693 defa görüntülendi.

Alan Sınavı ile İlgili En Güncel Bilgi

Yeliz
Super Moderator

Mesajlar: 2,581 Katılma Tarihi: 04-03-2011 Rep Puanı: 23 Durum: Çevirimdışı

Alan Sınavı ile İlgili En Güncel Bilgi

Milli Eğitim Bakanlığı 2013 KPSS için yürütmekte olduğu alan (branş) sınavı ile ilgili hazırlıklarını tamamladı ve önümüzdeki hafta ilgili yönetmeliğin çıkarılması bilgisine ulaşıldı.

Buna göre ;• Alan (Branş) sınavı aşağıdaki branşlar için 13 Temmuz 2013 tarihinde yapılacaktır.
Okul Öncesi öğretmenliği, Sınıf öğretmenliği, Fen-Teknoloji öğretmenliği, Sosyal Bilgiler öğretmenliği, Türkçe öğretmenliği, Matematik öğretmenliği, İngilizce öğretmenliği, Fizik öğretmenliği, Kimya öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği, Tarih öğretmenliği, Coğrafya öğretmenliği, Felsefe grubu öğretmenliği, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Din kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği
• Sınavın uygulama birimi ve puanlama ağırlığı şu şekilde olacaktır:
İmage

• Alan sınavının kapsamı üç bölümden oluşacaktır.
1- Akademik ders programı (YÖK’ün kur tanımlaması yaptığı genel ve geçerli öğretim programı) % 40
2- İlgili dersin okul programı (örneğin Tarih branşı için lise Tarih ders programı)% 50
3- Alanın öğretimi (Özel Öğretim Teknikleri) % 10
Yayınevi olarak genel ve geçerli yayınlarımız ile ders öğretim programı hazırlıklarımız devam etmekte olup; çalışmalar tamamlandığında endişeleri giderecek, sınavın müfredatına uygun ve sistematik çalışmayı destekleyerek tam başarıyı sağlayacak ürün örnekleri sınava hazırlanan arkadaşlarımızla paylaşılacaktır.

Hasan Can Oktaylar

Etiketler: alan sınavı yüzde kaç, alan sınavında kaç soru sorulacak, alan sınavı yüzdeleri, alan sınavı ne zaman, alan sınavı branşlar, alan sınavı en çok merak edilenler, kpss alan sınavı, alan sınavı, branş sınavı, kpssde alan sınavı, kpssde branş sınavı, 2013 kpss deneme
(Bu Mesaj 14-12-2012 08:29 değiştirilmiştir. Değiştiren : Yeliz.)
14-12-2012 08:27
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Alan Sınavı ile İlgili En Güncel Bilgi - Yeliz - 14-12-2012 08:27

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Alan Sınavı Ortalamaları Çok Kötü Geldi !! Yeliz 0 1,498 01-08-2013 02:30
Son Mesaj: Yeliz
  ALAN SIVANI NEDİR... KaanBayturk 0 547 02-07-2013 09:36
Son Mesaj: KaanBayturk
  Öğretmenlik İçin Kpss Alan Sınavı Detayları KaRNeC 1 1,100 01-02-2013 12:00
Son Mesaj: KaRNeC
  KPSS Alan Sınavı Ne Zaman ? Kpss Alan Sınavıyla İlgili Bilmedikleriniz KaRNeC 0 571 28-11-2012 09:36
Son Mesaj: KaRNeC

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir