Konu Bilgileri
Konu: MHP’lilerin SE*S görüntülerini hangi örgüt çekti ? Yazar: KaRNeC
Okunma: 653 Yorum: 0
Konuyu Okuyanlar: 13 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

KaRNeC 01-01-2013, Saat:01:48   
#1
mhplilerin-se*s-goruntulerini-hangi-orgu...1200_m.jpg

Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) 10 yöneticiye ait se*s görüntülerinin internette yayınlanmasının ardından özel yetkili savcılık Mayıs 2011 yılında soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında görüntülerin yayınlandığı farklıülkücülük.com adlı intenet sitesinin Amerika’dan yayın yaptığını belirleyen savcılık Amerika adli makamlarıyla irtibata geçerek sitelerle ilgili bilgi istedi. Ancak aradan geçen 9 ayın sonunda Amerika’dan gelen cevap soruşturmayı etkilemedi. Çünkü Amerika savcılığın eksik bilgi gönderdiğini belirterek dosyaya ilişkin detaylı bilgiler istedi.

Vatan gazetesinden Damla Güler’in haberine göre; Amerika’nın savcıdan dosyaya ilişkin hangi bilgileri istediği ise yazının Türkçe’ye çevrilip incelenmesiyle ortaya çıktı. Örgüt soruşturmalarını yürüten Terörle Mücadele Kanunu (TMK) 10. maddesi ile yetkili savcılık, kaset skandalının arkasında bir örgütün olduğunu varsayarak Amerika adli makamlarına yazdığı yazıda bu örgütten bahsetti. Ancak soruşturmanın henüz başı olduğu için örgütün adı, yapısı ve eylemleri bu yazıda belirtilmedi. Amerika adli makamlarından gelen yazıda ise bu örgütün açıklanmasının istendiği öğrenildi. Amerika adli makamları tarafından yazılan yazıda, savcılık tarafından bahsedilen örgütün adı, ne zaman, hangi amaçla ve kim tarafından kurulduğu, bugüne kadar ne gibi faaliyetler yürüttüğü ve kaç kişiden oluştuğu gibi bilgiler savcıdan istedi. Gelen bu sorular üzerine ıstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hemen harekete geçtiği öğrenildi. Savcılığın önümüzdeki günlerde istenilen soruların cevaplarını Amerika’ya göndermesi bekleniyor.

Yayın ABD’den mi?

Savcılığın Amerika adli makamlarına sorduğu o sorular: “www. farklıulkuculuk.com adlı internet sitesi yayınlarını ABD’den mi yapıyor?”, “Görüntülerin yayınlandığı sitenin IP adresi ABD’nin hangi bölgesinden geliyor?”, “Sitenin alan ismi hangi tarihte alındı?”, “Site hangi şahıs ya da kurum adına satın alındı?”, “ıbrahim Faruk Bayındır isim lişahıs tarafından sitenin alan adına herhangi bir para ödendi mi?”

HANEFı AVCI’NIN ıDDıASI

Eski CHP ızmir Milletvekili Ahmet Ersin ise, "Haliç'te Yaşayan Simonlar" kitabının yazarı, eski Emniyet ıstihbarat Daire Başkanı Hanefi Avcı'yı hapishanede ziyaret ettiğini, Avcı’nın kendisine, "Başbakan ve bakanların görüntü ve ses kayıtlarının bir grubun elinde olduğunu" söylediğini açıkladı.

Cumhuriyet’ten Emre Döker’in haberine göre; AKP’nin yasal olmayan çalışmalar içine girdiğini vurgulayan Ersin, “Son dönemde Türkiye’de gizli kayıtlarla siyaset şekillendirildi. Bunu yapanlar yargıya teslim edilemedi. Neticede şimdi olay Erdoğan’ın başına geldi” diye konuştu.Hanefi Avcı’nın kitabı yazmasının ardından hapse atıldığını, bu süreçte kendisini ziyaret ettiğini belirten Ersin şunları söyledi: “Cezaevinde ziyarete gittiğimde Avcı, o dönemde bana ‘Başbakan’ın ve bakanların ses ve görüntüleri birilerinin elinde’ demişti. Ama kim olduğunu söylememişti. Emniyette bir yapılanmadan söz etmişti. AKP kendi derin devletini bu şekilde kurmaya çalıştı. Ortam dinlemelerini yapanları yargı önüne çıkarmadı şimdi yasadışı davranışlar dönüp kendilerine bulaştı. Erdoğan, şimdiye kadar ilgisiz kaldıysa bile kendisini dinleyenleri bulması gerekir. Aksi halde şaibe altında kalacaktır.”Ersin, şöyle konuştu: “Soru önergelerime yanıt vermediler. Gizlediler. AKP birtakım yasal olmayan çalışmalar içine girdi ve kendi derin devletini bu şekilde kurmaya çalıştı. Mobil dinleme araçları çok önemli. Bu araçların alındığı özel olarak bana söylendi.”
Cevapla


MHP’lilerin SE*S görüntülerini hangi örgüt çekti ? Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş


Bu Konudaki Yorumlar
MHP’lilerin SE*S görüntülerini hangi örgüt çekti ? - Yazar: KaRNeC - 01-01-2013, Saat:01:48

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2014'te hangi memur ne maaş alacak? KaRNeC 0 878 24-09-2013, Saat:04:51
Son Yorum: KaRNeC
  Türkiye'de Ramazan Bayramı Hangi ılde Saat Kaçta Kılınacak ? KaRNeC 0 814 06-08-2013, Saat:08:47
Son Yorum: KaRNeC
  Diyanet’e 14 bakanlığın toplamından fazla kadro !! KaRNeC 0 949 18-05-2013, Saat:04:13
Son Yorum: KaRNeC
  AK Parti’de Numan Kurtulmuş krizi çıktı KaRNeC 0 1,188 06-05-2013, Saat:05:58
Son Yorum: KaRNeC

Hızlı Menü:

belediye seçim anketi 2019 | kampanyalar | Replika saat | kurumsal SEO danışmanı |

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri