544 defa görüntülendi.

Memur Olmak İsteyenler Bu Habere Kulak Verin

KaRNeC
Site Kurucusu

Mesajlar: 19,178 Katılma Tarihi: 26-02-2011 Rep Puanı: 123 Durum: Çevirimdışı

Memur Olmak İsteyenler Bu Habere Kulak Verin

Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) giren adayların ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde tercih yapabileceği KPSS Tercih Kılavuzu 19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanacak.

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak.

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2012/2 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer alıyor.

Kılavuz 19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında ÖSYM'nin "http: //www.osym.gov.tr" internet adresinden yayımlanacak.

Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olması gerekiyor.

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak.

Adaylar tercihlerini 19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin "https: //ais.osym.gov.tr" internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacak.

Tercih süresinin kesinlikle uzatılmayacağı belirtilen açıklamada, yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri önerildi.
13-11-2012 08:41
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Memur Olmak İsteyenler Bu Habere Kulak Verin - KaRNeC - 13-11-2012 08:41

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Dinçer: Şubatta Atama İsteyenler Alan Sınavından Kaçıyor ! Yeliz 0 617 09-01-2013 03:01
Son Mesaj: Yeliz
  Dinçer: Öğretmenlerimiz Milli Eğitimlerde Memur Olsunlar Esra Bayraktar 0 568 19-09-2012 11:24
Son Mesaj: Esra Bayraktar
  Memur-Sen: Ömer Dinçer Bizi Dinlemedi ! Esra Bayraktar 0 495 17-09-2012 05:09
Son Mesaj: Esra Bayraktar
  Öğretmen olmak zorlaşıyor KaRNeC 0 649 13-09-2012 09:06
Son Mesaj: KaRNeC

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir