545 defa görüntülendi.

Diyarbakır'daki PKK Şovunun Özeti Şu :

KaRNeC
Site Kurucusu
*******


Mesajlar: 19,188 Katılma Tarihi: 26-02-2011 Rep Puanı: 123 Durum: Çevirimdışı

Mesaj: #1
Diyarbakır'daki PKK Şovunun Özeti Şu :
İmage

Türkiye bugün nefesini tutu ve Diyarbakır’daki “Apo, PKK, BDP” şovunu izledi.AK Parti Hükümeti’nin açılım sürecine hız vermesiyle birlikte başlayan Ankara - Apo görüşmelerinde günlerce mektuplar konuşuldu.

Öcalan Ankara’dan Kandil’e, Kandil’den Avrupa’ya kadar bir dizi mektup yazarak süreç konusundaki fikirleri bir bir açıklamıştı.

İşte o mektuplardan sonuncusu bugün Nevruz Kutlamaları’nın yapıldığı Diyarbakır’da meydanı dolduran onbinlerce vatandaşımızın karşısında BDP Iğdır Milletvekili Pervin Bultan ve BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder tarafından hem Türkçe hem de Kürtçe okundu.

Öcalan’ın 5 sayfalık u Nevruz mektubu aslında ne diyordu ? Mektubu “Öcalan PKK’ya silah bırakma çağrısı yaptı” demek sıradan bir yanıt olacak.1. BURASI DİYARBAKIR DEĞİL AMED !

Bebek katili Öcalan mektubunda Diyarbakır'a Amed dedi. BDP’nin ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı’nın her açıklamasında Diyarbakır için Amed demeleri dikkat çekiyordu. Ancak bugün Öcalan mektubunda ilk icraatını yaparak Diyarbakır'ın adını değiştirdi ve Amed yaptı.
Bu değişikliğin sonu İstanbul'un Konstantinepolis yapılmasına kadar gidebilir…

2. ÖCALAN KOMİNİZMİ BIRAKTI YENİ REFERANSI 3 PEYGAMBER

PKK terör örgütünün kurulduğu günden bu yana kendisini Marxist-Leninist olarak ilan eden ve sürekli Marx'ın ve Lenin'in kitaplarına referans veren bebek katili Abdullah Öcalan herhalde biraz da yaşlandığı için komunizm defterini kapadı. Öcalan bunun yerine “Kutsal kitaplar”ın kapağını açtı.

Hayırlısıyla Öcalan özgürlüğüne kavuştuğunda soluğu ilk olarak Mekke'de alıp Hacı olursa kimse şaşırmasın...

3. ORTADA TEK BİR TÜRK BAYRAĞI YOK

Beklenildiği gibi Nevruz kutlamalarının yapıldığı meydanda "ilaç için" olsun tek bir Türk Bayrağı yoktu. Bu "hata" bu sürecin en büyük eksikliği oldu.

Durum böyle olunca Türk Bayrağı'na "alerjisi olan" kitlelerin "birlikte yaşamak istiyoruz" duygusunun samimiyetine inanmak hiç de kolay değil.

Kamuoyundan yükselen “Türk Bayrağı neden yoktu” yorumları Hollanda’da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da kulağına gitmiş olacaktı ki o da Hollanda’dan bu “hata”yı eleştirerek “Diyarbakır’daki mitingde Türk Bayrağı olmalıydı” dedi.

4. KÜRTLER YETERİNCE KÜRTÇEYİ BİLMİYOR

Günün en ilginç detaylarından biri de şu oldu. Eskinin bebek katili şimdinin "barış meleği" Abdullah Öcalan’ın Kürtçe mektubunu okuyan BDP'li Pervin Buldan o kadar kötü bir Kürtçe konuştu ki alanda bulunan Kürtler hiçbirşey anlamadı.

Kürt haber ajansı Amed Twitter’daki sayfasından “bu konuşmayı tarihin en kötü Kürtçesi” olarak nitelendirdi.

Mektup Türkçe okunduğu zamansa alandakiler çok daha büyük heyecan ve tepki gösterdi. Bu da gösteriyor ki Kürtler bundan sonraki süreçte "Kürtçe" eğitimine ağırlık vermek zorunda.

5. BEBEK KATİLİ HAMLESİNİ YAPTI ŞİMDİ SIRA ERDOĞAN'DA

Abdullah Öcalan en zor olanı yaptı ve "PKK'ya silah bırakın" çağrısında bulundu. Hiç kuşkusuz Abdullah Öcalan bu girişimi iyi kalpli olduğu ve onbinlerce insanın ölümünden duyduğu pişmanlıktan ötürü yapmadı.

Bebek katilinin ilk beklentisi kendi özgürlüğü yani serbest bırakılması ikinci beklentisi ise Kürtler lehine anayasa ve yasalarda radikal değişiklikler yapılması.

Yani şimdi hamle sırası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’da…

Şu ana kadar bu konuya girmeyen Başbakan Erdoğan artık kamuoyuna PKK’ya verilecek “tavizleri” açıklamak zorunda.

Açıklanacak bu tavizlerin ciddi tepkiler toplayacağını düşünen Erdoğan şimdi kara kara önündeki zor günleri düşünüyor.

6. APO POSTERLERİNE SORUŞTURMA AÇILMASI DA İŞİN KOMEDİSİ

Hiç kuşkusuz bugünün bir de komedisi vardı. Abdullah Öcalan ile pazarlık yapıp, mektuplarını Kandil Dağı’na elden teslim eden Devlet alanda açılan “Abdullah Öcalan posterlerine” tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Diyarbakır'daki nevruz etkinliğinde Türk bayrağının bulunmamasına ilişkin, '"Türk bayrağının olmamasını ben de buradan nefretle kınıyorum. Türk bayrağının orada olmaması bir büyük eksikliktir. Adli merciler gereğini yapar" dedi.

Bu haber üzerine Rekabet Kurulu’na başvuran komedyen Cem Yılmaz “Bu haksız rekabet bu kadar komikliği ben bile yapamam. Herkes kendi işini yapsın ben siyaset yapıyor muyum” dedi. Smile

Tabiki ki Cem Yılmaz böyle birşey demedi. Sadece Türkiye'nin gergin gündeminde yüzünüzde geçici de olsa bir tebessüm yaratmak istedik...

Haber3
22-03-2013 06:38
Web Bul Rep Ver Alıntı
« Önceki | Sonraki »


Bu Konudaki Mesajlar
Diyarbakır'daki PKK Şovunun Özeti Şu : - KaRNeC - 22-03-2013 06:38

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Antalya'daki Polis Vahşetine Devlet Onay Verdi ! KaRNeC 0 702 22-08-2013 07:48
Son Mesaj: KaRNeC
  Tüm yurtta Mısır'daki katliam protesto edildi KaRNeC 0 442 15-08-2013 02:04
Son Mesaj: KaRNeC
  BDP İmralı'ya, Cemaat Diyarbakır'a Kunteper85 0 587 23-02-2013 01:33
Son Mesaj: Kunteper85
  Başbakan Erdoğan: "Suriye’ye Öcalan’daki gibi yapmayacağız" KaRNeC 0 761 21-09-2012 08:25
Son Mesaj: KaRNeC

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Forum Atla:

kampanyalar tanıtım yazısı Replika saat

Öğretmen Sitesi

Öğretmen SiteleriÖğretmen Sitesi | İletişim | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobile Version | RSS

Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye
Üretici: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.

MyBB & SEO İnSiDe

ÖğretmenSitesi.İnfo Google Gizlilik Politikasına riayet etmektedir