Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Herhangi bir krediyi geri ödemezseniz, başınıza gelecekler..
Yorum: #1
devlet-vergi-karikatur.jpg

1) Bankasına göre değişmekle beraber bir süre idare ederler. Telefonlar gitgide sıklaşır.

2) "ışsiz kaldım, iş bulamıyorum, ne olur biraz daha süre verin..." diye telefonda ağlamanıza, telefondaki bankacı mini etekli alımlı kadın "Geçmiş olsun! Yapacak bir şey yok!" diye yanıt verir. Dosyanız icraya gider...

3) Ödeyemediğiniz 6-7 bin TL'lik karta 5000 TL avukatlık masrafı vurmaktan kaçınmazlar. Bir bakmışsınız borç katlanmış...

4) Kayıtlı adresinizde yaşıyorsanız, artık evinizi basma, her ne kadar yasayla kapsamı daraltılmış olsa da, bazı ekstra eşyalara el koyma hakları vardır. Çocuğunuzun bilgisayarını mesela, onun gözyaşları içinde elinden alırlar. ışlem esnasında özellikle iyi bir insan olduğunuzu anlarlarsa, baskılar artar, aşağılanırsınız. (Bu iş gürültülü yapılır... Herkese duyurulur... Komşulara rezil etmektir amaç... Mahfolduğunuzu herkes görmelidir...)

5) ışlem esnasında avukat, size "taahhütname" imzalatmak için 40 takla atar. Kandırmanın her yolunu dener. Hatta çok alakasız bir belgeymiş gibi imzalatmaya bile kalkabilir. Amacı, sizi HAPSE sokacak bir belgeyi ellerinizle imzalatmaktır. ışsizken, bir de sizi hapse attırmaya kalkarlar.

6) Hiç tanımadığınız cep numaralarından, alakasız saatlerde telefon edip, sizi aşağılarlar. Hakaret edenler çıkarlar. Tehdit edenler çıkar. şikayet etseniz de, arayanlar bir türlü bulunamaz.

7) Asla peşinizi bırakmaz, kolay kolay ödeme planına yanaşmazlar. Kazara iş buldunuz, maaşınızın 1/4'üne el koyma işini kuzu kuzu yapmazlar, sizi muhakkak iş yerinde rezil ederler.

8) Hesap yaparken, daima "daha fazla nasıl yolarız?" diye incelerler. Durumunuzu kimse umursamaz. Sizden 15-20 yıl yapacağı kesinti, topluca alabileceğinden fazlaysa, acımadan "köle" ederler kendilerine.

şimdi, mini etekli sarışın bankacı bayanın gülümserken size imzalattığı belgenin aslında ne olduğunu anladınız mı? KÖLELıK BELGESı!


Hayal ettiğin arabayı bize borçlanıp al ki, senden çatır çatır faiz keselim, ödemen tıkanırse "ek hesap" açıp, eksi bakiyene de ayrıca %5 aylık TEFECı FAıZı geçirelim. Tamamen sıkıntıya düşersen de, arabanı ucuza satıp, kalan bakiyeyi de bir ömür kovalayalım arkandan. Kazara mal bulursak, yok pahasına onları da satalım. Sen de dımdızlak kal ortada.
ıranlı şair şirazi Derki ; Aşk'a uçma kanatların yanar,
Hz.mevlana der ki; Aşk'a uçmayan kanatlar neye yarar.
Cevapla


Bu Konudaki Yorumlar
Herhangi bir krediyi geri ödemezseniz, başınıza gelecekler.. - Yazar: Ebru - 28-01-2013, Saat:09:32

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kaçakçıya 150 Bin Tazminat, Polisten de Faiziyle Tazminatı Geri Alan Devlet KaRNeC 0 708 17-08-2012, Saat:08:44
Son Yorum: KaRNeC

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 15 Ziyaretçi