8326 defa görüntülendi.

Okul Öncesi Öğretmenlerinin tutması gereken evrakların listesi

Ebru
Site Yöneticisi

Mesajlar: 6,579 Katılma Tarihi: 04-03-2011 Rep Puanı: 27 Durum: Çevirimdışı

Okul Öncesi Öğretmenlerinin tutması gereken evrakların listesi

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİNİN TUTMASI GEREKEN DEFTER - DOSYA VE FORMLAR:

Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında tutulacak defter, dosya ve formlar Yönetmeliğin 46.maddesinde belirtilmiştir. Kurumun özelliğine göre 1050 sayılı Muhasebe-i Umumiye Kanunu, Ayniyat Talimatnamesi ve Milli Eğitim Bakanlığı Okul Pansiyonları Yönetmeliğinin gerektirdiği defter ve dosyalarla, Taşınır Mal Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda demirbaş eşya kayıtları tutulacaktır. Ayrıca öğretmenler;

1-Çevre incelemesi,

2-Öğrenci Devam Çizelgesi (Yön.Ek-4)

3-Kazanım değerlendirme dosyası (Yön. Mad.55)

4-E-Okul sisteminde her öğrenci için Öğrenci Dosyası (Yön. Mad.56)

5-Veli toplantı tutanakları, (Her yarıyılda en az iki kez yapılmalıdır. Tutanaklarda veli görüşleri de yer almalıdır.)

6-Zümre öğretmenler toplantı tutanak veya defteri(Yön. Mad. 23),

7-Belirli Gün-Hafta kutlamalarına ait etkinlikler dosyası,

8-Mevzuat (Tebliğler Dergisi kayıt-fihrist) defteri,

9-Okul Öncesi Eğitim Kurumları eğitim etkinlikleri çizelgesi,

10-Öğrenci faaliyet dosyası,

11-Gezi, gözlem, inceleme, deney planları veya defteri,

12-Öğretmen çalışma (eğitim) saatleri devam takip defteri doldurur ve imzalar (Yön:20/a, Ek-9), ayrıca sınıf defteri doldurulmaz

13-Kazanım değerlendirme dosyası bilgileri doğrultusunda hazırlanan gelişim raporu, (Yön:56; Ek:10). Her dönem sonunda e-okul sistemine işlenerek bir örneği veliye verilir. (Yön:56).

14- Okul öncesi eğitimini tamamlayan veya okul öncesi eğitim kurumlarına en az bir eğitim yılı devam eden çocuklara e-okul sisteminde düzenlenen katılım belgesi verilir (Yön:56. Ek:11). Not: Çocukları başarılı veya başarısız gösteren; karne,diploma ve benzeri adlar altında hiçbir belge verilemez (Yön:56).

15-Yıllık Plan,

16-Günlük Plan,

17-Etkinlik Formatı,

18-Gelişim Kontrol Listesi,

19-Öğretmen Öz Değerlendirme Formu,

20-Aile Eğitimi İhtiyaç Değerlendirme Formu,

21-Ebeveyn Katılım Formu,

22-Oyun Gözlem Formu,

23-Sistematik Gözlem Formu,

24-Anekdot Kayıtları,

25-Kavramlar Listesi,

Planlama:Bakanlığımızca hazırlanarak 08.06.2004 tarih ve 25486 sayılı Resmi Gazetede (Değişiklik 20.02.2006 tarih ve 26086 sayılı R.G) yayımlanan ve yürürlüğe giren Okul Öncesi Eğitim Kurumları Yönetmeliği gereğince; Okul Öncesi Öğretmenleri (Anaokulu, Anasınıfı ve Uygulama Sınıfı Öğretmenleri) yıllık ve günlük planlarını Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 10/08/2006 Tarih ve 336 Sayılı Kararı ile kabul edilen “Okul Öncesi Eğitim Programı” doğrultusunda yapıp uygulamak üzere hazırlamalıdır. Bir plan defterinde aşağıda belirtilen bölümler bulunmalıdır.
a)Öğretmenin Kimliği: Adı-soyadı, Mebsis/Sicil No, Branşı, Mesleki Kıdemi ve Kadrosu, Okuttuğu Sınıf
b)İş Takvimi
c)Yıllık Çalışma Programı
d)Kutlanacak Belirli Gün ve Haftalar Tablosu ( Program ekinde bulunmaktadır)
e)Yıllık Plan: Öğretmen kullanma kolaylığı açısından planı kağıt veya deftere çizelge şeklinde yapacaktır.
f)Günlük Plan

Aile İhtiyaç Belirleme Formu
Amaç ve Kazanımlar
Anektod Kayıt Formu
Ebeveyn Katılım Formu
Kazanım Değerlendirme Formu
Kısa Not Örneği
Kullanılması Gereken Ekler
Öğrenci Devam Takip Formu
Öğretmen Devam Takip Formu
Öğretmen Öz Değerlendirme Formu
Okul Öncesi Öğretmenlerinin Tutması Gereken Evraklar
Sistematik Gözlem Formu
Okul Öncesi Yönetmelik Son

Buradan indirin

Etiketler: gerekli evrak dosya ve formların listesi, öğretmen, eğitim, gerekli evrak dosya ve formların listesi, okul, eğitimci, gerekli evrak dosya ve formların listesi, öğrenci, rehberlik, gerekli evrak dosya ve formların listesi 2013

İranlı şair Şirazi Derki ; Aşk'a uçma kanatların yanar,
Hz.mevlana der ki; Aşk'a uçmayan kanatlar neye yarar.
09-01-2013 12:29
Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Okul Öncesi Öğretmenlerinin tutması gereken evrakların listesi - Ebru - 09-01-2013 12:29

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Öğretmenlerin Tutması Gereken Belgeler (Teftiş İçin) KaRNeC 0 15,338 23-08-2012 09:04
Son Mesaj: KaRNeC

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- Hava Durumu- -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir