Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ıhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören hayatını kaybetti
Yorum: #1
ıhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören hayatını kaybetti


enver-oren-vefat-etti-3061627.Jpeg

ıhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören tedavi gördüğü Memorial Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Ören bir süredir hastanede tedavi görüyordu. Ören'in cenazesi daha sonra Türkiye Hastanesi'ne götürüldü. Vefat haberi üzerine çok sayıda kişi de Türkiye Hastanesi'ne geldi. Hastaneye gelenler arasında bulunan şişli Belediye Başkanı "Çok değerli bir abimizdi. Çok hayırseverdi. Çok güzel dostluklarımız oldu. Gerçekten geçen haftada ziyaret ettim. Son görüşmemiz oldu. Allah gani gani rahmet eylesin. Türk dünyası ve Türk ulusu çok değerli çok hayırsever işadımını çok merhamet adamını çok önemli bir ismini kaybetti. Benim içinde çok farklı. Çok güzel dostluklarımız vardı. Kendisiyle çok önemli dostluklarımız oldu. ıslam dünyası içinde Türk dünyası içinde örfümüz, töremiz ve geleneklerimiz içinde unutulmaz bir insandı. Allah'ım taksiratlarını affetsin. Bütün dualarımım Enver abi için. Enver abinin bıraktığı şefkat yolunda ulusal birlik yolunda büyüklere saygı küçüklere sevgi de örfümüzü töremizi korumada en güzel şekilde ilereyeceğiz. Enver Ören ismi inşallah ömür boyu yaşayacaktır. Ben de Enver abinin bir evladı olarak bir kardeşi olarak kendisinden çok şey öğrendim. Bu öğrendiklerimizi insanlık hayrı için uygulamaya devam edeceğim. Kolay kolay unutulmaz. Oğlu Mücahit Ören'in bu güzel ismi yaşatacağına inancım tamdır.Mekanı cennet olsun. Hepimizin başısağolsun" dedi.
Başbakan Erdoğan da 9 şubat günü Ören'i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etmişti.

ENVER ÖREN KıMDıR?Enver Ören, 10 şubat 1939 tarihinde Denizli’nin Honaz nahiyesinde dünyaya geldi. Babası Nazif Efendi, annesi ise Melike Hanımdı. ılk ve orta tahsilini Denizli’de tamamlayarak Kuleli Askeri Lisesine, oradan da ıstanbul Üniversitesi Fen Fakültesine girdi. 1961 yılında lisans öğrenimini tamamladıktan sonra birbuçuk yıllığına mesleki çalışmalar yapmak üzere ıtalya’ya gitti. Dönüşünde bir müddet ıstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı.
1970 yılında üniversiteden ve akademik hayatından ayrılarak gazeteciliğe başladı. Çıkardığı gazete önce Hakikat Gazetesi sonra Türkiye Gazetesi adını aldı. ıhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan olan Enver Ören Dilvin Ören ile evliydi.Sevenleri Enver Ören için göz yaşı döküyor
Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ıhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören için, yakınları göz yaşı döküyor. Özel Türkiye Gazetesi Hastanesi önünde toplanan yakınları ve sevenleri, Ören için dua ediyor.
Özel Türkiye Gazetesi Hastanesi'ne gelen şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Türk ve ıslam dünyasının büyük bir ferdini kaybettiğini belirtti.
Enver Ören ile yıllara dayanan bir arkadaşlığının olduğunu belirten Sarıgül, çok üzgün olduğunu söyledi. Geçen hafta tedavi gördüğü hastanede Enver Ören'i ziyaret ettiğini belirten Sarıgül, "Enver abi çok uzun yıllar önce tanıdığım bir ağabeyimdi. Çok hayır severdi ve çok güzel dostluklarımız oldu. Türkiye Hastanesi'nde ıhlas Kolejleri'nde çok güzel sohbetlerimiz oldu. Gerçekten geçen hafta hastanede ziyaret ettim . Son görüşmemiz oldu. Allah gani gani rahmet etsin, mekanı cennet olsun. Türk dünyası ve Türk Ulusu çok değerli bir hayır ve merhamet insanını kaybetti. Benim için de çok farklı son 25 ve 15 yılda çok güzel arkadaşlıklarımız oldu. Hastanede kaldığı zaman çok ziyaret ettim ve çok sohbet ettim. ıslam dünyası ve Türk dünyası için örfümüz için unutulmaz bir isim. Allah taksiratlarını affetsin. Tüm dualarımız onun içindir. Enver Ören ismi ömür boyu yaşayacaktır. Ben bir evladı ve kardeşi olarak ondan çok şey öğrendim. Enver abi kolay unutulmaz. Oğlu Ahmet Mücahitin bu güzel ismi ömür boyu güzelce yaşatacağını düşünüyorum." şeklinde konuştu.
Enver Ören'in cenazesinin, yarın ikindi vakti Eyüp Sultan Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Eyüp Sultan Mezarlığı'nda bulunan aile kabristanına defnedileceği belirtildi.

ıSTANBUL (CıHAN)

Etiketler: haber, haberler, ıslam, şişli, ıtalya, sultan, Dünyaya, Türkiye, ıstanbul, Hepimizin, Mustafa Sarıgül, ıstanbul Üniversitesi, enver ören kimdir, enver ören ihlas madurları, ihlas holding, tgrt satışı
Cevapla


Bu Konudaki Yorumlar
ıhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören hayatını kaybetti - Yazar: KaRNeC - 23-02-2013, Saat:08:34

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bartın Valisi Saadet Partili Başkanı ve Yardımcısını Bakın Nasıl Fırçaladı !! Zeynep Akargül 0 688 07-02-2013, Saat:11:50
Son Yorum: Zeynep Akargül
  Yeni Bakanlar Kurulu Listesi Ebru 0 828 24-01-2013, Saat:09:12
Son Yorum: Ebru
  2012 Yılında Kim Kazandı ? Kim Kaybetti? (MANşET) KaRNeC 0 832 31-12-2012, Saat:04:45
Son Yorum: KaRNeC
  Bakanlar Kurulu eski hükümlü teröristleri kamu görevlisi yap mı dedi? KaRNeC 0 961 22-05-2011, Saat:04:55
Son Yorum: KaRNeC

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 15 Ziyaretçi