966 defa görüntülendi.

DİNÇER'den 'Atanamayan Öğretmenler Öğretmen Değil'

Yeliz
Super Moderator

Mesajlar: 2,581 Katılma Tarihi: 04-03-2011 Rep Puanı: 23 Durum: Çevirimdışı

Question DİNÇER'den 'Atanamayan Öğretmenler Öğretmen Değil'

İmage

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, İstanbul Suriçi Grubu Derneği tarafından Barcelo Eresin TopkapıOtel'de düzenlenen ''İstanbul Toplantıları'' konulu programa katıldı. Bakan Dinçer, programda yaptığı konuşmada atama bekleyen öğretmenlerle ilgili açıklamada bulundu.

120 BİN ÖĞRETMEN AÇIĞI 650 BİN EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ VAR

Eğitim tarihinin en fazla öğretmen atamasını gerçekleştirdiklerini söyleyen Dinçer; Norm kadro doluluk oranının %85'e ulaştığını, okullaşma oranının tam üst seviyeye ulaşması durumunda öğretmen ihtiyacının 120 bin olduğunu ve bunu önümüzdeki yıllarda tamamlayacaklarını söyledi.

Ancak büyük bir sorunun da eğitim fakültelerinde öğrenim gören 650 bin öğretmen adayının atama beklemesinin olduğunu ancak bunun kamu tarafından karşılanmasının mümkün olamayacağını belirtti.

ATAMA BEKLEYENLERİ 'ÖĞRETMEN' OLARAK LANSE ETMEK DOĞRU DEĞİL

Atama bekleyen üniversite mezunlarının öğretmen olmadığını medya tarafından öğretmen olarak lanse edildiğini bunun da yanlış olduğunu ifade eden Dinçer, öğretmen denebilmesinin ve stajyerliğinin kalkmasının gerektiğini de sözlerine ekledi.

Şubat ayında atama yapılıp yapılmayacağı ile ilgili ise bir açıklamada bulunmadı.

Etiketler: ataması yapılmayan öğretmenler, ücretli öğretmen, atama, öğretmen, 2013 öğretmen ataması, atanamayan öğretmenler
(Bu Mesaj 09-01-2013 03:13 değiştirilmiştir. Değiştiren : Yeliz.)
09-01-2013 03:11
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
DİNÇER'den 'Atanamayan Öğretmenler Öğretmen Değil' - Yeliz - 09-01-2013 03:11

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Son 750 öğretmen atamasından sonra oluşan minimum puanlar KaRNeC 0 2,499 28-11-2013 01:26
Son Mesaj: KaRNeC
  24 Kasım Öğretmenler Günü KaRNeC 0 667 23-11-2013 09:25
  750 kişilik Öğretmen Atamasında Hangi Branştan Kaç kişi alınacak? İşte Cevabı! KaRNeC 0 1,536 21-11-2013 10:23
  Şubat'ta öğretmen atama istegi Başbakana iletildi Ebru 0 689 12-11-2013 09:49
Son Mesaj: Ebru

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

tanıtım haberi- son haberler- haber- kahramanmaraş haberleri- wikigazete.com- webcimo- Hava Durumu- sanierungsunternehmen -

Öğretmen Sitesi

Öğretmen Siteleri

Öğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2016 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir