460 defa görüntülendi.

İlkokul ve Ortaokul Müdürlerine Müjde !

Yeliz
Super Moderator

Mesajlar: 2,581 Katılma Tarihi: 04-03-2011 Rep Puanı: 23 Durum: Çevirimdışı

İlkokul ve Ortaokul Müdürlerine Müjde !

İmage

Milli Eğitim Bakanlığı ilk defa iki yıldır hizmet alımlarından ilkokul/ortaokullara hizmetli alımı gerçekleştiriyor. Hizmet alımları ihalelerini ise bir çok ilde, il özel idare müdürlükleri yapmaktadır. Ayrıca geçmiş yıllar ile kıyaslanmayacak bir biçimde okullara özel idare bütçesinden pay ayrılmaktadır. Ancak kırtasiye ve temizlik parası adı altında ilk/ortaokullara ödenek gönderilmemekte idi. Bakanlık ısrar ile okul aile birliği vasıtası ile aidat, diploma parası, karne parası adı altında para toplanmaması talimatını okullara gönderdi. Aidat toplamama talimatı okul yöneticileri arasında eleştiri konusu olmuştu. Okulların temizlik ve kırtasiye ile ilgili giderlerin nasıl karşılanacağı, yöneticiler tarafından kara kara düşünülmekte idi.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğünden Bakan imzalı gönderilen talimat ile ilkokul/ortaokulların bir sorunu daha çözülmüş oldu. Velilerden karne parası adı altında para alınmamasını, okullara öğrenci sayısına göre kırtasiye parası gönderileceği ilk defa açıklanmış oldu. İşte o açıklama “2013 yılında Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ilçe Millî Eğitim Müdürlükleri hesabına öğrenci sayısı esas alınarak kırtasiye ödeneği gönderilecektir.”

Mustafa DÖNMEZ
09-01-2013 03:03
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
İlkokul ve Ortaokul Müdürlerine Müjde ! - Yeliz - 09-01-2013 03:03

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Yök'ten Müjde !!! KaRNeC 0 641 04-10-2013 06:54
Son Mesaj: KaRNeC
  Yusuf Tekin’den Sosyal Bilgiler Öğretmenlerine Müjde KaRNeC 0 892 30-08-2013 11:24
  Bakan Nabi Avcı Öğretmenlere Müjde Verdi KaRNeC 0 525 12-03-2013 11:49

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir