruz, aynı şekilde elektrik de vereceğiz. Güney Kıbrıs'a sesleniyoruz, susuz kaldığınızda su verebiliriz, elektrik verebiliriz. Üzülüyoruz, tankerlerle su getiriyorlar, paslı paslı su içiyorlar. Mis gibi tertemiz Anamur suyu içerler.

Ne devletin ne Cumhuriyet'in bekçiye ihtiyacı yoktur ne de milletin mürebbiyeye, dadıya ihtiyacı yoktur. Bu aziz millet, kendi cumhuriyetini, kendi devletini koruyabilecek iradeye, güce evelallah sahiptir. Bu güç bu millette olmasaydı bugün biz burada olmazdık. Ülkemizde demokratik cumhuriyetin korunmaya değil yaşatılmaya, güçlenmeye, güçlendirilmeye ihtiyacı var.
04-11-2012 02:07
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Başbakan Erdoğan'dan "Atanmayan Öğretmen Vaatleri" 2012 - KaRNeC - 04-11-2012 02:07

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Başbakan'ın Seçtiği Gazeteciler Kimler ? jonhsame 1 866 27-10-2016 08:22
Son Mesaj: dienmaytrangiaabc
  Atanma Şansı En Yüksek Ve En Düşük Öğretmen Branşları KaRNeC 0 761 10-11-2015 07:16
Son Mesaj: KaRNeC
  Başbakan Ahmet Davutoğlu oldu! KaRNeC 0 654 16-08-2014 12:03
Son Mesaj: KaRNeC
  Öğretmen İntihar Etti ! KaRNeC 0 831 20-09-2013 02:40
Son Mesaj: KaRNeC

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

kampanyalar tanıtım yazısı Replika saat

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir