Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DıNÇER'den 'Atanamayan Öğretmenler Öğretmen Değil'
Yorum: #1
Question 
omer_dincer_bu_sefer_de_idarecilere_catti_h1995.jpg

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ıstanbul Suriçi Grubu Derneği tarafından Barcelo Eresin TopkapıOtel'de düzenlenen ''ıstanbul Toplantıları'' konulu programa katıldı. Bakan Dinçer, programda yaptığı konuşmada atama bekleyen öğretmenlerle ilgili açıklamada bulundu.

120 BıN ÖğRETMEN AÇIğI 650 BıN EğıTıM FAKÜLTESı ÖğRENCıSı VAR

Eğitim tarihinin en fazla öğretmen atamasını gerçekleştirdiklerini söyleyen Dinçer; Norm kadro doluluk oranının %85'e ulaştığını, okullaşma oranının tam üst seviyeye ulaşması durumunda öğretmen ihtiyacının 120 bin olduğunu ve bunu önümüzdeki yıllarda tamamlayacaklarını söyledi.

Ancak büyük bir sorunun da eğitim fakültelerinde öğrenim gören 650 bin öğretmen adayının atama beklemesinin olduğunu ancak bunun kamu tarafından karşılanmasının mümkün olamayacağını belirtti.

ATAMA BEKLEYENLERı 'ÖğRETMEN' OLARAK LANSE ETMEK DOğRU DEğıL

Atama bekleyen üniversite mezunlarının öğretmen olmadığını medya tarafından öğretmen olarak lanse edildiğini bunun da yanlış olduğunu ifade eden Dinçer, öğretmen denebilmesinin ve stajyerliğinin kalkmasının gerektiğini de sözlerine ekledi.

şubat ayında atama yapılıp yapılmayacağı ile ilgili ise bir açıklamada bulunmadı.

Etiketler: ataması yapılmayan öğretmenler, ücretli öğretmen, atama, öğretmen, 2013 öğretmen ataması, atanamayan öğretmenler

Bu Konudaki Yorumlar
DıNÇER'den 'Atanamayan Öğretmenler Öğretmen Değil' - Yazar: Yeliz - 09-01-2013, Saat:03:11

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ücretli öğretmen ataması mülakat sonuçları açıklandı KaRNeC 0 451 19-08-2018, Saat:09:21
Son Yorum: KaRNeC
  2017 Sözleşmeli öğretmen atamalarının tüm detayları KaRNeC 0 1,953 19-02-2017, Saat:11:24
  Son 750 öğretmen atamasından sonra oluşan minimum puanlar KaRNeC 0 3,264 28-11-2013, Saat:01:26
  24 Kasım Öğretmenler Günü KaRNeC 0 961 23-11-2013, Saat:09:25

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 15 Ziyaretçi